Poszukuję tokarki.

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Robert_K
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1127
Rejestracja: 15 sie 2017, 08:03
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Poszukuję tokarki.

#21

Post napisał: Robert_K » 15 maja 2022, 19:03

TheVicek89 pisze:Kilka tokarek pojawiło się w okolicy także będę mogł wybrzydzać
O, naiwny. Jeśli tokarka jest w dobrym stanie i w dobrej cenie to zazwyczaj jak dzwonisz to już jest za późno, bo sprzedana albo zarezerwowana ;)

Pozdrawiam.




Autor tematu
TheVicek89
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 11
Posty: 11
Rejestracja: 07 maja 2022, 13:56

Re: Poszukuję tokarki.

#22

Post napisał: TheVicek89 » 21 maja 2022, 08:20

Koledzy z racji na stan zdrowia nie za bardzo mogłem pojeździć żeby obejrzeć maszyny. Ale mam pytanie. W okolicach Zamościa jest ruska 16k20 nawet zdrowa tyle że nie ma zwykłego imaka tylko jakiś tripan czy coś w tym stylu. Miał może ktoś do czynienia z takim ustrojstwem? Bo koleś nie ma do tego uchwytów. Wygląda to jak mocowanie na jaskółczy ogon.


bear
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1253
Rejestracja: 15 gru 2014, 23:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Poszukuję tokarki.

#23

Post napisał: bear » 22 maja 2022, 22:28

TheVicek89 pisze:Koledzy z racji na stan zdrowia nie za bardzo mogłem pojeździć żeby obejrzeć maszyny. Ale mam pytanie. W okolicach Zamościa jest ruska 16k20 nawet zdrowa tyle że nie ma zwykłego imaka tylko jakiś tripan czy coś w tym stylu. Miał może ktoś do czynienia z takim ustrojstwem? Bo koleś nie ma do tego uchwytów. Wygląda to jak mocowanie na jaskółczy ogon.

Miał czy nie miał, dorobienie kilku sztuk wyniesie pewnie kilka tyś


Autor tematu
TheVicek89
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 11
Posty: 11
Rejestracja: 07 maja 2022, 13:56

Re: Poszukuję tokarki

#24

Post napisał: TheVicek89 » 05 cze 2022, 09:49

Witam ponownie. Pojeździłem po okolicy, obejrzałem kilka przypudrowanych farbą zwłok które kiedyś były tokarkami i zacisnąłem zęby. Zdecydowałem się na CU580M po remoncie z Łukowa. Koło środy ma przyjechać. Jak ją ustawię i wypoziomuję i przetestuję zdam sprawozdanie i jakieś filmiki wrzucę. Ogólnie obejrzałem tą bułgarkę i nie jest źle. Łoże i wszystkie prowadnice suportu nówka, elektryka nówka, paski klinowe nowe, pinola konika nówka, imak po szlifie. Zobaczymy jak to będzie. Zawczasu zamówiłem odczyty cyfrowe 3 osi, tego nie mogłem się w pracy doprosić a wiem jakie to pomocne.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”