Pierwszy elektryk.

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Avalyah
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2489
Rejestracja: 29 lis 2015, 00:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pierwszy elektryk.

#11

Post napisał: Avalyah » 22 cze 2026, 19:26

Chłopakom chyba chodzi o to, że jakbyś chciał pojechać gdzieś dalej, to bez ładowania w trasie się nie obejdzie. Dla mnie też pewnie elektryk byłby najlepszym rozwiązaniem, ale nie chce mi się więcej niż jednego samochodu posiadać, a czasem trzeba gdzieś dalej pojechać i fajnie jest mieć nieograniczony zasięg i pełną niezależność. Bo do miasta i okolic to elektryk jest chyba bardzo dobrym rozwiązaniem.



Awatar użytkownika

kozak12
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 8
Posty: 454
Rejestracja: 22 cze 2013, 16:49
Lokalizacja: mazowsze

Re: Pierwszy elektryk.

#12

Post napisał: kozak12 » 22 cze 2026, 19:41

Avalyah pisze:
22 cze 2026, 19:26
Dla mnie też pewnie elektryk byłby najlepszym rozwiązaniem, ale nie chce mi się więcej niż jednego samochodu
Od przybytku głowa nie boli.
Ale ja wolę mieć dwa sprawne i pewne auta niż trzy nie pewne.
Taka hybrydą Chorwacje zrobisz a jedz elektrykiem.
Ale tu chodzi o auto dla lansu . I opinie o tych autach.


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 6092
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Pierwszy elektryk.

#13

Post napisał: jasiu... » 22 cze 2026, 19:56

kozak12 pisze:
22 cze 2026, 19:41
Taka hybrydą Chorwacje zrobisz a jedz elektrykiem.
Syn bez problemów zrobił Teslą igrekiem i powiedział, że się da.

A z wybranych przez ciebie nie wybrałbym nic. Mustangiem to możesz po obwodnicach miast jeździć, spróbuj toto zaparkować. Widoczność w nim, a tam bez komentarza. Pewnie, że toyota jest w miarę niezawodna, ale kolega ma właśnie bZ4X i ja tam nie umiem fotela ustawić tak, żeby było wygodnie. Powiem szczerze, gdybym szukał elektryka, to bym chyba pomyślał o Skodzie i wiem co piszę. Ogólnie to ta nowa Vitara na prąd mi się zaczyna podobać, może kiedyś na taką się zdecyduję.

Acha, boję się, że Ariyi będzie sporo z Renówki, tyle że Aryia robiona w Chinach. Nie wiem, co o niej sądzić.

Awatar użytkownika

kozak12
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 8
Posty: 454
Rejestracja: 22 cze 2013, 16:49
Lokalizacja: mazowsze

Re: Pierwszy elektryk.

#14

Post napisał: kozak12 » 22 cze 2026, 20:18

jasiu... pisze:
22 cze 2026, 19:56
kozak12 pisze:
22 cze 2026, 19:41
Taka hybrydą Chorwacje zrobisz a jedz elektrykiem.
Syn bez problemów zrobił Teslą igrekiem i powiedział, że się da.
Pewnie że sie da .
Mój kolega 600km rowerem robi. To co autem nie dojedziesz?

Dodane 3 minuty 5 sekundy:
jasiu... pisze:
22 cze 2026, 19:56
Mustangiem to możesz po obwodnicach miast jeździć, spróbuj toto zaparkować.
W pewnym wieku to nawet z trafieniem w dziurkę jest problem .
Bo oczka igły nie widać i ręką się trzęsie .


Autor tematu
kamiennik
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 228
Rejestracja: 14 sie 2012, 22:31
Lokalizacja: gdańsk

Re: Pierwszy elektryk.

#15

Post napisał: kamiennik » 22 cze 2026, 20:23

kozak12 pisze:Od przybytku głowa nie boli.
Ale ja wolę mieć dwa sprawne i pewne auta niż trzy nie pewne.
Taka hybrydą Chorwacje zrobisz a jedz elektrykiem.
Ale tu chodzi o auto dla lansu . I opinie o tych autach.


Głowa to boli od takich "oceniaczy" Już pisałem, pytanie było proste!. Czego się udzielasz? Kogo obchodzi co Ty wolisz? Żadne z 3 tych aut nie ma nic wspólnego z lansem, chyba że u kolegi na "przedmieściach" czytaj blokowisku jakieś emocje te skorupy do przemieszczania wywołują.
jasiu...Skode miałem na testy, nigdy więcej, wolę brak tylnej szyby w machu, przyzwyczajony jestem do większych gabarytów z naprawdę mizerną widocznością, a gdzie tu kamery do tego 360. Na wstępie napisałem chyba czytelnie z czego wybieram, nie pytam o nic innego.
Avalyah, w pełni rozumiem, tylko punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dieselek jest duży, bo taki byc musi i się do miasta nie nadaje, tucsona często teraz zona używa, także elektryk tylko do miasta,
żadnego lansu itp, zresztą kto jeszcze pisze o elektryku i lansie. :lol:

Awatar użytkownika

kozak12
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 8
Posty: 454
Rejestracja: 22 cze 2013, 16:49
Lokalizacja: mazowsze

Re: Pierwszy elektryk.

#16

Post napisał: kozak12 » 22 cze 2026, 20:40

kamiennik pisze:
22 cze 2026, 20:23

Czego się udzielasz?
Słoma z butów wyłazi?

Dodane 4 minuty 26 sekundy:
kamiennik pisze:
21 cze 2026, 16:50
, jest i hybryda plug in Tucson, który mi bardziej na nerwy gra niż się spodziewałem, niestety, zaawansowana elektronika, bagaż 2 w 1 czyli spalina i elektryk w jednym to koszty! i problemy..
Dobrze że w elektryku mniej jest elektroniki . I jest prostszy i tańszy w naprawie. 😁

Dodane 9 minuty 36 sekundy:
Żebyś pierwsza hybryde miał inny model auta nie było by rozczarowań

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”