wreszcie

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC
Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 165
Posty: 7886
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: wreszcie

#711

Post napisał: tuxcnc » 01 sty 2024, 19:54

IMPULS3 pisze:
01 sty 2024, 19:22
Na świecie są już 2 BARDZO poważne wojny. No ale najważniejsze to TVP i uchodżccy.
Nie.
To jest jedna wojna, a najważniejsza jest wolność słowa.
Nawet wyjątkowo głupi ludzie zachowują się racjonalnie w obliczu zagrożenia, ale tylko wtedy, gdy mają dostęp do rzetelnej informacji.




drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 237
Posty: 1770
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: wreszcie

#712

Post napisał: drzasiek90 » 01 sty 2024, 20:04

tuxcnc pisze:
01 sty 2024, 19:54
Nawet wyjątkowo głupi ludzie zachowują się racjonalnie w obliczu zagrożenia, ale tylko wtedy, gdy mają dostęp do rzetelnej informacji.
Ale w dostępie do rzetelnej informacji nic się nie zmieniło, a przynajmniej nie w ostatnim czasie.
TVP za pisu nie było źródłem rzetelnej informacji, za platformy również nie będzie.


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 381
Posty: 1940
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: wreszcie

#713

Post napisał: szopenn » 01 sty 2024, 20:07

tuxcnc pisze:Lewactwo dostało białej gorączki.
Większość "niezależnych" mediów używa w tytułach słów "skandaliczna wypowiedź" albo czegoś podobnego.
Do prokuratury trafiły już zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa, powołujące się na przepisy-wytrychy o "wzywaniu do nienawiści" i "propagowaniu ustroju totalitarnego".


tobie nie chodzi o lewactwo, gdyby to padło z ust koalicjanta to byś wył tak samo, ale że obsobaczyli wysłannika pisowskiego to urosło w tobie oburzenie...

Bardzo mi miło, za to, że znalazłeś sobie nową telewizję :D :D jest taki profesor zybertowicz, który niedawno przyznał że za rządów jego partii, TVP to byłą tępa propaganda, czy propaganda dla tępaków jakoś to tak ujął - uwierzysz? No i dzisiejsza TVP to chyba nie taka zła, coraz więcej pisowców mówi do mikrofonu...a wydawało mi się żę pisowcy to tylko w obiektywnych mediach :x :D tacy uczciwi..

wolność słowa? no nie mów.. czy taki ktoś jak macierewicz powinien mieć głos w publicznej debacie jakiejkolwiek? to samo z pietrzakiem... pachołek pisu, ciekawe czy jego kontrakty też były takie lukratywne... za kase to każdy dzisiaj będzie plótł głupoty, nie ważne czy w tv republika czy gdzie indziej. Nawet matecki został królem hejtu jak mu pieniądze zapachniały...

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 165
Posty: 7886
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: wreszcie

#714

Post napisał: tuxcnc » 01 sty 2024, 20:36

szopenn pisze:
01 sty 2024, 20:07
No i dzisiejsza TVP to chyba nie taka zła, coraz więcej pisowców mówi do mikrofonu...a wydawało mi się żę pisowcy to tylko w obiektywnych mediach :x :D tacy uczciwi..
Ty tradycyjnie niczego nie rozumiesz...
Politycy chętnie występują w cudzej telewizji, żeby przemawiać do cudzych wyborców i to o niczym więcej nie świadczy...
Natomiast jeśli chodzi o "nową TVP", to ja od razu wiedziałem że to będzie tvn-bis, ale mam taką wewnętrzną potrzebę żeby szukać obiektywnych dowodów, więc kilka ich programów obejrzałem.
Z ostatniego dowiedziałem się, że Zielona Granica A. Holland jest "oparta na potwierdzonych wydarzeniach"...
Więcej oglądać już nie muszę...


amator7
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 53
Posty: 915
Rejestracja: 16 wrz 2016, 17:37
Lokalizacja: centrum obróbcze

Re: wreszcie

#715

Post napisał: amator7 » 01 sty 2024, 21:16

IMPULS3 pisze: I jak widać na szczęscie nie udało się to do tej pory.

może ty z tego powodu jesteś szczęśliwy. ja się tylko przyglądam.
ale pomyśl ilu ukraińców ma teraz swoje kwatery na cmentarzu, albo nie ma kończyn lub wzroku, z tego właśnie powodu, aby niektórzy ludzie na zachodzie mogli być szczęśliwi.
i zrozum to tak jak potrafisz.
ukraina jako samodzielny twór nie przetrwa, bo będzie albo w strefie wpływów zachodnich korporacji, albo strony przeciwnej którą jest rosja, albo zostanie podzielona. ale sam naród już się chyba nie dźwignie szybko z powodów demograficznych.
i może właśnie o to komuś chodziło.
posłuchaj co na ten temat mówi arestowicz czy jak mu tam, jakiś czas temu był doradcą komika a teraz jest chyba w usa. pewnie na szkoleniu.
ale ty zupełnie jak szopen, znienawidziłeś jedną stronę i zależy ci tylko na tym, żeby oni nie rządzili.
dziecinada. ;)
drzasiek90 pisze: już to kiedyś mówiłem. Prawo głosu powinno przysługiwać w kraju w którym mieszkasz i pracujesz.

czyli można się spodziewać że gdy zajdzie taka potrzeba to w wyborach w polsce, prawo głosu dostaną ukraińcy?
kiedyś michnik o tym wspominał, może nie dosłownie że dostaną prawa wyborcze, ale że właśnie nimi rozegra się kiedyś polaków.
mozna znaleźć to w necie, ale pozostawię to już tobie jeśli było by ci to do czegoś potrzebne. ;)
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić prawa do rozsądku.


drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 237
Posty: 1770
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: wreszcie

#716

Post napisał: drzasiek90 » 01 sty 2024, 22:11

amator7 pisze:
01 sty 2024, 21:16
czyli można się spodziewać że gdy zajdzie taka potrzeba to w wyborach w polsce, prawo głosu dostaną ukraińcy?
Nie o to chodziło. Napisałem nieprecyzyjnie. Obywatelstwo także powinno być konieczne.
Ale jeśli ktoś wyjeżdża "za lepszym" to dlaczego ma wybierać władzę tym, którzy zostali? Głosując w wyborach, powinno się ponosić odpowiedzialność za swój głos.


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 60
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: wreszcie

#717

Post napisał: IMPULS3 » 01 sty 2024, 22:27

amator7 pisze: znienawidziłeś jedną stronę i zależy ci tylko na tym, żeby oni nie rządzili

Nienawidzieć to mogę tylko putina i jego klaunów za to co robili do tej pory ze swoim krajem, z krajami osciennymi a w szczególności z mentalnością Rosjan. I dziękuję za jego rządy. Mając piekny kraj niezwykle bogaty, mając wspaniałą kulturę, wspaniałą przyrode i wiele innych osiagnięć także w dziedzinach nauki - i to wszystko znisczyć to określenia Tuxcnc-a tu są za łagodne.


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 381
Posty: 1940
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: wreszcie

#718

Post napisał: szopenn » 02 sty 2024, 07:43

amator7 pisze: ja się tylko przyglądam.


a ja się nie przyglądam tylko nawet wiem, zaraz wybory w rosji i nawet wiem kto wygra w tym demokratycznym kraju. Podobno polscy rusoluby będą mieli dostęp do lokali wyborczych?
tuxcnc pisze:Z ostatniego dowiedziałem się, że Zielona Granica A. Holland jest "oparta na potwierdzonych wydarzeniach"...
Więcej oglądać już nie muszę...


to ja nie musze oglądać TVP jak pier... że w smoleńsku był zamach i w skrzydłach były bomby termobaryczne... czym to się różni? No finansowaniem, holland nawet jeśli sobie nagrała co nagrała nie dostała kasy z finansowania publicznego

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 24
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: wreszcie

#719

Post napisał: bartuss1 » 02 sty 2024, 10:33

Ja tak pragmatycznie pozwolę sobie przypomnieć że za poprzedniej kadencji Tuska pojawiła się w Polsce bardzo fajna i obiecująca branża - wszelkie hot rody i samochody z pudełka. Pamietacie? a potem ówczesny minister transportu czy czegos tam jednym podpisem zakazal wszelkich podobnych pomysłow. A to przeciez mogło byc niezle kolo zamachowe gospodarki. Mogło. - wszelkie plotery 5 osiowe do form czy inne stukalki do blachy czy laminatów. wszelkie złomowiska z częsciami na ponowne wykorzystanie a nie na przemiał. wszelkie materialy na obicia okucia itd itp. Jakas tępa krótkowzroczność.
Obecna polityka będzie się żreć o jakies nic nie znaczące pierdy w stylu komu sie nalezy więcej i ile a pieniądze z drukarki bo przeciez nie z pręznie rozwijającej sie gospodarki .
Na dniach sie pewnie dowiem czy to e10 nie zapcha mi silnika. ponoć nie ma go na liscie ale ch ich tam wie
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 381
Posty: 1940
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: wreszcie

#720

Post napisał: szopenn » 02 sty 2024, 11:40

a ja przypomnę wobec tego, przez 8 lat PIS mogło zmienić tą haniebną ustawę o rejestracji samów - nie zrobili nic, tylko przez 8 lat powtarzali że to przez tuska nie można samów robić - to tak w skrócie ale nie zapominajmy o tym.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”