wreszcie

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC
Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 165
Posty: 7887
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: wreszcie

#381

Post napisał: tuxcnc » 15 lis 2023, 13:33

Daniu pisze:
15 lis 2023, 13:10
to może któryś się bardziej zastanowi i napisze co moze byc lepsze z punktu widzenia obywatela i demokracji od aktualnej sytuacji. Tj zlepek roznych partii w rządzie i prezydent z zupełnie przeciwnej strony.
To jest oczywiste, ale niestety mało prawdopodobne, bo Kosiniak-Kamysz raz już został wydymany przez Tuska, ale chyba uważa że to była miłość...
Rząd PiS-PSL zapewne niczego nowego zrobić by nie mógł, ale mógłby kontynuować dotychczasową politykę,




Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4152
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: wreszcie

#382

Post napisał: Steryd » 15 lis 2023, 13:54

a co w dotychczasowej polityce Ci się podoba?
deficyt na poziome 60% pkb?
Można?
Morzna!!!

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 165
Posty: 7887
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: wreszcie

#383

Post napisał: tuxcnc » 15 lis 2023, 14:13

Wklejam bezpośredni link do filmu, na wypadek jakby ktoś miał problem z obejrzeniem na twitterze:
https://i1.kwejk.pl/k/videos/dsN8faj39SibMaL6JDNSqEHiZRMSCWwo.mp4

Dodane 11 minuty 40 sekundy:
Steryd pisze:
15 lis 2023, 13:54
a co w dotychczasowej polityce Ci się podoba?
deficyt na poziome 60% pkb?
Podoba mi się 800+, które okazało się transferem pieniędzy w biedniejsze regiony, które ożyły gospodarczo, podoba mi się wzrost płacy minimalnej, z tego samego powodu, podoba mi się polski atom, podoba mi się CPK, podoba mi się program polskich zbrojeń i zwiększenia armii, podoba mi się sprzeciw przeciwko przymusowej relokacji migrantów,i jeszcze wiele rzeczy mi się podoba, ale na tym poprzestańmy.
Teoretycznie mógłby to robić ktoś inny, ale jakoś nie ma chętnych.
Jest też wiele rzeczy które mi się nie podobają, ale chętni do przejęcia władzy ewidentnie mają zamiar robić rzeczy jeszcze gorsze.
Natomiast polskie zadłużenie jest stosunkowo małe, i to wcale nie trzeba porównywać z Grecją, wystarczy z Niemcami czy Francją...
Widzisz, nie ma nic złego w braniu kredytu, jeśli tylko ten kredyt jest dobrze wykorzystany i będzie z czego go spłacać.
Pamiętasz ten cytat z "Ziemi Obiecanej" "A kto za własne pieniądze buduje fabrykę?". Ano chyba nikt...

Dodane 32 minuty 4 sekundy:
Wybrana wczoraj do KRS Poseł Kamila Gasiuk-Pihowicz, wystąpienie z dnia 12 maja 2022 roku:
To nie jest wybór Krajowej Rady Sądownictwa. To ciało bowiem nie istnieje, bo ten byt prawny został zakwestionowany przez europejskie trybunały i polskie sądy.
Całość tutaj: https://videoparlament.pl/poslowie/kami ... -2022-roku

Kiedy wreszcie zrozumiecie jak cynicznie jesteście dymani przez tę bandę hipokrytów i oszustów?


Daniu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 63
Posty: 831
Rejestracja: 01 lip 2013, 00:27
Lokalizacja: Krk

Re: wreszcie

#384

Post napisał: Daniu » 15 lis 2023, 14:53

Ehhh… Chyba musisz poszerzyć horyzonty żeby dostrzec jak bardzo ostatnie twoje zdanie dotyczy Ciebie… 😀
EOT.
„Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy”…


ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2125
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

Re: wreszcie

#385

Post napisał: ARGUS » 15 lis 2023, 15:00

tuxcnc pisze:Podoba mi się 800+, które okazało się transferem pieniędzy w biedniejsze regiony, które ożyły gospodarczo, podoba mi się wzrost płacy minimalnej, z tego samego powodu, podoba mi się polski atom, podoba mi się CPK, podoba mi się program polskich zbrojeń i zwiększenia armii, podoba mi się sprzeciw przeciwko przymusowej relokacji migrantów,i jeszcze wiele rzeczy mi się podoba, ale na tym poprzestańmy.

czyli po prostu komuno wróć.

jedno jest "fajne" ---- zaczynałem DG to zus "kosztował " około 20% średniej krajowej
dziś to jest 50%
I rozdawanie "moich" pieniędzy 300 becikowe,300 wyprawkowe 500+,800+. na kościół na fundację - na hu* wie co jeszcze
A ja na to pracuje :-)
Takiej arogancji "władzy " jak przez ostatnie 8 lat nie było nigdy.
Ale wystarczy polaczków postraszyć emigrantami, niemcami i "pedałami" a sami dali du** i jeszcze klaskali
tuxcnc pisze:Kiedy wreszcie zrozumiecie jak cynicznie jesteście dymani przez tę bandę hipokrytów i oszustów?

Właśnie "suweren" zrozumiał i dlatego taki wynik wyborów i frekwencja
Nawet mi się pisać nie chce

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 165
Posty: 7887
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: wreszcie

#386

Post napisał: tuxcnc » 15 lis 2023, 15:08

Daniu pisze:
15 lis 2023, 14:53
Ehhh… Chyba musisz poszerzyć horyzonty żeby dostrzec jak bardzo ostatnie twoje zdanie dotyczy Ciebie… 😀
EOT.
Wyjaśnij mi, co takiego stało się od 12 maja 2022 roku, że nagle "nielegalna i nieistniejąca neo-KRS" stała się legalną KRS?
Tylko na to jedno pytanie odpowiedz.

Widzisz, ja mogę zrozumieć że ktoś nie lubi PiS, że komuś nie podobają się konserwatywne poglądy, że chciałby legalizacji aborcji, eutanazji, czy "małżeństw" homoseksualnych, albo innych postępowych fanaberii, albo na odwrót, że dla niego PiS jest za bardzo socjalistyczny, a on by chciał dziewiętnastowiecznego kapitalizmu...
Ale nigdy nie zrozumiem, dlaczego ludzie formalnie wykształceni i inteligentni głosują na oszustów, którzy jeszcze nigdy słowa nie dotrzymali...


Avalyah
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 75
Posty: 2364
Rejestracja: 29 lis 2015, 00:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: wreszcie

#387

Post napisał: Avalyah » 15 lis 2023, 15:34

ARGUS pisze:jedno jest "fajne" ---- zaczynałem DG to zus "kosztował " około 20% średniej krajowej
dziś to jest 50%
I rozdawanie "moich" pieniędzy 300 becikowe,300 wyprawkowe 500+,800+. na kościół na fundację - na hu* wie co jeszcze

Nie martw się, w zamian za to dostałeś jeszcze wysoką inflację :wink:


drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 237
Posty: 1771
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: wreszcie

#388

Post napisał: drzasiek90 » 15 lis 2023, 17:13

Wiem, że że e materiał TVP, ale dla takich "rodzynków" warto zrobić wyjątek 😁
https://www.tvp.info/74099930/pytamy-w- ... litykow-ko
Daria Gosek-Popiolek jest the best 😁
Elita narodu, teraz się już o przyszłość nie boimy 😁


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 381
Posty: 1940
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: wreszcie

#389

Post napisał: szopenn » 15 lis 2023, 17:56

amator7 pisze:hołownia to nikt inny jak kolejna marionetka w cudzych rękach. dla mnie jest on odpychający ze swoimi poglądami i zamiarami wobec nas.
ale jak u ciebie jest z pamięcią, tego nie wiem....


wiem żę to jest kościółkowiec rydzykowiec, pożyjemy zobaczymy.
ARGUS pisze:I rozdawanie "moich" pieniędzy 300 becikowe,300 wyprawkowe 500+,800+. na kościół na fundację - na hu* wie co jeszcze



nie wytłumaczysz mu :) przesiąkł :)
Avalyah pisze:Nie martw się, w zamian za to dostałeś jeszcze wysoką inflację



I kto jak kto, ale że wszystkowiedzący tux tego nie widzi??? No nie, wszystkowiedzący TUX uważa że socjalizm i rozdawnictwo pobudza gospodarkę :D
drzasiek90 pisze:Wiem, że że e materiał TVP, ale dla takich "rodzynków" warto zrobić wyjątek
https://www.tvp.info/74099930/pytamy-w- ... litykow-ko


NIe, nawet nie ma sensu tego oglądać i tego dziennikarzynę
Ostatnio zmieniony 15 lis 2023, 18:08 przez szopenn, łącznie zmieniany 1 raz.


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 245
Posty: 5348
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: wreszcie

#390

Post napisał: jasiu... » 15 lis 2023, 18:07

Avalyah pisze:
14 lis 2023, 17:20
O czymś nie wiem?
Nie znasz wyników głosowania na marszałka sejmu? Skąd mu się wzięło 265 głosów, jak "wielka koalicja" liczy 248 posłów. Te dodatkowe głosy, to od PiS?

I za co?
tuxcnc pisze:
14 lis 2023, 20:52
Od tamtej pory twoi faworyci wybrali się do KRS, na której wieszali psy, a niektórzy nawet kwestionowali jej legalność.
Nie czytałeś "W Pustyni i w Puszczy"? Jak Kalemu ukraść krowę, to grzech, ale jak krowę kradnie Kali, grzechu nie ma.
amator7 pisze:
14 lis 2023, 21:38
bo zdawało by się że jednostki nawet jako tako rozgarnięte nie zdają sobie sprawy że wybory w takiej formie jak obecnie to tylko, wybór poganiaczy którzy będa bili ich po dupach.
Jak chłop miał konia, to mógł go karmić podle i wtedy koń nie nadawał się do roboty, albo karmić godnie i wówczas odpowiednio dokarmiony koń miał siłę do roboty i zarobił i na chłopa i na siebie.

Mądry chłop takie rzeczy widział, mógł sam sobie czegoś odmówić, ale koń musiał mieć wszystko, czego potrzebuje. W końcu to koń ciągnie wóz. Tyle, że politycy, których wybrano myślą, że wóz sam się toczy i jeszcze popycha konia.
amator7 pisze:
14 lis 2023, 21:38
szybko rozejdzie się fama, że tu nie dają nic za darmo. poza tym przybysz nie może mieć większych praw niż lokalny mieszkaniec.
Dokładnie to chcą teraz zrobić Niemcy. Oni autentycznie chcą zmusić nachodźców do pracy i mocno ograniczyć darmowe świadczenia, żadnej gotówki, specjalna karta, która nie na wszystkie zakupy pozwala. Co to zmieni? Moim zdaniem po prostu wzrośnie przestępczość. W końcu ci, którzy siłą przedarli się przez granice, teraz siłą będą organizować sobie wszystko to, czego będą chcieli.

Już odpowiadam na pytanie, które chcesz zadać. Nie ma tylu więzień. Nie ma tylu policjantów.
drzasiek90 pisze:
14 lis 2023, 22:06
Sam pisałeś, że nie powinno się wstrzymywać tylko oddać głos.
Uposażenia posła i senatora to obecnie kwota 12 826 zł 64 gr brutto. No chyba, że poseł jest wicemarszałkiem, to kwota wynosi 14 279,5 zł, do tego 4 tysiące dodatku funkcyjnego. Do tego służbowa limuzyna: https://www.fakt.pl/polityka/wicemarsza ... ny/f98wsz8

W końcu jak prasa pisze "Oświadczenie majątkowe Bosaka. Polityk nie jest bogaczem" to pewnie warto było z Tuskiem i Hołownią pogadać i dołożyć swoje głosy do koalicji.

I nie pisz, że na złość PiS to zrobił, bo gdyby nie PiS, to by profitów z wicemarszałkowania nie miał. Zobacz kto i na kogo głosował.

A co do składania ustaw, to przecież można złożyć ustawę o tym, że Kraków powinien mieć dostęp do morza. No co, nie można takiej ustawy złożyć? :mrgreen:
tuxcnc pisze:
15 lis 2023, 13:33
bo Kosiniak-Kamysz raz już został wydymany przez Tuska
Tym razem Tusk musi Kosiniaka łagodniej traktować, w końcu gdyby się Kamysz zbiesił i poszedł do PiS pogadać, mogłyby być kłopoty.
Steryd pisze:
15 lis 2023, 13:54
deficyt na poziome 60% pkb?
Pomyliłeś się. Chorwacja tego deficytu ma ponad 68%. Austria 78,4% a Hiszpania 113,2%. Nie mówię o Włochach - 144,4%, czy Grecji - 171,3.

Polskie 60% to mały pikuś, taki pikusinek.
tuxcnc pisze:
15 lis 2023, 14:45
Podoba mi się 800+, które okazało się transferem pieniędzy w biedniejsze regiony, które ożyły gospodarczo
E tam, znowu te transfery w Polsce to mały pikuś w porównaniu z tym, co inne państwa swoim obywatelom dają. W Niemczech zamiast 800+ masz na 1 dziecko 250, ale ojro. Jak by nie liczyć, sporo więcej.

Polski atom i CPK też mi się podoba.
drzasiek90 pisze:
15 lis 2023, 17:13
Daria Gosek-Popiolek jest the best 😁
Mnie się podobała wypowiedź A M Żukowskiej. Na pewno wyroki zostaną utrzymane w mocy – zapewniła. Czyli wyroku nie wydał sędzia, ale wyrok jest ważny? Jak organista odprawi mszę, to też się liczy?

Przypomniał mi się dowcip.

Polak złowił złotą rybkę, a ta mu oferuje, że spełni jego 3 życzenia, ale jego sąsiad dostanie podwójnie. No to Polak prosi o piękną willę (sąsiad od razu ma dwie), o piękną dziewczynę (u sąsiada od razu dwie się pojawiają, a na koniec prosi "żeby mi jedno jajko uschło".

Mam wrażenie, że ci, którzy biadolą nad 800+, czy innymi przejawami społecznej solidarności w ten sam sposób do złotej rybki by się zwracali z życzeniami.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”