Drukarka do naklejek na folii samoprzylepnej.
-
- Specjalista poziom 1 (min. 100)
- Posty w temacie: 2
- Posty: 157
- Rejestracja: 09 mar 2022, 11:25
- Lokalizacja: Śląskie
Re: Drukarka do naklejek na folii samoprzylepnej.
Masz zwykłą czarnobiałą drukarkę laserową? Kup sobie 5-10 sztuk błyszczących kartek lub nawet folii samoprzylepnych (tylko nie matowych kartek) i popróbuj czy taka jakość Ci wystarczy. Jeśli tak to potem pozostaje już zakup kolorowej drukarki laserowej (oczywiście jeśli chcesz obowiązkowo w kolorze). Tyle jeśli chodzi o naklejki, jakieś drukowanie na aluminium itp. to już inna bajka.
-
Autor tematu - ELITA FORUM (min. 1000)
- Posty w temacie: 3
- Posty: 1238
- Rejestracja: 24 gru 2020, 01:43
Re: Drukarka do naklejek na folii samoprzylepnej.
Ok dzięki, poprobuje z laserówką, do czarno białej mam akurat dostęp. Zależy mi głównie na foliach, je zawsze można nakleić na inny materiał. Ewentualnie do metali i tworzywa mogę mieć inne narzędzie. W takim wypadku zależałoby mi na czymś co trwałe umieści jednobarwne napisy np. na czarnej blaszanej obudowie. Miałem już taki nawet pomysł aby drukować w 3d szablony, ale po pierwsze będę wtedy skazany by używać specyficznej czcionki (w stylu "US army" - z kreskami pośrodku), po drugie miałyby to być nieraz drobne druczki i martwię się o to czy barwa dotrze w każdy detal, po trzecie mam obawy czy farba się nie rozmyje i nie wleci pod szablon.
Kto pyta, nie błądzi.
-
- Lider FORUM (min. 2000)
- Posty w temacie: 2
- Posty: 2117
- Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
- Lokalizacja: 3miasto
Re: Drukarka do naklejek na folii samoprzylepnej.
Hmm jedno słowo - sitodruk -Rafalgl pisze: ↑11 paź 2023, 15:44zależałoby mi na czymś co trwałe umieści jednobarwne napisy np. na czarnej blaszanej obudowie. Miałem już taki nawet pomysł aby drukować w 3d szablony, ale po pierwsze będę wtedy skazany by używać specyficznej czcionki (w stylu "US army" - z kreskami pośrodku), po drugie miałyby to być nieraz drobne druczki i martwię się o to czy barwa dotrze w każdy detal, po trzecie mam obawy czy farba się nie rozmyje i nie wleci pod szablon.
-
- Specjalista poziom 1 (min. 100)
- Posty w temacie: 1
- Posty: 126
- Rejestracja: 22 lis 2020, 12:32
- Lokalizacja: Gdynia
- Kontakt:
Re: Drukarka do naklejek na folii samoprzylepnej.
Ja drukuję kolorowe etykiety na drukarce atramentowej na samoprzylepnym błyszczącym papierze fotograficznym i nadruk nie rozpływa się pod wpływem dotyku palcem, ani nawet po zanurzeniu w wodzie, co mnie trochę zdziwiło. Po zmoczeniu grafika jest nienaruszona, klej dalej trzyma, ale papier rozmięka, więc do zastosowań z częstą ekspozycją na wodę się to nie nadaje, wtedy lepiej byłoby użyć drukarki laserowej i dedykowanego błyszczącego papieru samoprzylepnego w formacie do drukarek (np. A4). Kiedyś testowałem i było bardzo odporne na wodę.