Drukarka do naklejek na folii samoprzylepnej.

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
Rafalgl
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1210
Rejestracja: 24 gru 2020, 01:43

Drukarka do naklejek na folii samoprzylepnej.

#1

Post napisał: Rafalgl » 03 paź 2023, 19:55

Poszukuję maszyny która pozwalałaby tworzyć niezmywalne nadruki na foliach samoprzylepnych. Konkretnie mam na myśli coś działającego na podobnych materiałach i w podobnej technice jak DYMO Label Marker LM160, czyli "wprasowywało" termicznie barwnik na "kalce" w folię, tyle że w nieco większym formacie, coś ok A4. Fajnie gdyby pozwalało to na druk w kolorze, choćby nawet w kilku etapach (kalki w różnych kolorach, kolejno nakladane), jeśli tylko jest to możliwe. Mogę na to przeznaczyć od 1000 do 2000zł, czym taniej tym lepiej. Czy coś takiego istnieje, jeśli tak to jak się to nazywa i ile kosztuje?


Kto pyta, nie błądzi.


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 6108
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

Re: Drukarka do naklejek na folii samoprzylepnej.

#2

Post napisał: oprawcafotografii » 03 paź 2023, 20:26

Były z 20 lat temu takie drukarki na rynku - na taśmy barwne, które były właśnie wgrzewane w podłoże. Niestety wadą były nietrwałe głowice - tam było wiele linii grzałek, które padały i w efekcie drukarka drukowała z białą linią... No i same kasetki nie były tanie.
Jakość druku była na pocieszenie bardzo dobra ;)

Niestety nie pamiętam marki chyba już nie ma takich drukarek na rynku...
„Największym wrogiem wolności jest najedzony niewolnik.”

Awatar użytkownika

pepepe1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 142
Rejestracja: 03 wrz 2004, 19:25
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Drukarka do naklejek na folii samoprzylepnej.

#3

Post napisał: pepepe1 » 03 paź 2023, 21:46

Rafalgl pisze:
03 paź 2023, 19:55
(kalki w różnych kolorach, kolejno nakladane)
Podzielę się patentem za 2000: kolejna zabezpiecza poprzednią, a na samym wierzchu jest niezadrukowana. Mogą być zmywalne :idea: :mrgreen:

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7885
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Drukarka do naklejek na folii samoprzylepnej.

#4

Post napisał: tuxcnc » 04 paź 2023, 05:36

Cholera, znowu przeczytałem a nie spojrzałem kto jest autorem.
A powinienem na odwrót, co i Wam polecam...

Awatar użytkownika

pbugdol
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 118
Rejestracja: 09 mar 2022, 11:25
Lokalizacja: Śląskie

Re: Drukarka do naklejek na folii samoprzylepnej.

#5

Post napisał: pbugdol » 04 paź 2023, 06:39

W takim budżecie to chyba tylko kolorowa drukarka laserowa i folie samoprzylepne do drukarek laserowych (folia, nie papier). Ewentualnie dawać jedną folie na wydruk i drugą jako ochronna jak musi być bardziej trwałe.
Ja używam na zwykłej czarnobiałej, błyszczący papier samoprzylepny, ale to do np. szaf elektrycznych gdzie nie ma szkodliwych warunków atmosferycznych. Żona czasem podbiera do robienia etykietek przetworów i muszą przyznać... że fatalnie się to zmywa :D

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4698
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Drukarka do naklejek na folii samoprzylepnej.

#6

Post napisał: pitsa » 04 paź 2023, 07:55

Idź do drukarni i zrób na UV-ce. W drukarniach mają duże, małe i różniaste folie oraz materiały, coś zaproponują, zrobią na czym chcesz..
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ

Awatar użytkownika

Autor tematu
Rafalgl
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1210
Rejestracja: 24 gru 2020, 01:43

Re: Drukarka do naklejek na folii samoprzylepnej.

#7

Post napisał: Rafalgl » 06 paź 2023, 09:21

Ja wiem, lecz jest taka kwestia, że zalezaloby mi aby mieć w domu jakąś przyzwoitą drukareczkę do niestandardowych materiałów typu folia właśnie, plastiki, alu itp. Może być UV, może być kolorowa, byłoby super ale nie musi. Nie zamierzam robić aż takich grafik Ważne żeby mogła robić czarne napisy na białym tle, białe na czarnym, lub w innym wybranym kolorze.
Interesuje mnie tez drukarka która będzie mogła drukować na błyszczącym papierze samoprzylepnym, warunek taki ze nie będzie się to rozmywać pod wpływem np. dotknięcia spoconym palcem itp😄
Kto pyta, nie błądzi.

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4698
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Drukarka do naklejek na folii samoprzylepnej.

#8

Post napisał: pitsa » 06 paź 2023, 10:04

Oj, ta mana mania...
i potem stoi w warsztacie kolejny grat jak ta twoja frezarka, która niewielkim kosztem mogłaby zrobić ci coś ładnego estetycznego. Na przykład mosiężne grawerowane płytki zamiast folii.
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


atom1477
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2797
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:58
Lokalizacja: ::

Re: Drukarka do naklejek na folii samoprzylepnej.

#9

Post napisał: atom1477 » 06 paź 2023, 10:15

Drukarka do naklejek nie daje gwarancji że wydrukuje na plastiku czy aluminium.
I nie chodzi o materiał, ale o jego grubość i elastyczność. Drukarka do folii może przewijać folię na jakichś wałkach, a co za tym idzie nie da rady wydrukować na żadnej sztywnej płycie.
Musisz podawać wszystkie swoje wymagania, inaczej nigdy nie dostaniesz od nas odpowiedniej odpowiedzi.


rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: Drukarka do naklejek na folii samoprzylepnej.

#10

Post napisał: rdarek » 06 paź 2023, 10:35

Rafalgl pisze:
06 paź 2023, 09:21
Ja wiem, lecz jest taka kwestia, że zalezaloby mi aby mieć w domu jakąś przyzwoitą drukareczkę do niestandardowych materiałów typu folia właśnie, plastiki, alu itp. Może być UV, może być kolorowa, byłoby super ale nie musi. ze nie będzie się to rozmywać pod wpływem np. dotknięcia spoconym palcem itp😄
To pozostaje tobie tylko drukarka UV do Gadżetów reklamowych (format około A3) drukuje UV oczywiście kolor (lub solvent ale nie wiem czy są takie małe drukarki dostępne) na grubych materiałach zależnie od materiałów stosujesz odpowiedni primer. i tu koniec plusów :mrgreen:

Twój budżet zapomnij no chyba, że na tusze starczy :wink: lub kilkukrotny mnożnik
Obowiązkowo raz w tygodniu przedmuchanie dysz bo ryzykujesz zaschnięciem głowicy.
Alternatywa; kolorowy laser i materiały samoprzylepne jak koledzy radzą.
Przemysłowe drukarki UV lub solvent do grubych materiałów zaczynają się od około 1,5m szerokości druku. Pod strzechę hmm kiepsko :mrgreen: ale co kto lubi.

Przykład takiej drukarki: https://www.api.pl/zapraszamy-na-premie ... -sc-f2200/

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”