Czop korbowodu

Dziwny wynik pomiaru

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

atom1477
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2797
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:58
Lokalizacja: ::

Re: Czop korbowodu

#11

Post napisał: atom1477 » 27 wrz 2023, 07:29

Jakby nie był toczony w kłach to by miał bicie albo by miał stożek.
Mierzyłeś wcześniej czujnikiem mikrometrycznym że nie ma stożka.
A czujnikiem zegarowym (z obrotem o 180*) że nie ma bicia.
No to coś tu się nie zgadza.




Autor tematu
karol789
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 5
Posty: 25
Rejestracja: 30 maja 2020, 21:33

Re: Czop korbowodu

#12

Post napisał: karol789 » 27 wrz 2023, 19:51

Dobry wieczór nie był szlifowany w kłach przynajmniej powierzchnia walcowa proszę spojrzeć na pierwsze zdjęcie w ostatnim moim poście czoło czopa zostało wykorzystane jako baza i podparcie i teraz w takim ustawieniu nie ma tam żadnego bicia przy pokręcaniu ani stożka przy przesuwaniu sań wszystko jest na 0,00 i tak samo jest z drugim czopem a po co i dlaczego "szlifierz" tak zrobił nie wiem pewnie podparł czopa kłem zabazował się na czole czopa i do przeszlifowanego wcześniej w kłach małego stożka którym jest zakończony czop ustawił czopa na czujnik może wykorzystał uchwyt magnetyczny ? i wtedy przeszlifował powierzchnie walcową innego wytłumaczenia nie mam, żeby nie czepiać się tokarki na innej "prawdziwej maszynie" w kłach jest to samo o czym pisałem w pierwszym poście nie wiem czy udało mi się wytłumaczyć jeżeli nie proszę pytać bo może błądzę a nie wiem wszelkie podpowiedzi w dalszym ciągu chętnie przyjmuję ( ten czop to powierzchnia walcowa zakończona stożkiem na długości ok 10mm )

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”