Samochód elektryczny

Ogólne dyskusje o naszym hobby.

drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 61
Posty: 1770
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: Samochód elektryczny

#821

Post napisał: drzasiek90 » 12 lip 2023, 18:40

A może by tak założyć temat: Wszystkie kompromitacje Jasia i tam wrzucać jego posty 😁
Począwszy od tych o kowidzie do teraz.
Tej dyskusji nie da się wygrać 😁
Jak w jednym zdaniu zrobi 5 wtop i ty mu to wypomnisz to potem rozłoży na czynniki pierwsze ten jeden zupełnie nieistotny szczegół w którym miał racje i będzie o nim pisał doktorat, tak aby odwrócić uwagę od swojej kompromitacji 😁
Skorzystajcie z doświadczeń innych i odpuście sobie dyskusje z tym gościem 😁

Tak więc wrócę do tematu.
Ostatnio rozmawiałem z wujkiem który jest instruktorem jazdy. Opowiadał mi, że jego kolega, pasjonat motoryzacji kupił sobie wymarzoną Teslę. Już nawet nie wiem czy nową czy używaną. Od początku miał problemy z samochodem. Wkoncu zdecydował, że musi to rozwiązać. Po umówieniu wizyt w serwisie, okazało się, że jedynym serwisem który może rozwiązać jego problem jest ten w okolicach Trójmiasta (gość z południowej Polski). Zawiózł lawetą auto przez całą Polskę, aby w serwisie dowiedzieć się, że do wymiany jest bateria na koszt użytkownika. Koszt baterii i wymiany to grupo ponad koszt nowego samochodu.
Wrócił, poszedł do jakiegoś radcy, nie wiem czy prawnego.
Miał dobre AC, ten mu doradził żeby poszukał odpowiedniego mostka i z wyczuciem.
W ten sposób odzyskał przynajmniej część kasy, bo sprzedaż tego auta z uszkodzonym akumulatorem była niemożliwa.
I tak skończyła się przygoda z autami elektrycznymi.




jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 112
Posty: 5346
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Samochód elektryczny

#822

Post napisał: jasiu... » 12 lip 2023, 18:58

atom1477 pisze:
10 lip 2023, 22:38
A po drugie, nie można opatentować czegoś co już zostało przedstawione światu.
atom1477 pisze:
11 lip 2023, 20:56
Co ma możliwość opatentowania po pół roku, od składania "ofert do opatentowania"?
Oj chyba się zamotałeś. :P
logopeda pisze:
11 lip 2023, 21:04
zanim coś następnym razem napiszesz to wcześniej sprawdź to dokładnie.
Na przykład tutaj - można przetłumaczyć tłumaczem google - https://www.berlin.de/tourismus/insider ... ndung.html
cawboy pisze:
12 lip 2023, 16:53
jasiu... napisał że kebab wymyślili niemcy a to jest właśnie bzdura.
jasiu... pisze:
10 lip 2023, 19:40
A skąd pochodzi kebab w tej formie, którą znamy obecnie? Myślisz, że z Turcji? Chodzi mi o obecną formę, mięso na obracającym się szpikulcu, opiekane na gazowym albo elektrycznym grzejniku, wsadzane do podpłomyka, razem z surówkami i sosami.
Po pierwsze, nie Niemcy, tylko emigrant turecki w Niemczech.
Po drugie, jasiu wyjaśnił o jaki kebab (po niemiecku kebap) chodzi. :wink:
Po trzecie, ja znam turecką potrawę, która nazywa się kebab, ale w niczym nie przypomina ona tego, jaki znają wszyscy, czyli wersji Döner. Smakuje inaczej, zawiera baraninę, albo kurczaka i przyprawy też w nim inne. Popularny Adana Kebab wygląda tak:

Obrazek

Oczywiście jest to baranina z kaszą bulgur, grillowana na patyczkach.

To jeszcze inny przykład - İskender kebap.

Obrazek

Ja mam wielu znajomych Turków, byłem w Turcji, i wiem, o czym piszę.
RomanJ4 pisze:
11 lip 2023, 22:46
1954 Rolls-Royce Silver Wraith custom car
Ale z tego roku to ma prawdopodobnie silnik 4,6 litra na benzynę i w temacie samochód elektryczny zupełnie się nie łapie. Nawet miękką hybrydą nie był.


atom1477
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 2797
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:58
Lokalizacja: ::

Re: Samochód elektryczny

#823

Post napisał: atom1477 » 12 lip 2023, 19:50

jasiu... pisze:
12 lip 2023, 18:58
atom1477 pisze:
10 lip 2023, 22:38
A po drugie, nie można opatentować czegoś co już zostało przedstawione światu.
atom1477 pisze:
11 lip 2023, 20:56
Co ma możliwość opatentowania po pół roku, od składania "ofert do opatentowania"?
Oj chyba się zamotałeś. :P
O nie nie nie. Ja dobrze wiem o czym piszę.
Tylko Ty tu widzisz tu zamotanie, bo nie wiesz czym jest patentowanie a czym "złożenie oferty o opatentowanie".
Każdy kto choć pobieżnie zna prawo patentowe wie o czym piszę. Ty najwidoczniej nie należysz do tej grupy.


cawboy
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 36
Posty: 427
Rejestracja: 13 mar 2021, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Samochód elektryczny

#824

Post napisał: cawboy » 12 lip 2023, 20:54

jasiu... pisze:Albo kebab!
a teraz kebap...

Nie umiesz, nigdy nie umiałeś przyznać się do bzdur które wypisujesz, kręcisz, naginasz itd. Ja nie jestem wszyscy, za to ty jesteś Nic, kręcisz, odwracasz swoje słowa itd. Jak tam Polska i potentat bateriowy, jakieś nowe newsy?
Jesteś kłamczuchem, co chwile walisz bzdury a później odkręcasz.
Krak.

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 34
Posty: 11576
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

Re: Samochód elektryczny

#825

Post napisał: RomanJ4 » 12 lip 2023, 23:13

jasiu... pisze:Ale z tego roku to ma prawdopodobnie silnik 4,6 litra na benzynę i w temacie samochód elektryczny zupełnie się nie łapie. Nawet miękką hybrydą nie był.

chodziło o powrót do tematu samochodów...
pozdrawiam,
Roman


atom1477
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 2797
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:58
Lokalizacja: ::

Re: Samochód elektryczny

#826

Post napisał: atom1477 » 12 lip 2023, 23:29

Ale tu tematem mają być samochody elektryczne, a nie wszystkie typy samochodów. Jak i nie mają nim być wszystkie urządzenia elektryczne.
Inaczej i przyrząd do robienia kebabu się załapie, bo jest elektryczny.
Więc jak mamy wrócić do tematu, to konkretne to samochodów elektrycznych. Masz jakieś newsy w związku z nimi? To podaj.
Inaczej Twoja wypowiedz będzie tak samo nie na temat jak to co pisze jasiu (Ty dałeś samochód, ale nie elektryczny, jasiu dał elektryczny przyrząd do robienia kebabu, który nie jest samochodem).


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 112
Posty: 5346
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Samochód elektryczny

#827

Post napisał: jasiu... » 13 lip 2023, 18:32

drzasiek90 pisze:
12 lip 2023, 18:40
A może by tak założyć temat: Wszystkie kompromitacje Jasia i tam wrzucać jego posty 😁
O widzisz, jaki ty inteligentny poprzez te rozmowy w śmietniku ze mną się stałeś. Też jestem za tym! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
drzasiek90 pisze:
12 lip 2023, 18:40
Teslę. Już nawet nie wiem czy nową czy używaną.
Podpowiem, bo wiem, bo kolega ma teslę. Tesla daje gwarancję na baterię na 8 lat lub 240 000 km w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. I w tym okresie masz zagwarantowane, że pojemność baterii będzie wynosić co najmniej 70% pierwotnej pojemności.

A w sumie, też bym Tesli nie kupił. Tak, jeździłem trochę Teslą, model S z 2018 r. Jakoś mnie nie przekonuje.
atom1477 pisze:
12 lip 2023, 19:50
Każdy kto choć pobieżnie zna prawo patentowe wie o czym piszę.
To musi być wyjątkowo pobieżna znajomość prawa patentowego. :mrgreen:
cawboy pisze:
12 lip 2023, 20:54
Jesteś kłamczuchem, co chwile walisz bzdury a później odkręcasz.
A co odkręciłem?

Ja wiem, że to co ty starasz się zastosować, to jedna z metod psychomanipulacji, tyle że ty wyjątkowo nieudolnie próbujesz ją zastosować. Po prostu nie nadajesz się do tego, żeby manipulować ludźmi, jesteś za cienki, a sama chęć wypromowania Konfederacji nie wystarczy. Potrzeba minimum inteligencji. Ucz się od drzaśka, on to robi nieco finezyjniej.
atom1477 pisze:
12 lip 2023, 23:29
Ale tu tematem mają być samochody elektryczne
A może nie elektryczne?

Właśnie dziś dowiedziałem się, że MAN mocno jest zaangażowany w projekt silnika okrętowego, napędzanego amoniakiem. Podobną drogą chce iść GAC z Chin i nawet pozyskał Toyotę do swoich pomysłów.

Droga do tego daleka, raz że w niekorzystnych warunkach spalanie amoniaku daje podtlenek azotu, a więc gaz o wiele bardziej szkodliwy wobec klimatu, niż dwutlenek węgla. Poza tym tlenki azotu też są szkodliwe i dlatego ochrona środowiska krzywo patrzy na silniki diesla, gdzie też powstają. Na dodatek amoniak to bardzo agresywny chemicznie produkt, no ale da się skroplić w stosunkowo łatwo osiągalnych temperaturach. A skroplony można przewozić.

Zobaczymy, może skończy się ogniwem paliwowym na amoniak i będzie to samochód elektryczny bez ładowania go z zewnętrznej sieci? Kto wie.


amator7
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 41
Posty: 915
Rejestracja: 16 wrz 2016, 17:37
Lokalizacja: centrum obróbcze

Re: Samochód elektryczny

#828

Post napisał: amator7 » 13 lip 2023, 19:42

jasiu... pisze:Droga do tego daleka, raz że w niekorzystnych warunkach spalanie amoniaku daje podtlenek azotu

pieprzyć ekologów,
ale może chociaż załoga takiego okrętu była by wesoła...
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić prawa do rozsądku.


drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 61
Posty: 1770
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: Samochód elektryczny

#829

Post napisał: drzasiek90 » 13 lip 2023, 19:46

jasiu... pisze:
13 lip 2023, 18:32
Tesla daje gwarancję na baterię na 8 lat lub 240 000 km w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. I w tym okresie masz zagwarantowane, że pojemność baterii będzie wynosić co najmniej 70% pierwotnej pojemności.
I właśnie dlatego dyskutować z tobą nie można, bo piszesz bzdury.
Co ma gwarancja pojemności baterii do jej uszkodzenia? Czy jedyne możliwe uszkodze to utrata pojemności? Proszę nie odpowiadaj, bo znowu nakręcisz.
Samochód nie działał prawidłowo i nie był to problem z zasięgiem.
Serwis uznał uszkodzenie akumulatora które nie podlega naprawie gwarancyjnej.
Zdarza się taka diagnoza, ale w przypadku elektryka wymiana baterii przewyższa koszt nowego samochodu.


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 112
Posty: 5346
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Samochód elektryczny

#830

Post napisał: jasiu... » 14 lip 2023, 16:54

amator7 pisze:
13 lip 2023, 19:42
ale może chociaż załoga takiego okrętu
Licho wie, o co w tym chodzi, ale jeśli takie firmy nad tym pracują, to pewnie jakaś nadzieja jest, że da się to opanować.
drzasiek90 pisze:
13 lip 2023, 19:46
Serwis uznał uszkodzenie akumulatora które nie podlega naprawie gwarancyjnej.
A ponieważ dla mnie to żaden problem, to sprawdziłem osobiście w papierach kolegi i w tłumaczeniu wyglądało to tak:

Niniejsza gwarancja nie obejmuje szkód wynikających z umyślnych działań (w tym celowego zniszczenia pojazdu lub celowego ignorowania aktywnych ostrzeżeń pojazdu), kolizji lub wypadku (innego niż opisany powyżej pożar akumulatora) lub serwisowania lub otwierania akumulatora przez osoby nieautoryzowane przez firmę Tesla personel.

W praktyce chodzi o to, że jeśli był komunikat "zgłoś się do serwisu", to jeśli tego nie zrobisz, to tracisz gwarancję. Bo o otwieranie przez nieautoryzowany personel bym raczej nie podejrzewał.

Co do sytuacji, jaką opisałeś, to mogły wystąpić następujące fakty (tłumaczenie z instrukcji):

Ponadto niniejsza gwarancja na akumulator i jednostkę napędową nie obejmuje uszkodzeń wynikających z następujących działań:
• Fizyczne uszkodzenie baterii lub celowe próby wydłużenia lub skrócenia żywotności baterii (inne niż określone w dokumentacji) poprzez fizyczne uderzenie, programowanie lub inne metody;
• Narażanie baterii na bezpośrednie działanie ognia (z wyjątkiem pożaru baterii, jak wspomniano powyżej) lub
• Zalanie baterii.


Stawiam, że serwis doszukał się tego ostatniego, nie wiem, jak się tam sprawdza, że była woda, ale "zalanie baterii" jest wymienione jako coś, co pozbawia gwarancji. Faktycznie Teslą nie powinno się wjeżdżać w kałuże. Nawet jazda w dużym deszczu może czasem zaszkodzić. No chyba, że była jakaś kolizja, czy w baterię przywalił jakiś kamień na drodze. Twój znajomy na pewno ma dokładny opis, dlaczego skorzystania z gwarancji mu odmówiono.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje o Hobby”