Colorcnc

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu LinuxCNC

tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 21
Posty: 2847
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Colorcnc

#81

Post napisał: tristar0 » 24 maja 2023, 18:12

cawboy pisze:To gdzie te wasze projekty?
ja to swoje wstawiłem na forum jakby co :wink:


Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki

Awatar użytkownika

senio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1459
Rejestracja: 25 maja 2006, 14:39
Lokalizacja: koło.wlkp

Re: Colorcnc

#82

Post napisał: senio » 24 maja 2023, 19:05

cawboy pisze:
24 maja 2023, 17:24
Las rąk? wielu chętnych do podzielenia się wiedzą? Standard, poszczekać i do budy.
Ja już prawie nie czytam tego forum bo się rzygać chce, a co dopiero cokolwiek tu pisać. Nawet dowiedziałem się ostatnio, że stepconfig niepotrzebny bo się z palucha wszystko pisze. O czym tu gadać, z kim i po co ?. Ten dział miał sens 5-7-10 lat temu gdzie ludzie sobie pomagali i paru wyszło stąd z wiedzą pozwalająca zacząć działać. Więc działają i mają resztę wiesz gdzie ?.

Teraz jedynie kop w jaja, wyzwiska od deblili, stepconfig dla partaczy i nieuków więc wypad na drzewo bo się nie nadajesz. Ludzi tych co coś tu wnosili sensownego już nie ma. Została szczujnia i nic poza tym. Więc olać to robić swoje, poczytać czasami i się pośmiać jedynie pozostaje.

Akurat mam kolegę elektronika od XX lat łącznie ze stacjami BGA etc. Widzę co on robi to mała pała. A ten z nożem do tapet wyskoczył w SMD więc jak zwykle milczę, tak tego nie przemilczałem. A teraz róbta co chceta. Mnie to zwisa i powiewa.

Awatar użytkownika

Autor tematu
tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 42
Posty: 7884
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Colorcnc

#83

Post napisał: tuxcnc » 24 maja 2023, 19:30

cawboy pisze:
24 maja 2023, 17:24
Rób Tux co masz do zrobienia a na głupie doczepki nie odpowiadaj, zdrowia szkoda.
Wybacz, ale ja naprawdę mam tego trollowiska serdecznie dość...
Opowiem Ci pewną historię.
Otóż ja lubię biały ser z ketchupem, taki mam gust, a o gustach się nie dyskutuje.
Jeden z moich znajomych, widząc że leję ketchup na kanapkę z białym serem wypalił bez zastanowienia "ty jesteś pi***olnięty, biały ser je się z dżemem!".
Tutaj mamy dokładnie ten sam poziom intelektu, nie wolno cyny usunąć mechanicznie, bo przecież cynę się topi..
A ja mam coraz gorszy wzrok i trzęsą mi się ręce.
Do ślepoty i parkinsona jeszcze daleko, ale jak mi grot lutownicy drgnie o milimetr, to zlutuję to czego nie chcę...
A nożykiem to sobie delikatnie i powolutku skrobię tam gdzie powinienem.
W szoku jestem że to tak fajnie mi wychodzi.
Nawiasem mówiąc, zainspirował mnie do tego film zegarmistrza z naszego forum, na którym coś tam sobie grawerował rylcem pod mikroskopem..
Tak przede wszystkim, ci którzy najwięcej tu pyskują, są tak ograniczeni, że nie potrafią zrozumieć, że tworzę poradnik dla kogoś, kto nigdy w życiu lutownicy nie trzymał w ręku.
A przy takim założeniu, to porady w rodzaju "kup sobie stację lutowniczą i dużo trenuj" są wyjątkowo debilne...
Ale tego temu towarzystwu nie da się wytłumaczyć, bo to są szydercy, czyli ludzie przemawiający do emocji, a nie do rozumu.
Przecież im nie zależy na ustaleniu obiektywnej prawdy, tylko na tym żeby mi dosrać i sobie po mnie pojeździć...
A to wszystko czytają ludzie, którzy nie wiedzą o czym jest rozmowa, i z mózgu robi im się woda.
Fajną fotkę znalazłem.
Jesli ktoś nie wie, to jest scalak w obudowie SSOP przylutowany do adaptera wielkości układu DIP (takiego tradycyjnego co mu nogi przechodzą przez płytkę na wylot).
Obrazek

Niestety, ale nie mam ochoty dzielić się wiedzą w takich warunkach.


drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 20
Posty: 1769
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: Colorcnc

#84

Post napisał: drzasiek90 » 24 maja 2023, 19:52

tuxcnc pisze:
24 maja 2023, 19:30
Niestety, ale nie mam ochoty dzielić się wiedzą w takich warunkach.
Nie rżnij urażonego narcyza.
Jeśli ktoś się do ciebie przypiernicza to ciężko sobie na to zapracowałeś tym, jak przypierniczasz się do innych.

Ja się nie przypierniczam, wyjaśniłem bzdurę jaką napisałeś:
tuxcnc pisze:
22 maja 2023, 20:23
Postanowiłem spróbować pod mikroskopem (chiński stereoskopowy 20x za około 200 PLN) wydłubać cynę spomiędzy pina i pada...
...
Brzmi to głupio, ale w tym przypadku to jest ta właściwa, technologia.
W obudowie SSOP raster pinów to zaledwie 0,64 mm, a sam pin ma może 0,2 mm szerokości (można sprawdzić w katalogu, ale mi się nie chce, bo dokładna wartość nie ma znaczenia), więc tej cyny jest co kot napłakał i jak to cyna, jest tak miękka, że daje się kroić nożem.
...
Z braku lepszego narzędzia użyłem zwykłego noża do tapet, tylko z nowym ostrzem.
Każdemu się zdarza czasem odwalić partyzantkę, każdy czasem czegoś nie potrafi lub nie ma narzędzia, ale nie należy tej partyzantki przedstawiać jako tej Właściwej technologii.
Gdybyś się przyznał, że odwaliłeś partyzantkę bo nie umiesz, nie masz narzędzi, niedowidzisz a ręce się trzęsą, nikt by się do niczego nie czepiał. Natomiast przedstawiłeś podniesienie pina jako kosmicznie trudne zadanie i podałeś metodę partyzancką jako wzór. I tylko i wyłącznie o to chodzi.
Uderz się czasem w pierś i weź pod rozwagę, że nie zawsze masz rację i czasem trzeba zwyczajnie się przyznać.
tuxcnc pisze:
24 maja 2023, 19:30
nie potrafią zrozumieć, że tworzę poradnik dla kogoś, kto nigdy w życiu lutownicy nie trzymał w ręku.
Jak ktoś nigdy lutownicy w ręku nie trzymał to nawet nie dojdzie do tego momentu, w którym PCB będzie musiał fizycznie przerobić. A nawet jeśli, to podpowiadanie komuś takiemu, żeby skrobał PCB nożykiem jest kretyńskim pomysłem.
tuxcnc pisze:
22 maja 2023, 20:23
Przecież im nie zależy na ustaleniu obiektywnej prawdy,
Mi zależy i tylko i wyłącznie w celu wyjaśnienia obiektywnej prawdy napisałem post odnośnie lutowania.

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 4698
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Colorcnc

#85

Post napisał: pitsa » 24 maja 2023, 21:09

tuxcnc pisze:zainspirował mnie do tego film zegarmistrza z naszego forum, na którym coś tam sobie grawerował rylcem pod mikroskopem..

czyli warto wyłuskiwać z forum przydatne informacje
tristar0 pisze:ja to swoje wstawiłem na forum jakby co

i co najważniejsze pamiętasz też dać znać jak się sprawuje po dłuższym użytkowaniu.
tuxcnc pisze:est scalak w obudowie SSOP przylutowany do adaptera wielkości układu DIP

no tak, ale dłuższe ścieżki, kabelki, robią się z tego antenki, zakłócenia i to już nie jest to co elektronika zrobiona zgodnie ze sztuką.
hedon77 pisze:Ja zamówiłem kartę u chińczyków więc będziemy się męczyć razem :D

Podtrzymujesz nadzieję, że uda się osiągnąć sukces. :D
drzasiek90 pisze:przedstawiłeś podniesienie pina jako kosmicznie trudne zadanie

dzięki temu znawcy mogli poczuć się starszymi braćmi, a mniejsi bracia zobaczyli, że trzeba walczyć i jak się nawet nie umie to może czasem się udać. ;-)

Dla mnie to wciąż science fiction, które lubię, chociaż w kosmos nie polecę. ;-)
Ja tego colorcnc nie widzę żebym sam z przepisem dał sobie radę. Wylutowywać z płytki układy, wlutować jakiś flex ze ścieżkami:
żeby mieć wejścia jak tu pokazano: https://zeromips.org/posts/2022-05-29-5a-75b/
Potem przebić się przez naprawianie błędów, konfigurowanie programatorów i robienie jeszcze czegoś z jakimiś licencjami... potem konfigurowanie pinów hal według kolejnych przepisów, przebrnąć przez poprawki bo przepis był do wersji V.08, a chińczyk wysłał to samo ale nie to samo. ;-)
drzasiek90 pisze:w celu wyjaśnienia obiektywnej prawdy

Czy mógłby ktoś wyjaśnić jak rozpracowanie tego Colorcnc mogłoby wyglądać dla "szarego użytkownika"? Jaki jest na to "biznes plan"? Ktoś to rozpracuje, w swoim warsztacie przerobi i będzie sprzedawał? A może chińczyk śledzący nasze poczynania na forum, zaprojektuje nową płytkę Colorlight, w której oprócz wyjść da się również użyć wejść, ktoś inny zaprogramuje jakiś wsad i wyjdą z tego proste klocki do poskładania?
Skoro ten "Colorlight 5A-75B" jest kartą odbiorczą to nie może być użyta jakaś dodatkowa karta odbiorcza żeby nie trzeba było robić tych mikroskopowych przeróbek? Jakie to może mieć "osiągi"?
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 21
Posty: 2847
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Colorcnc

#86

Post napisał: tristar0 » 24 maja 2023, 21:53

pitsa pisze:Czy mógłby ktoś wyjaśnić jak rozpracowanie tego Colorcnc mogłoby wyglądać dla "szarego użytkownika"?
też się zastanawiam czy do dwudziestej strony się dowiem, bo puki co to same plewy na temat podnoszenia pinu z płyty czym należy a czym można , tego czy tamtego nie można ale po tylu stronach to już nawet widzę to oczyma wyobraźni :wink: nawet idealne narzędzie znalazłem Obrazek
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki

Awatar użytkownika

Autor tematu
tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 42
Posty: 7884
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Colorcnc

#87

Post napisał: tuxcnc » 25 maja 2023, 05:57

pitsa pisze:
24 maja 2023, 21:09
Ja tego colorcnc nie widzę żebym sam z przepisem dał sobie radę. Wylutowywać z płytki układy, wlutować jakiś flex ze ścieżkami
Nie tylko żaden wstyd, ale po prostu ludzi którzy tego nie potrafią jest zdecydowana większość.
Dlatego poszukałem alternatywnego rozwiązania, za co zostałem zgnojony przez miejscowych trolli.
A teraz serdecznie podziękuj trollom za to, że skutecznie wybili mi z głowy pomysł kontynuowania tego wątku.
Jak będziesz czegoś ciekawy, to pytaj megalomana-samochwałę, w końcu należy do elitarnej grupy stu najmądrzejszych Polaków, to powinien wiedzieć...

Kiedyś napisałem na forum, że nie mam ochoty kopać się z osłami (tak ogólnie bez wskazywania kogoś konkretnego).
Nadwrażliwy moderator wpis usunął i postraszył mnie banem.
Dzisiaj chodzi mi po głowie o rzucaniu pereł przed wieprze...
Pewnie znowu będzie święte oburzenie i pójdą w ruch nożyczki...
Ale jak to inaczej określić?
Próbuję zupełnie bezinteresownie zrobić coś dla innych, a co w zamian dostaję?


drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 20
Posty: 1769
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: Colorcnc

#88

Post napisał: drzasiek90 » 25 maja 2023, 07:24

pitsa pisze:
24 maja 2023, 21:09
Czy mógłby ktoś wyjaśnić jak rozpracowanie tego Colorcnc mogłoby wyglądać dla "szarego użytkownika"?
Na pewno nie tak jak to jest tu przedstawiane. To nie żaden poradnik tylko historia problemów życia codziennego.
Jeśli ktoś tu wejdzie i poczyta kilka stron od początku to się zniechęci do tematu.
Tu jest opis samych problemów a żadnych konkretów.

Najpierw to musi zostać dokończone przez autorów i opisane porządnie jak to wykonać.
Potem weźmie to pod opiekę ktoś, kto będzie w stanie zrobić z tego biznes, czyli będzie sprzedawał gotowe zaprogramowane i przerobione płytki z instrukcją i wsparciem - to dla tych, dla których czas jest ważniejszy od pieniędzy.
Jednocześnie zapewne pojawią się opisy jak to wykonać samodzielnie - opis krok po kroku ze zdjęciami i podpisami - dla tych, co lubią się pobawić i mają więcej czasu.

Awatar użytkownika

senio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1459
Rejestracja: 25 maja 2006, 14:39
Lokalizacja: koło.wlkp

Re: Colorcnc

#89

Post napisał: senio » 25 maja 2023, 08:30

pitsa pisze:
24 maja 2023, 21:09
Czy mógłby ktoś wyjaśnić jak rozpracowanie tego Colorcnc mogłoby wyglądać dla "szarego użytkownika"?
drzasiek90 pisze:
25 maja 2023, 07:24
Na pewno nie tak jak to jest tu przedstawiane.
Dokładnie tak.

Pista żeby przekazać wiedzę w zrozumiały sposób trzeba być osobą ogarniętą, wiedzieć co się chce przekazać, i przekazać to w formie opisu czy filmu w sposób kulturalny, jasny i klarowny. Tutaj jest prowadzony monolog porażek. Generalnie od jakiegoś czasu to co w tym dziale jest, to nie dzielenie się wiedzą tylko bełkot połączony z chamstwem.

Poniżej masz przykład przekazania wiedzy. Pokazane, omówione kulturalnie bo chciał to przekazać. A to co masz tutaj w temacie to się na publiczne forum dyskusyjne nawet nie nadaje. Ludzie to czytają i jak widzą takie jazdy, obracają się na pięcie i robią w tył zwrot. Przy okazji może ktoś dowie się co to jest topnik, do czego służy, i jak go używać :)



tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 21
Posty: 2847
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Colorcnc

#90

Post napisał: tristar0 » 25 maja 2023, 11:13

Wszystko pięknie ,tylko co w temacie płyty ,programu ( wsadu ) ,działania całości bo puki co to tylko dywagacje nad rozlanym mlekiem że tego tak się nie lutuje . Osobiście to tux może to lutować nawet opalarką i przecinać ścieżki tasakiem do trzciny cukrowej .
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „LinuxCNC (dawniej EMC2)”