Tokarka konwencjonalna

Uprawnienia

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
Bomerang
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 15
Rejestracja: 15 paź 2021, 09:07

Re: Tokarka konwencjonalna

#11

Post napisał: Bomerang » 03 sty 2022, 19:48

Fajna strona możliwe, że skorzystam tyle, że do Gliwic mam prawie 300km i musiałbym to dobrze przemyśleć aby tam się udać.

Pewnie masz rację, nie mają o tym pojęcia + nawet nie są na nie tylko zbywają to na inny termin lub wrócimy do tego gdy zmodernizujemy coś tam bo od np przyszłego kwartału ma ktoś plan wdrążyć coś tam. Ale to ciągnie się już pewnie rok a codziennie wymagane jest umieć wszystko, dodatkowo wdrażane są nowe technologie, ale już nie ma miejsca na przeprowadzenie szkoleń.

No nic dziękuję za pomoc w temacie. Spróbuję jakoś ogarnąć temat i dobrać się do tej obrabiarki. Pozdrawiam




Robert_K
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1113
Rejestracja: 15 sie 2017, 08:03
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tokarka konwencjonalna

#12

Post napisał: Robert_K » 03 sty 2022, 22:31

Bomerang pisze:Fajna strona możliwe, że skorzystam tyle, że do Gliwic mam prawie 300km i musiałbym to dobrze przemyśleć aby tam się udać.


Generalnie koszt przejazdu nawet w dwie strony przy koszcie samego szkolenia jest znikomy, w tamtym roku tygodniowe szkolenie kosztowało w okolicach 5000 zł. Jak jest w tym nie wiem.

Jeśli to pracodawca wymaga papierów potwierdzających Twoje kwalifikacje to myślę że to on powinien skierować Cię na to szkolenie i je opłacić, jeśli nie po całości to przynajmniej większą część.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 11576
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

Re: Tokarka konwencjonalna

#13

Post napisał: RomanJ4 » 04 sty 2022, 00:50

Pracuje jako elektromechanik, spawacz, hydraulik, na dziale UR i czasami tokarka by się przydała. Ogólnie jakieś podstawy znam bo miałem praktyki na tokarkach więc gwint czy tam wałek sobie zrobię a więcej mi nie trzeba na moim stanowisku.
WZÓR pisze:Potrzebna jest wiedza.
Papier jest tylko świadectwem , że ją posiadasz.
Na UR praca specyficzna .... , najlepiej jest wszystko umieć i papier na to niekiedy trudno mieć.
To że miałeś w szkole praktyki na obrabiarkach również może być jakimś dowodem kwalifikacji.
Też jestem tego zdania. Połowę zakładów by pozamykali gdyby na wszystkie umiejętności miał być koniecznie papier. Podstawy masz, a jak pracodawcy zależy by pogłębić kwalifikacje, to wysyła pracownika na stosowne kursy. Ilu ludzi po zawodówce lub zgoła przyuczeniu w przemyśle pracuje.. Tym bardziej, że przecież na tokarce będzie praca okazjonalna w miarę potrzeby, a nie stricte produkcja.
pozdrawiam,
Roman


Autor tematu
Bomerang
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 15
Rejestracja: 15 paź 2021, 09:07

Re: Tokarka konwencjonalna

#14

Post napisał: Bomerang » 11 sty 2022, 10:10

No właśnie postaram dogadać w pracy i dowiedzieć co i jak z tym stanowiskiem. Chociaż mogę się trochę na tym sparzyć bo aktualnie wszystkie prace związane z obrabiarką są zlecane firmie zewnętrznej a jak pokażę, że potrafię to robić to będą mi wszystko zlecać do dorobienia, poprawienia itd i dostanę od nowego roku podwyżkę, ale obowiązków :roll:


amator7
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 915
Rejestracja: 16 wrz 2016, 17:37
Lokalizacja: centrum obróbcze

Re: Tokarka konwencjonalna

#15

Post napisał: amator7 » 11 sty 2022, 10:19

Bomerang pisze:jak pokażę, że potrafię to robić to będą mi wszystko zlecać do dorobienia, poprawienia itd i dostanę od nowego roku podwyżkę, ale obowiązków

a niech zlecają, a ty rób to swoim tempem (czyt. opierdalaj się jak na rządowej robocie ;)
nie ma co zbyt ambicjonalnie podchodzić do wykonywanej pracy, bo to tylko praca.
jeśli pozwolisz to ci na garba wejdą, więc pełen dystans do oczekiwań zleceniodawców. :lol:
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić prawa do rozsądku.


norwid
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 43
Rejestracja: 01 mar 2016, 09:40
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Tokarka konwencjonalna

#16

Post napisał: norwid » 28 mar 2023, 11:49

Witam. Jak myślicie czy na stanowiskach w firmie produkcyjnej wykonujących obróbkę metali( frezarki, tokarki, obrabiarki) trzeba stosować środki ochrony osobistej w postaci hełmów ochronnych?


grzegorz_sg
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 51
Rejestracja: 10 gru 2004, 12:29
Lokalizacja: Zd. Wola

Re: Tokarka konwencjonalna

#17

Post napisał: grzegorz_sg » 28 mar 2023, 13:01

Jeśli ładujesz detal (10T) suwnicą na frezarkę bramową to oczywiście, w normalnych warunkach brak takiego wymogu


quick
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 102
Rejestracja: 25 paź 2015, 20:12
Lokalizacja: Krk/Wawa/Gda

Re: Tokarka konwencjonalna

#18

Post napisał: quick » 29 mar 2023, 10:37

To zależy raczej od tego czy jest ryzyko urazu głowy na stanowiskach i czy wynika to np z wykonanej oceny ryzyka. Sama maszyna nie wnosi raczej takich zagrożeń. Chyba że mowa o jakichś interwencjach Wewnątrz urządzeń lub są regały wysokiego składowania. Podesty stale nad stabiwiskiem i występuje ryzyko spadających przedmiotów. Najlepiej będzie samodzielnie obejrzeć stanowisko pracy i zapoznać się z przepisami dotyczącymi bhp w takim miejscu. Wiele kwestii dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy poruszone jest na tym blogu https://pl.vits.co/blog


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Tokarka konwencjonalna

#19

Post napisał: jasiu... » 29 mar 2023, 16:35

grzegorz_sg pisze:
28 mar 2023, 13:01
Jeśli ładujesz detal (10T) suwnicą na frezarkę bramową to oczywiście
Ładowałem detale dużo cięższe, oczywiście suwnicą i hełmu nikt ode mnie nie wymagał. W firmie nikt nie nosił kasków, mimo że suwnic i dźwigów było kilkadziesiąt.


grzegorz_sg
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 51
Rejestracja: 10 gru 2004, 12:29
Lokalizacja: Zd. Wola

Re: Tokarka konwencjonalna

#20

Post napisał: grzegorz_sg » 30 mar 2023, 08:19

Co kraj to obyczaj :) u nas miedzy regałami bez kasku nie przejdziesz, z drugiej strony na co kask jak spadnie na głowę 10t

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”