Gwintowanie frezem Picocnc

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu PikoCNC

mati12
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 14 lip 2022, 11:40

Re: Gwintowanie frezem Picocnc

#21

Post napisał: mati12 » 08 mar 2023, 10:33

W pico nie definiujesz freza do gwintowania jakoś specjalnie , jest to po prostu frez płaski.
W tych opcjach to tylko wysokość zęba sobie dobierz jakoś eksperymentalnie.
Obroty i posuw też jakoś dobierzesz , w dużym przedziale w aluminium Ci ten gwint zrobi , możesz np dać 15000 obroty i posuw 500mm/min i na 3 przejścia dla bezpieczeństwa będzie ok , pobaw się różnymi parametrami , jak w coś nie uderzysz to raczej takiego freza przez złe parametry od razu nie zniszczysz




Autor tematu
Bodek66
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 13
Rejestracja: 12 lis 2019, 12:45

Re: Gwintowanie frezem Picocnc

#22

Post napisał: Bodek66 » 08 mar 2023, 10:54

mati12 pisze:
08 mar 2023, 10:33
W pico nie definiujesz freza do gwintowania jakoś specjalnie , jest to po prostu frez płaski.
W tych opcjach to tylko wysokość zęba sobie dobierz jakoś eksperymentalnie.
Obroty i posuw też jakoś dobierzesz , w dużym przedziale w aluminium Ci ten gwint zrobi , możesz np dać 15000 obroty i posuw 500mm/min i na 3 przejścia dla bezpieczeństwa będzie ok , pobaw się różnymi parametrami , jak w coś nie uderzysz to raczej takiego freza przez złe parametry od razu nie zniszczysz
Dzięki właśnie o to mi chodziło . Jestem nowym użytkownikiem Pikocnc i systematycznie go ogarniam .
Może spróbuję w wątku Piko zaproponować aby autor programu wpisał na listę narzędzi taki frez .
Nie umiem jeszcze też zrobić aby maszyna parkowała w bazie materiału ,teraz ustawia się w pozycji X i Y ale nie zjeżdża na Z = 0.
Obsługiwałem kiedyś trochę frezarkę Kimla i tam była opcja jedź do bazy .
Pozdrawiam


mati12
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 14 lip 2022, 11:40

Re: Gwintowanie frezem Picocnc

#23

Post napisał: mati12 » 09 mar 2023, 12:42

Jeśli chodzi o zakończenie programu, to tam jest taka opcja, że wybierasz jakiś swój park

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „PikoCNC”