Przekladnia cykloidalna Sumitomo - pomoc z poskladaniem

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
getbeterr
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 137
Rejestracja: 31 gru 2020, 15:44

Przekladnia cykloidalna Sumitomo - pomoc z poskladaniem

#1

Post napisał: getbeterr » 05 lut 2023, 19:11

Pytanie do osob, ktore bawily sie troche z przekladniami cykloidalnymi. Posiadam kompletna, duza przekladnie Sumitomo f2c-a35-119 jednak jest rozlozona na czesci prawie pierwsze. Mam problem z jej zlozeniem, a konkretnie chodzi mi o to, czy jest jakas konkretna kolejnosc, czy zasada skladania talerzy zebatych, bo sa w niej az 3. Probowalem skladac bez przesuniecia, z przesunieciem 0-180-0, 0-120-240 ale za cholere nie moge wszystkiego spasowac. Tluc mlotkiem nie chce o ile to nie jest konieczne. To juz moje chyba z 6 podejscie do zlozenia tego ustrojstwa zakonczone niepowodzeniem... Moze ktos sie orientuje jak wzgledem siebie powinny byc obrocone te talerze? Wykonanie wszystkiego jest bardzo pasowne Obrazek i o ile pierwsze dwa wchodza prawie bez uzycia sily przy obracaniu osi, o tyle przy trzecim zaczynaja sie schody...




bogus105
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 418
Rejestracja: 24 gru 2005, 12:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Przekladnia cykloidalna Sumitomo - pomoc z poskladaniem

#2

Post napisał: bogus105 » 28 mar 2023, 02:32

Lucky draw... Moze one maja jakies lekkie naprezenie wstepne? Na pewno upewnij sie, ze jest turbo czysta - zadnych paprochow, piasku, itp. Mam podobna, ale po zdjeciu dekla wyglada jak nowa wiec zrezygnowalem z rozkrecania dla ciekawosci wlasnie z obawy przed trudnosciami przy ponownym skladaniu z powrotem. Powodzenia.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”