Eckert szafir

Rampa

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
sormat
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 21 maja 2015, 15:11
Lokalizacja: zabrze

Eckert szafir

#1

Post napisał: sormat » 08 wrz 2022, 09:48

Witam.Nie wiem czy dobrze trafiłem jak nie to sorry.
Może mi ktoś napisać co to jest za funkcja RAMPA w parametrach i czy da się ustawić czujnik pojemnościowy przy palniku tlenowym żeby załączał się z opóźnieniem bo przy przebijaniu szybuje do góry.🤪




trampex
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 32
Rejestracja: 10 paź 2009, 22:00
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Eckert szafir

#2

Post napisał: trampex » 18 paź 2022, 19:50

Też nie wiem co za funkcja. W eckercie jak mam problem z przebiciem, to pokrętłem od prędkości ciecia- dopiero jak już palnik zaczyna schodzić do dołu, zmniejszam prędkość palenia na 0%. Wtedy mam pewność, że w ogóle złapie iskrę, przebije itd. Mój eckert to już nieboszczyk, chyba 2004r. lata na kolejnym źródle za 3000zł spoooooro tańszym jeśli chodzi o części itd.

Awatar użytkownika

eckert legnica
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 22
Rejestracja: 23 maja 2018, 09:13
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Eckert szafir

#3

Post napisał: eckert legnica » 20 paź 2022, 08:04

@ Sormat:
Czas Rampy – jest to czas podczas którego maszyna się rozpędza lub hamuje. Jeśli rampa jest na zero to maszyna wykorzystuje pełną dynamikę.
Przykład:
Jeśli ustawimy prędkość cięcia na 2000mm/min i rampę na 10 sekund to maszyna dojeżdżając do narożnika elementu, na 10 sekund przed jego pokonaniem zwalnia z 2000 mm/min do zera. Po „minięciu” narożnika maszyna rozpędza się przez 10 sekund do osiągnięcia pełnej prędkości.
Czujnik wysokości – to zależy od maszyny/oprogramowania/rodzaju czujnika. Trochę mało danych. Maszyna szybuje do góry bo może jest wpisane podbicie podczas przebijania. Można pobawić się tym parametrem.
Druga opcja to przebijasz gruby materiał i ilość szlaki która się wydostaje i wypływa na odczyt czujnika pojemnościowego, dlatego wariuje. W skrajnym przypadku może się przykleić do talerzyka i go uszkodzić. Myślę że od 60-70mm w górę nie ma już sensu używać czujnika. Najlepiej go zdemontować.
Można przed przebiciem czujnik wyłączyć i włączyć podczas cięcia jak miniemy krater po przebiciu.

@ Trampex:
Proszę wykorzystać parametr czas przebijania. Plazma w tym czasie nie będzie się poruszać i „złapie iskrę”.

W razie dodatkowych pytań zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi ekspertami:
https://eckert.com.pl/kontakt

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”