Stigal Pro Master 3D

Palenie #100

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Rucik
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 09 sie 2022, 15:09

Stigal Pro Master 3D

#1

Post napisał: Rucik » 09 sie 2022, 15:21

Witam serdecznie! 8)
Potrzebuję informacji od osób pracujących na tej maszynie a mianowicie chodzi mi o palenie propanem #100 czarnej.(Sam wcześniej nie palilem grubszej jak #50, wpalenie wtedy szło jak w masło)
Czy istnieje możliwość przebicia się na fabrycznym palniku bez wcześniejszego wiercenia otworu?
I jak wygląda sprawa z fazowaniem o stałym kącie zadanym na takiej grubości. Może ktoś już z was palił taka grubość z fazowaniem i jest w stanie się wypowiedzieć. Pozdrawiam!




dudziak4
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 702
Rejestracja: 06 wrz 2007, 13:30
Lokalizacja: Bielawa

Re: Stigal Pro Master 3D

#2

Post napisał: dudziak4 » 09 sie 2022, 15:42

A nie możesz się umówić ze stigalem na jakiś pokaz ?

Awatar użytkownika

Autor tematu
Rucik
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 09 sie 2022, 15:09

Re: Stigal Pro Master 3D

#3

Post napisał: Rucik » 09 sie 2022, 16:31

Pracuje na takiej maszynie tylko nie mam doświadczenia z takimi "grubasami"


Curumo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 21 gru 2014, 23:15
Lokalizacja: Puławy

Re: Stigal Pro Master 3D

#4

Post napisał: Curumo » 09 sie 2022, 21:11

Stal S355, dysza 2VVC, "grzanie wpalenia" mniej więcej 100-110s i ogień. Przy wpalaniu maszyna ustawiona, żeby przebicie wykonać na dystansie 15mm (cały wjazd ustawiony na 18-20mm, wyjazd na 7mm). NA tych 15mm maszyna jechała sobie na 25% prędkości cięcia. Prędkość z narzędzia dla 100mm to 200mm/min, idzie przy niej ok, ale po podbiciu na 110% w okolice 220mm/min zaczyna być słychać furczenie.

A i u nas trzeba było podbić w ustawieniach tlen podgrzewający słaby do 1,8 bara. Inaczej przy ustawianiu płomienia w powietrzu zdmuchiwało płomień podczas przełączania na przedmuch.

Co do samego cięcia, to nic szczególnego, dobrze wygrzany materiał tak bardzo nie strzela, raczej leje się na boki i powinno się udać zrobić 2, może nawet 3 wpalenia zanim trzeba będzie przeczyścić dyszę. Ale wiadomo, zawsze może trafić się niespodzianka i fontanna pójdzie w dyszę. Jakość krawędzi po paleniu jest całkiem ok jak na maszynę za tyle $$.

Wszystko powyższe tyczy się cięcia na prosto. Potrzeby cięcia z ukosowaniem jeszcze nie miałem.


stigal_serwis
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 15 kwie 2021, 13:48

Re: Stigal Pro Master 3D

#5

Post napisał: stigal_serwis » 10 sie 2022, 10:48

Dzień dobry,

Drogi użytkowniku Rucik prosimy o kontakt telefoniczny z naszym działem serwisu. Dane kontaktowe odnajdziesz na naszej stronie w zakładce kontakt.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”