Mach3 + laser diodowy 80w

problem z g-codejak to

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów
Awatar użytkownika

Autor tematu
jr11
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 55
Rejestracja: 24 gru 2020, 14:39

Mach3 + laser diodowy 80w

#1

Post napisał: jr11 » 21 lut 2022, 20:18

Witam serdecznie.
Zbuduwałem frezarke sterowana jest płytką z portem LPT i Mach3. Frezuje bez problemu.
Dodałem głowicę lasera diodowego. I tu mam problem, który polega na tym ze nie mogę znaleść programu który wygeneruje g-code dla Mach3 który będzie włączał i wyłączał laser. Mam program do projektowania Artcam pro. któty ma możliwość generowania g-code dla lasera, ale nie dla Mach3. Mam jeszcze Artcam 2018 ten program jest tylko pod frezowanie.
Czy może jest jakiś nie za drogi program który da rade wygenerować g-code który włączy/wyłący laser midzy przejściami z jednego do drugiego elementu pracy w prjekcie? Może ktoś z was ma sposób jak to ogarnąć?
POZDRWIAM

Dodane 2 godziny 23 minuty 1 sekunda:
jr11 pisze:
21 lut 2022, 17:55
Witam serdecznie.
Zbuduwałem frezarke sterowana jest płytką z portem LPT i Mach3. Frezuje bez problemu.
Dodałem głowicę lasera diodowego. I tu mam problem, który polega na tym ze nie mogę znaleść programu który wygeneruje g-code dla Mach3 który będzie włączał i wyłączał laser. Mam program do projektowania Artcam pro. któty ma możliwość generowania g-code dla lasera, ale nie dla Mach3. Mam jeszcze Artcam 2018 ten program jest tylko pod frezowanie.
Czy może jest jakiś nie za drogi program który da rade wygenerować g-code który włączy/wyłący laser midzy przejściami z jednego do drugiego elementu pracy w prjekcie? Może ktoś z was ma sposób jak to ogarnąć?
POZDRWIAM
Znalazłem filmik. To może być rozwiązanie >>>




Tazz
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 16
Rejestracja: 03 maja 2022, 10:56

Re: Mach3 + laser diodowy 80w

#2

Post napisał: Tazz » 03 maja 2022, 11:31

Witam zacznij od instalacji postprocesorów , lub vectric aspire , laser post processor

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”