Kurs na polecenie pracodawcy

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
Bomerang
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 15
Rejestracja: 15 paź 2021, 09:07

Re: Kurs na polecenie pracodawcy

#21

Post napisał: Bomerang » 01 maja 2022, 16:17

No właśnie, sęk w tym, że patrząc na sytuację w tej firmie i na przykłady, które się dzieją jestem sceptyczny czy po prostu nie chcą mnie wykorzystać bo lubię pracę i sporo się angażuje a trzeba im spawacza z papierami, musieliby przyjąć kogoś z zewnątrz a tak to mi zrobią papiery bo są przekonani, że się zgodzę i będę dla nich spawał a przy okazji naprawiał lub pokazywał jak naprawić gdy reszta sobie nie poradzi. Mam ofertę zrobienia papierów na spawarki lub UDT do przeglądów i napraw. Dla przykładu jeden i drugi Pan przyszedł do pracy i po 3/6 miesiącach dostał na umowie 3.5/3.6tyś, ja po kilku latach pracy i szkoleniu tych Panów mam 3650, oraz za to że jestem doświadczony i często ratuje firmę z opresji i często do mnie dzwonią i pytają jak rozwiązać problem mam ofertę kursu za darmo, ale za to dostanę nową umowę z zwiekszonym zakresem obowiązków i lojalką na rok. Lecz nie mam co liczyć na podwyżkę bo stwierdzili, że ten kurs to wyróżnienie, gość który pracuje ledwo dwa lata i to pode mną bo ja w sumie mu mówię co ma robić i gdzie iść dostaje 3700 a typ, który ciągle płacze i mówi, że się zwalnia bo kiepsko zarabia, ale jak mu się chce czasami to coś zrobi pożytecznego dostał niedawno 4100 bo wymachiwał wypowiedzeniem. Poza tym co mi z z papierów w tej firmie jak chce w niej robić np 10 lat to i tak za 3 lata stracą ważność i trzeba odnawiać. Jedyne wyjście zrobić papiery, porobić rok i iść do innej firmy według tej polityki, którą prowadzi ta firma.

Co do spawania to sporo spawałem tigiem aluminium oraz wydechy/kolektory/barierki i takie drobne rzeczy. Plus często używam maga i MMA do naprawiania drobnych elementów maszyn a chcą mi zrobic papiery na Maga aby spawać jakieś konstrukcję.




WP Kamil
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 293
Rejestracja: 11 kwie 2014, 11:25
Lokalizacja: Polska

Re: Kurs na polecenie pracodawcy

#22

Post napisał: WP Kamil » 01 maja 2022, 21:18

Ochłoń i składaj papiery do innych firm. Nie masz nic do stracenia. Wtedy wszystko zweryfikujesz i podejmiesz decyzję.


Autor tematu
Bomerang
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 15
Rejestracja: 15 paź 2021, 09:07

Re: Kurs na polecenie pracodawcy

#23

Post napisał: Bomerang » 02 maja 2022, 01:47

Może i masz rację. Bo tutaj mimo robienia wszystkiego, posiadania uprawnień i umiejętności oraz doświadczenia i tak jakiegoś rozwoju nie ma. Ktoś z zewnątrz przychodzi i ma lepsze warunki. Chociaż może, wykorzystam ten kurs w takim sensie, że i tak chce zrobic jakieś uprawnienia spawacza to zrobię w ramach pracy na maga i będzie chociaż tyle pożytku, że nie trzeba będzie po pracy jechać dodatkowo na kurs tylko w godzinach. A jak się trafi jakaś oferta to po prostu zapłacę im za ten kurs i zerwanie lojalki.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”