TOYODA FV1165

Parametr smarowania prowadnic.

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
PrzemyslawOstr
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 14 wrz 2016, 14:37
Lokalizacja: Wrocław

TOYODA FV1165

#1

Post napisał: PrzemyslawOstr » 18 mar 2022, 00:08

Witam,

Firma jest w posiadaniu maszyny TOYODA FV1165 (Fanuc 0i-MD). Maszyna pobiera (moim zdaniem) mnóstwo oleju, gdyż co około 2 tygodnie muszę uzupełnić cały jej zbiornik. Cały olej spływa dodatkowo do chłodziwa, gdzie gdy mam włączony cały czas separator, musiałbym co 10 minut biegać i opróżniać jego zbiornik.

Chciałbym się podpytać czy ktoś posiada u siebie taką maszynę, oraz czy ma podobny problem. Jeżeli nie, to jaki parametr ma ustawiony na T0004 (parametr odpowiada za czas co jaki uruchamia się smarowanie prowadnic).




Dawid92
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 164
Rejestracja: 27 kwie 2011, 00:13
Lokalizacja: Śląsk

Re: TOYODA FV1165

#2

Post napisał: Dawid92 » 18 mar 2022, 08:24

Nie pracowałem co prawda na takiej toyodzie ale w innej japońskiej maszynie z którą miałem styczność litrowy zbiornik wystarczał tydzień , wg książki PLC co 7 minut włączonego wrzeciona było smarowane ;D. Jak spojrzysz na ten temat na zachodnich forach to 'ten typ tak ma ' , olej tanszy niż prowadnice i śruby :D . Spytaj na practical machinist tam ludzie pewnie na takich pracują i Ci ktoś udzieli odpowiedzi czy mają tak samo .

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”