Frezowanie modeli w wosku z użyciem 4 osi.

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

Re: Frezowanie modeli w wosku z użyciem 4 osi.

#11

Post napisał: oprawcafotografii » 12 lis 2021, 19:23

Trafiłeś na forum malkontentów - startuj od razu na anglojęzyczne :)

Mi się te figurki bardzo podobają, ale ja się nie znam :)


„Największym wrogiem wolności jest najedzony niewolnik.”


orion32
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1359
Rejestracja: 18 kwie 2017, 21:55

Re: Frezowanie modeli w wosku z użyciem 4 osi.

#12

Post napisał: orion32 » 12 lis 2021, 19:27

Autor jest na forum dłużej od ciebie, więc zna środowisko.
,, Iditi na ch. j" maciąg.
PO to dno -aksjomat. Wszystko ma swoje miejsce - Wyborcza, w każdym kiblu! ***** konfederusków.

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4693
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Frezowanie modeli w wosku z użyciem 4 osi.

#13

Post napisał: pitsa » 12 lis 2021, 20:17

relaxxis pisze:Po prostu zastanawiam się, czy byłby odpowiedni zbyt, bo mógłbym zlecić produkcję gotowych bloków.
W tej chwili mógłbym wykonać mniejszą ilość bloków, ze względu na minimalne ilości zakupu półproduktów musiałbym znaleźć kilku chętnych na minimum 40kg.
relaxxis pisze:cena za 1kg wosku 40zł.


Jak pisze oprawca, nie ma co się zastanawiać z zabawą w dobrego wujka dla forumowiczów. Masz recepturę, wiesz co od kogo zamówić i w jakiej kolejności stopić, odlać, pociąć na estetyczne bloki, znasz swoje zapotrzebowanie... możesz wyprodukować na przykład partię roczną dla siebie i dać konkretne oferty w różnych miejscach na świecie. Kto chce to kupi. Jeśli nie chwyci to przecież zużyjesz, no i składniki nie starzeją się. To bardzo wygodny punkt startowy. Sprzedawca, który sam używa swojego produktu i potrafi doradzić, a nie tylko sprzedać nie powinien mieć kłopotów z wprowadzeniem produktu na rynek.
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

Re: Frezowanie modeli w wosku z użyciem 4 osi.

#14

Post napisał: oprawcafotografii » 13 lis 2021, 06:52

Dokładnie tak. Trzep chłopie kasę i nie czekaj :)
„Największym wrogiem wolności jest najedzony niewolnik.”


bdgr
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 111
Rejestracja: 16 paź 2017, 15:21
Lokalizacja: Poznań

Re: Frezowanie modeli w wosku z użyciem 4 osi.

#15

Post napisał: bdgr » 13 lis 2021, 12:54

Ładne. Wziąłbym z kilo-dwa na start
relaxxis pisze:
10 lis 2021, 19:35
wykonania modeli na formy silikonowe.
Silikony zastygają egzotermicznie, nie ma z tego odkształceń powierzchni modelu? Czy też ta technika jest przewidziana raczej do detali ozdobnych (ładna powierzchnia ważniejsza od dokładnych wymiarów), a do jakichś drobnych mechanizmów lepiej pozostać przy płytach modelarskich?
relaxxis pisze:
10 lis 2021, 19:35
Wszystkim zainteresowanym wyjaśnię jakich frezów należy użyć i w jaki w sposób powtórnie przetopić woski.
Chętnie


Autor tematu
relaxxis
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 279
Rejestracja: 25 lis 2008, 22:44
Lokalizacja: GDANSK

Re: Frezowanie modeli w wosku z użyciem 4 osi.

#16

Post napisał: relaxxis » 13 lis 2021, 20:26

pitsa pisze:
12 lis 2021, 20:17
relaxxis pisze:Po prostu zastanawiam się, czy byłby odpowiedni zbyt, bo mógłbym zlecić produkcję gotowych bloków.
W tej chwili mógłbym wykonać mniejszą ilość bloków, ze względu na minimalne ilości zakupu półproduktów musiałbym znaleźć kilku chętnych na minimum 40kg.
relaxxis pisze:cena za 1kg wosku 40zł.


Jak pisze oprawca, nie ma co się zastanawiać z zabawą w dobrego wujka dla forumowiczów. Masz recepturę, wiesz co od kogo zamówić i w jakiej kolejności stopić, odlać, pociąć na estetyczne bloki, znasz swoje zapotrzebowanie... możesz wyprodukować na przykład partię roczną dla siebie i dać konkretne oferty w różnych miejscach na świecie. Kto chce to kupi. Jeśli nie chwyci to przecież zużyjesz, no i składniki nie starzeją się. To bardzo wygodny punkt startowy. Sprzedawca, który sam używa swojego produktu i potrafi doradzić, a nie tylko sprzedać nie powinien mieć kłopotów z wprowadzeniem produktu na rynek.
Tutaj chciałbym sprawdzić jakie jest zainteresowanie wśród amatorów i zawodowców CNC. Prowadziłem rozmowy z jednym z koncernów chemicznych i było poważne zainteresowanie, ale plandemia zatrzymała nas i nie mogliśmy się spotkać. Chcą przeprowadzić wstępną analizę chemiczną / bardziej zorientowanym wyjaśnię że nawet na spektrometrze tandemowym nie dojdą do pełnego składu :) / ,ale pewnie lepszą zrobię na PG . Temat powoli odgrzewam i właśnie zmieniłem lekko skład chemiczny, aby poprawić pewne właściwości fizykochemiczne.
Sama produkcja jest zbyt pracochłonna i skomplikowana, lepiej wejść w kooperację lub sprzedać licencję.
A teraz w mógłbym się pobawić uzyskanie ostatecznego wosku do 100 kg i dlatego piszę na forum.

Dodane 34 minuty 12 sekundy:
bdgr pisze:
13 lis 2021, 12:54
Ładne. Wziąłbym z kilo-dwa na start
relaxxis pisze:
10 lis 2021, 19:35
wykonania modeli na formy silikonowe.
Silikony zastygają egzotermicznie, nie ma z tego odkształceń powierzchni modelu? Czy też ta technika jest przewidziana raczej do detali ozdobnych (ładna powierzchnia ważniejsza od dokładnych wymiarów), a do jakichś drobnych mechanizmów lepiej pozostać przy płytach modelarskich?
relaxxis pisze:
10 lis 2021, 19:35
Wszystkim zainteresowanym wyjaśnię jakich frezów należy użyć i w jaki w sposób powtórnie przetopić woski.
Nie wiem jakich używasz silikonów, osobiście bawię się od 20 lat w odlewanie w silikonach formierskich i przy sieciowaniu nie osiągają aż tak wysokich temp. , aby stopić mój wosk.
Też handluje silikonami i żywicami , ale tylko w ilościach + 20 kg.

Po wyjęciu z formy model jest w takim samym stanie , powierzchnia idealna.
Płyty modelowe przeważnie są to tworzywa porowate , więc nie uzyskujesz tak idealnych powierzchni, nie ma kurzu i nie tępią się frezy, powtórne wykorzystanie itd... dlatego stosuję swój wosk.

Robię też małe modele 3D dla jubilerów , nawet popełniłem zębatkę o fi 600 mm.
Obrazek

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4693
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Frezowanie modeli w wosku z użyciem 4 osi.

#17

Post napisał: pitsa » 13 lis 2021, 20:33

relaxxis pisze:Prowadziłem rozmowy z jednym z koncernów chemicznych i było poważne zainteresowanie
Mam nadzieję, że nie jedynie z przedstawicielem handlowym, który koniecznie chciał cię odwiedzić, i odwiedził, gdy kupiłeś parę worków od nich, i był bardzo zainteresowany tym do czego używasz ich produktów. ;-)

Takie mam doświadczenie - interesowność przedstawicieli gdy widzą coś nowego.
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

Re: Frezowanie modeli w wosku z użyciem 4 osi.

#18

Post napisał: oprawcafotografii » 17 lis 2021, 20:19

relaxxis pisze:
13 lis 2021, 20:26
...Prowadziłem rozmowy z jednym z koncernów chemicznych i było poważne zainteresowanie, ale plandemia zatrzymała nas i nie mogliśmy się spotkać. Chcą przeprowadzić wstępną analizę chemiczną / bardziej zorientowanym wyjaśnię że nawet na spektrometrze tandemowym nie dojdą do pełnego składu :) / ,ale pewnie lepszą zrobię na PG . Temat powoli odgrzewam i właśnie zmieniłem lekko skład chemiczny, aby poprawić pewne właściwości fizykochemiczne.
Sama produkcja jest zbyt pracochłonna i skomplikowana, lepiej wejść w kooperację lub sprzedać licencję.

Masz własny dział prawny z suto opłacanymi pejsatymi prawnikami? Nie?
No to produkuj sam. Lepsza tona sprzedana z własnym zyskiem niż obiecany milion dolarów.

Nie daj się wydymać.

q
„Największym wrogiem wolności jest najedzony niewolnik.”

Awatar użytkownika

MichalDuszak
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 09 sty 2022, 22:55

Re: Frezowanie modeli w wosku z użyciem 4 osi.

#19

Post napisał: MichalDuszak » 14 sty 2022, 00:53

relaxxis pisze:
10 lis 2021, 19:35
Chciałbym przedstawić efekty zmagania się z frezowaniem w woskach, również z użyciem 4 osi.
Z wykształcenia jestem chemikiem i po wielu próbach udało mi się dobrać składniki i proporcje, aby uzyskać woski o bardzo dobrych parametrach tech.
Frezowanie modeli w woskach ma wiele zalet, np. jeśli potrzebuje się precyzyjny prototyp lub model do odlewania na wosk tracony oraz do wykonania modeli na formy silikonowe.
Cześć,
Napisałem prywatną wiadomość.
Pozdrawiam,
Michał


Annyrz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 14 cze 2022, 09:18

Re: Frezowanie modeli w wosku z użyciem 4 osi.

#20

Post napisał: Annyrz » 30 cze 2022, 15:12

Też próbuję kontaktować się prywatnie. Czy temat nadal aktualny?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”