Problem z przecinarka eckert jantar II

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
mati13
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 18 wrz 2014, 18:38
Lokalizacja: sad

Problem z przecinarka eckert jantar II

#1

Post napisał: mati13 » 18 wrz 2014, 18:50

Robię od niedawna na przecinarce jantar II. Mam taki problem: wypalone w blachach otwory sa za duze o 0.7mm, zmieniam w parametrach ciecia kompensacje lecz po tym wymiary sie nie zmieniaja, probowalem na wszystkie sposoby i nic. Programista w programie nie zadaje kompensacji. Maszyna tak jakby nie reagowala na to. Możecie jakos pomóc?




Marcin_FST
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 144
Rejestracja: 20 lut 2009, 19:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

#2

Post napisał: Marcin_FST » 18 wrz 2014, 22:03

A programista w ogóle wprowadził stronę szczeliny cięcia?

W wizualizacji programu widać dwie linie zarysu czy jedną?
Jak programista zadał szczelinę to powinieneś mieć dwie linie konturu, jedna biała (właściwy wymiar detalu), a druga szara (linia kompensacji wyznaczająca linię przemieszczania się osi palnika w czasie cięcia)

Jak masz tylko białą linię, to programista musi nadać kierunek szczeliny (zasadniczo daje się na lewo) i to powinno pomóc. Wówczas jak będziesz miał obie linie, to zmiana wartości kompensacji powinna wywołać zmianę wymiaru)


cnc-COMBO
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 54
Rejestracja: 17 wrz 2013, 07:17
Lokalizacja: LASKOWICE

#3

Post napisał: cnc-COMBO » 19 wrz 2014, 09:51

jeżeli wgrałeś program a póżniej zmieniłeś kompensacje ..to żeby była zmiana musisz od nowa wgrać program wtedy zaskoczy z poprawioną kompensacją i będzie ok
ciąć albo nie ciąć....


Autor tematu
mati13
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 18 wrz 2014, 18:38
Lokalizacja: sad

#4

Post napisał: mati13 » 21 wrz 2014, 11:17

Ok to problem powinnien byc rozwiazany, nie wgrywalem od nowa programu. Mam jeszcze jedno pytanie gdy dany element sie zakleja i nie idzie go wyciagnac z arkusza blachy to co wtedy robic? Gdy zmniejsze predkosc posuwu ze 100% na 40% to jest ok, ale gdybym chcial ciac na 100 % posuwie to wtedy zmniejszac napiecie ciecia?


cnc-COMBO
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 54
Rejestracja: 17 wrz 2013, 07:17
Lokalizacja: LASKOWICE

#5

Post napisał: cnc-COMBO » 22 wrz 2014, 12:45

pytanie nie bardzo .....ale jak dla mnie to trzeba dysze (końcówkę lub jak wolisz części wymienić ) ewentualnie podaj prędkość rzeczywistą bo te 100% to niewiele mówi lub daj jakieś foto
ciąć albo nie ciąć....


peter_paul
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 25
Rejestracja: 05 paź 2013, 12:55
Lokalizacja: olsztyn

#6

Post napisał: peter_paul » 01 paź 2014, 14:50

Po wybraniu programu nie ma możliwości zmiany kompensacji, tak jak zostało to wyjaśnione wyżej, jeżeli chodzi o niedopalanie elementów, to jaki agregat, grubość blachy, amperaż i prędkość?

Awatar użytkownika

KrzysztofMotycki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 30 wrz 2021, 07:16

Re: Problem z przecinarka eckert jantar II

#7

Post napisał: KrzysztofMotycki » 30 wrz 2021, 07:23

Witam. Ja mam inny problem, małe otwory od dołu wychodzą jajowate. Zrobiłem konserwację maszyny, raczej nie ma luzów, zmniejszam prędkość na otworach (jak nie to wgl masakra). Co mogę z tym zrobić jeszcze?


trampex
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 32
Rejestracja: 10 paź 2009, 22:00
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Problem z przecinarka eckert jantar II

#8

Post napisał: trampex » 07 lis 2021, 22:11

KrzysztofMotycki pisze:
30 wrz 2021, 07:23
Witam. Ja mam inny problem, małe otwory od dołu wychodzą jajowate. Zrobiłem konserwację maszyny, raczej nie ma luzów, zmniejszam prędkość na otworach (jak nie to wgl masakra). Co mogę z tym zrobić jeszcze?
Zmiana dyszy i elektrody na nowe, dobrać amperaż do grubości blachy, dobrać ilość gazu do grubości blachy = grubsza blacha = więcej gazu i mocy. Ewentualnie jeszcze bardziej zmniejszyć prędkość lub wysokość palenia. Przy zbyt grubych blachach niestety tak musi być. U mnie po zmianie źródła i palnika, nawet sposób zamontowania, wkręcenia elektrody ma wpływ na "ukosowanie".

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”