CNC do frontów meblowych belka czy stół?

Dyskusje o innych maszynach do obróbki drewna

Autor tematu
allcar5
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 03 cze 2019, 15:08

CNC do frontów meblowych belka czy stół?

#1

Post napisał: allcar5 » 03 cze 2019, 15:26

Witam

Jesteśmy firmą zajmującą się lakierowaniem frontów meblowych...
Do tej pory zlecaliśmy i zlecamy "wybrania" na CNC firmie która realizuje to 3-4 tygodnie..

Od roku przymierzamy się z zakupem CNC aby robić to na szeroką skalę w okolicy bo o zlecenia nie będziemy się martwić z racji licznych znajomości z lakiernikami frontów którzy też narzekają na czas oczekiwania i z chęcią by zlecali nam tą czynność....

Na początku największy dylemat bo z racji produkcji zastanawiam się czy stół belkowy czy ploter - zależy mi głównie na szybkości produkcji?

Od razu wspomnę że mamy już wynegocjowane cięcie płyt non stop jakby to był stół belkowy u osoby która to robi i mieści się 200m od nas!

Jedyna konkurencja w dalszej okolicy mimo że ma stół czyli ploter to i tak zleca cięcie i każdy element kładzie na stole więc może przez to czas niego się dłuży...

Ponawiam więc pytanie do doświadczonych czy mając pociętą płytę i chcąc to robić na szeroką skalę - produkcję lepszy będzie ploter stół czy frezarka cnc ze stołem belkowym??

Z góry dziękuję za merytoryczną pomoc




dareckistolarz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 13 cze 2019, 15:59

Re: CNC do frontów meblowych belka czy stół?

#2

Post napisał: dareckistolarz » 13 cze 2019, 16:29

Witam,

ja w swojej stolarni mam większość maszyn Wintera (Winter Holztechnik). Polecam Ci się do nich odezwać, przesympatyczna obsługa rozwieje Twoje wątpliwości i poleci, która maszyna będzie odpowiednia. Ja osobiście wybrałbym frezarkę cnc z ploterem, ale można powiedzieć, że dopiero zacząłem swoją przygodę ze stolarstwem, więc nie chcę Cię wprowadzić w błąd, dlatego polecam specjalistów.


juzwa1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 183
Rejestracja: 11 lut 2015, 18:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: CNC do frontów meblowych belka czy stół?

#3

Post napisał: juzwa1 » 25 wrz 2021, 20:19

Do każdego stołu belkowego możesz założyć płyty próżniowe i masz wtedy stół płaski. Możesz założyć do np 4 belek a reszta zostaje wolna. Poszukaj na Youtubie film z pracy maszyny Biesse Rover tam maja takie rozwiązanie.


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: CNC do frontów meblowych belka czy stół?

#4

Post napisał: kubus838 » 25 wrz 2021, 21:44

allcar5 pisze:
03 cze 2019, 15:26
Witam

Jesteśmy firmą zajmującą się lakierowaniem frontów meblowych...
Do tej pory zlecaliśmy i zlecamy "wybrania" na CNC firmie która realizuje to 3-4 tygodnie..
Ta firma nie wie jak to robić - a tym bardziej jeżeli na frontach są umieszczone reliefy. Podjedź do nich i zobacz jak to wykonują.
allcar5 pisze:
03 cze 2019, 15:26
Od roku przymierzamy się z zakupem CNC aby robić to na szeroką skalę w okolicy bo o zlecenia nie będziemy się martwić z racji licznych znajomości z lakiernikami frontów którzy też narzekają na czas oczekiwania i z chęcią by zlecali nam tą czynność....
Bardzo dobre podejście to tematu. Tylko zakup urządzenia do frezowania to nie koniec wydatków.
allcar5 pisze:
03 cze 2019, 15:26
Na początku największy dylemat bo z racji produkcji zastanawiam się czy stół belkowy czy ploter - zależy mi głównie na szybkości produkcji?
Jak rozumiem chodzi o to czy frezarka ma bramę czy stół przesuwny. To zależy od wielkości pomieszczenia w którym ta maszyna będzie pracowała. Reszta nie ma większego znaczenia.

allcar5 pisze:
03 cze 2019, 15:26
Od razu wspomnę że mamy już wynegocjowane cięcie płyt non stop jakby to był stół belkowy u osoby która to robi i mieści się 200m od nas!
Jeżeli ktoś frezuje fronty w mdf to i tak robi to w całości czyli 3d. Więc cięcie formatek jest nie potrzebne. Projektant "rysuje" bryły i ustala strategie obróbki. Czyli kładzie płachtę mdf i z niej frezuje kilka sztuk brył wraz z formatowaniem - prościej się nie da wytłumaczyć.
allcar5 pisze:
03 cze 2019, 15:26
Jedyna konkurencja w dalszej okolicy mimo że ma stół czyli ploter to i tak zleca cięcie i każdy element kładzie na stole więc może przez to czas niego się dłuży...
Bo ta konkurencja nie wie jak to się robi. Ta konkurencja robi każdy front z osobna. A powinna złożyć klika i robić za jednym podejściem. Jak robią każdy front z osobna do zestawu mebli to jest zwykła strata czasy. Na płachcie mdf umieszcza się kilka frontów i robi za jednym razem.
allcar5 pisze:
03 cze 2019, 15:26
Ponawiam więc pytanie do doświadczonych czy mając pociętą płytę i chcąc to robić na szeroką skalę - produkcję lepszy będzie ploter stół czy frezarka cnc ze stołem belkowym??
Zadałeś bardzo głupie pytanie. Po co ciąć materiał skoro można ustawić frezowanie z całego materiału i podczas obróbki zostanie on pocięty/formatowany? Gdzie tu logika. A pytanie czy frezarka jest z ruchomym stołem czy z ruchomą bramą to jak napisałem wyżej zależy od czegoś innego.

robert

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7855
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: CNC do frontów meblowych belka czy stół?

#5

Post napisał: tuxcnc » 26 wrz 2021, 09:11

allcar5 pisze:
03 cze 2019, 15:26
Na początku największy dylemat bo z racji produkcji zastanawiam się czy stół belkowy czy ploter
Na początku, to mów po polsku, jak nie potrafisz mówić elegancko, to mów rzeczowo, bo "z racji produkcji zastanawiam się" to najzwyklejszy bełkot, którego nikt nie zrozumie.
A problem to masz z tym, że nie wiesz co chcesz robić.
Nie trzeba się na tym w ogóle znać, żeby rozumieć że te belki wymyślono po to, żeby było łatwiej/szybciej, albo żeby w ogóle dało się wykonać określoną obróbkę.
Więcej Ci nie pomogę, bo się nie znam na meblach, ale musisz zacząć od pytania ile czego będziesz robił, bo od tego zależy odpowiedź na pytanie co kupić.
Pozostaje jeszcze kwestia "drobnej przeróbki", bo dysponując odpowiednio dużym przelotem wrzeciona, da się wykonać "belkę" montowaną na stole, albo w ogóle specjalistyczny przyrząd do obróbki jednego elementu, ale wykonywanego masowo.
Natomiast dużego stołu montowanego na belkach za bardzo nie widzę, bo będzie problem ze sztywnością.


boro76
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 118
Rejestracja: 28 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: sławno

Re: CNC do frontów meblowych belka czy stół?

#6

Post napisał: boro76 » 27 wrz 2021, 20:04

Co tu się ... :) Po dwóch latach, autor pewnie już nie pamięta, że ten post napisał. Dobra zasada - piłeś, nie pisz.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne Maszyny CNC do Obróbki Drewna, Frezarki, Centra, Plotery”