Aliexpress VAT, czyli bogatemu i byk się ocieli...

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 22
Posty: 7887
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Aliexpress VAT, czyli bogatemu i byk się ocieli...

#21

Post napisał: tuxcnc » 30 lip 2021, 20:57

FTW pisze:
30 lip 2021, 20:46
8,50 jasne dla Poczty Polskiej, ale na podstawie czego jest dodatkowe 6 zł - domniemanie wartości? jak się w skali kraju tych domniemań zbierze dużo, to w ciągu tygodnia odrobią te wybory kopertowe, a później już tylko sam zysk
Twoich politycznych obsesji komentować nie będę.
Natomiast co do meritum, to napisz ile faktycznie jest warty ten towar, ile faktycznie zapłaciłeś za przesyłkę i na ile twoim zdaniem Cię okradziono.
Podejrzewam że albo na tym interesie jesteś do przodu, albo robisz gównoburzę o złotówkę.




FTW
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 8
Posty: 716
Rejestracja: 16 gru 2016, 10:44
Lokalizacja: śląsk

Re: Aliexpress VAT, czyli bogatemu i byk się ocieli...

#22

Post napisał: FTW » 30 lip 2021, 21:00

tuxcnc pisze:
30 lip 2021, 20:57
FTW pisze:
30 lip 2021, 20:46
8,50 jasne dla Poczty Polskiej, ale na podstawie czego jest dodatkowe 6 zł - domniemanie wartości? jak się w skali kraju tych domniemań zbierze dużo, to w ciągu tygodnia odrobią te wybory kopertowe, a później już tylko sam zysk
Twoich politycznych obsesji komentować nie będę.
Natomiast co do meritum, to napisz ile faktycznie jest warty ten towar, ile faktycznie zapłaciłeś za przesyłkę i na ile twoim zdaniem Cię okradziono.
Podejrzewam że albo na tym interesie jesteś do przodu, albo robisz gównoburzę o złotówkę.
chodzi mi o taki zupełnie nieistotny szczegół jak "podstawa prawna", następnym razem jak przyjdzie duża koperta to doliczą 50 zł, bo koperta była duża?

z miłą chęcią będę płacił dokładnie tyle ile się należy, ani grosza mniej, ani grosza więcej

Awatar użytkownika

Autor tematu
tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 22
Posty: 7887
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Aliexpress VAT, czyli bogatemu i byk się ocieli...

#23

Post napisał: tuxcnc » 30 lip 2021, 21:02

Avalyah pisze:
30 lip 2021, 20:55
tuxcnc pisze:to faktycznie było złodziejstwo.

Każdy przewoźnik, który sam załatwia odprawę celną, czyli wszelkie DHLe, Fedexy i inne takie naliczą od 60-90zł za obsługę, także DHL nie jest wcale wyjątkowy. Jeśli zamawiasz z Chin kurierem to tego nie unikniesz.
Formalnie masz rację, ale chodzi o to, że poczta za to samo bierze 8,5 PLN.
A teraz to będziemy dymani bez mydła, bo nawet towar za złotówkę pójdzie do odprawy celnej i kurier dopieprzy stówkę za obsługę...


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 34
Posty: 1940
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Aliexpress VAT, czyli bogatemu i byk się ocieli...

#24

Post napisał: szopenn » 30 lip 2021, 21:28

tuxcnc pisze:Nie przepuścisz żadnej okazji żeby zrobić z siebie idiotę?


idiotą to bym był gdybym myślał, że mam wyłączność na sranie w porty że mi się dobroć z aliexpresu skończy. Co już ci 8.50 nie przeszkadza? a innym przeszkadza i mają do tego takie same prawo jak strachy na lachy przez załozyciela tego tematu, który robi z siebie a propo idiotę wszędzie indziej nie tylko w śmieciowisku.
FTW pisze:8,50 jasne dla Poczty Polskiej, ale na podstawie czego jest dodatkowe 6 zł - domniemanie wartości? jak się w skali kraju tych domniemań zbierze dużo, to w ciągu tygodnia odrobią te wybory kopertowe, a później już tylko sam zysk


nic dodać nic ująć, dodatkowo, po uiszczeniu na ali expresie vat, na przesyłce pojawia się stempel z opłatą VAT, mało tego, już są donosy o przesyłkach np w granicy 100euro, gdzie został uiszczony vat, a tutaj znowu vat cło obsluga. Faktura z ali expresu, że niby został zapłacony vat zdaje się psu na budę.


FTW
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 8
Posty: 716
Rejestracja: 16 gru 2016, 10:44
Lokalizacja: śląsk

Re: Aliexpress VAT, czyli bogatemu i byk się ocieli...

#25

Post napisał: FTW » 30 lip 2021, 21:59

szopenn pisze:
30 lip 2021, 21:28
FTW pisze:8,50 jasne dla Poczty Polskiej, ale na podstawie czego jest dodatkowe 6 zł - domniemanie wartości? jak się w skali kraju tych domniemań zbierze dużo, to w ciągu tygodnia odrobią te wybory kopertowe, a później już tylko sam zysk


nic dodać nic ująć, dodatkowo, po uiszczeniu na ali expresie vat, na przesyłce pojawia się stempel z opłatą VAT, mało tego, już są donosy o przesyłkach np w granicy 100euro, gdzie został uiszczony vat, a tutaj znowu vat cło obsluga. Faktura z ali expresu, że niby został zapłacony vat zdaje się psu na budę.
jak wysyłam rzeczy sprzedane przez eBay do USA lub UK, to w ramach adresu na PayPal jest specjalny kod, który pozwala przypisać pobrany podatek dla danej przesyłki (podatek pobiera i odprowadza eBay) - ma to na celu uniknięcie sytuacji, o której piszesz - i to jest jak dla mnie całkowicie ok, pod warunkiem, że działa tak jak należy (a pewnie tak jest)

Awatar użytkownika

Autor tematu
tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 22
Posty: 7887
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Aliexpress VAT, czyli bogatemu i byk się ocieli...

#26

Post napisał: tuxcnc » 30 lip 2021, 22:08

szopenn pisze:
30 lip 2021, 21:28
idiotą to bym był gdybym myślał, że mam wyłączność na sranie w porty że mi się dobroć z aliexpresu skończy.
Ty masz nie tylko obsesje, ale też urojenia.


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 34
Posty: 1940
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Aliexpress VAT, czyli bogatemu i byk się ocieli...

#27

Post napisał: szopenn » 30 lip 2021, 22:19

tuxcnc pisze:Ty masz nie tylko obsesje, ale też urojenia.


ale urojenia co do "wyłączności" o której pisałem, czy urojenia w sprawie tego że jesteś tym co wyzywasz wszystkich na forum?? raczej to pierwsze prawda, bo to drugie to z pewnością nie urojenie. Tak więc.. wyobraź sobie taką sytuacje, że patrząc na twoje wpisy na forum zniżyłem się do twojego poziomu i ci nabluzgałem np. Następnie moderator dał mi za to słusznego bana i już mnie nie ma na forum - a ty robisz to co robisz dalej, co ci pasuje, wyzywasz wszystkich od idiotów, głupków, którzy się do niczego nie nadają i nie powinni nic robić, a moderacja nie reaguje, idealne środowisko dla takiego gatunku jak ty, olej mnie, dziękuje.
FTW pisze: przypisać pobrany podatek dla danej przesyłki (podatek pobiera i odprowadza eBay) - ma to na celu uniknięcie sytuacji, o której piszesz - i to jest jak dla mnie całkowicie ok, pod warunkiem, że działa tak jak należy


otóż na grupach fb ebay przewijają się sytuacje, podobnie jak teraz na grupach ali, że uiszczone cło przy opłacie na ebay z usa nikogo nie obchodzi i urząd celny tutaj robi swoje ponownie. Ja czekam w takim razie, aż doświadczenie pokaże jaka jest praktyka, jak kogoś dusi to niech testuje na sobie, są jeszcze te wysyłki z eu - nie zawsze to się pokrywa ze stanem faktycznym, wiele z nich po wybraniu opcji wysyłki z eu nadal przychodzi z etykietą chińską, niektóre z etykietą firmy czarodzieja typu "świat paczek", jakaś reakcja musi być, pomijając vat bo widzę, że w cenach to nie za bardzo zmienia, dajmy na to wymyśliłem teraz zgrzewarkę do lion, to z vat znalazłem taniej niż była poprzednio bez vat, ale tego 8.50 to z zasady nie chce płacić bo ktoś sobie wymyślił "obsługę" a orion już przyklepał pisowski "wysiłek urzędniczy" a ten od idiotów stwierdził że jak on uważa że to żaden problem, to każdy musi tak uważać, a jak nie to jest idiotą, choć jeszcze sam niedawno temu przy zakładaniu tego tematu srał żarem "co to będzie", bo może nadejdzie kres jego importów z ali (bo chiny sobie nie pozwolą na spadki....) i jak powiedział to tak ma być...

Awatar użytkownika

Autor tematu
tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 22
Posty: 7887
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Aliexpress VAT, czyli bogatemu i byk się ocieli...

#28

Post napisał: tuxcnc » 30 lip 2021, 22:57

szopenn pisze:
30 lip 2021, 22:19
choć jeszcze sam niedawno temu przy zakładaniu tego tematu srał żarem "co to będzie", bo może nadejdzie kres jego importów z ali (bo chiny sobie nie pozwolą na spadki....) i jak powiedział to tak ma być...
Powtórzę ci jeszcze raz: masz nie tylko obsesje, ale też urojenia
Jak dla mnie, to sobie możesz zmyślać dowolne bzdury, ale ode mnie bądź łaskaw się odpieprzyć, bo mam dość czytania że jestem wielbłądem.
Nie jestem i nie muszę tego udowadniać.
EOT.


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 34
Posty: 1940
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Aliexpress VAT, czyli bogatemu i byk się ocieli...

#29

Post napisał: szopenn » 30 lip 2021, 23:00

zrób sobie tux challenge dla dobra forum, jeden dzień nie wyzwij kogoś od idioty bez wyobraźni itp.. a powtarzać to sobie możesz "nie jestem idiotą", nawet zeszyt prowadź i codziennie 100 wersów dodaj... pozdrawiam..

ps. niczego nie muszę udowadniać... dobre, ci w kaftaniku też to powtarzają :mrgreen: :mrgreen:

ps.
tuxcnc pisze:ale ode mnie bądź łaskaw się odpieprzyć


zacznij od siebie:
tuxcnc pisze:Nie przepuścisz żadnej okazji żeby zrobić z siebie idiotę?


więc może bądź łaskaw się ode mnie odpieprzyć ok? a w imieniu innych bądź łaskaw nie wyzywać ludzi od idiotów i innych, zrozumiałeś czy dalej nie masz niczego nikomu do udowodnienia?

Awatar użytkownika

Autor tematu
tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 22
Posty: 7887
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Aliexpress VAT, czyli bogatemu i byk się ocieli...

#30

Post napisał: tuxcnc » 30 lip 2021, 23:26

tuxcnc pisze:
08 lip 2021, 17:28
Ponieważ napisano na ten temat mnóstwo bzdur, chciałem się z Wami podzielić moimi obserwacjami.
Tak się zaczyna ten wątek i słowa nie ma o sraniu w gacie bo czegoś nie będzie można kupić...
Chodzi wyłącznie o to, jak nowe zasady działają w praktyce.
Niestety wystarczy jeden troll żeby zrobić szambo...
Będziemy kupować na Aliexpress, dopóki będzie to wyglądało jak na poniższych obrazkach, a który skąd, chyba nie trzeba tłumaczyć...
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”