Lasery fiber - złap mnie jeśli potrafisz!

Widział ktoś takie cuda?

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 6108
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

Re: Lasery fiber - złap mnie jeśli potrafisz!

#21

Post napisał: oprawcafotografii » 18 lip 2021, 22:21

Nie ogarnie...


„Największym wrogiem wolności jest najedzony niewolnik.”


drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1769
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: Lasery fiber - złap mnie jeśli potrafisz!

#22

Post napisał: drzasiek90 » 18 lip 2021, 23:01

201 St/Rev pisze:
17 lip 2021, 19:50
Tak w temacie, są jakieś amatorskie konstrukcje napędów liniowych? Patrzyłem dziś na chińskie drivery 2 i 3 fazowe i myślę jak to ożenić z cewką, bo z magnesami problemu nie widzę. Myślę nawet nad rozwiązaniem bez enkodera. Prawdopodobnie największym problemem będzie pozyskanie czegoś na rdzeń cewki. Można kupić w detalu blachę do transformatorów?
Tu nie ma żadnej filozofii, silnik jak silnik. Pytanie co masz na myśli przez pojęcie amatorskie.
Wszystko można policzyć i zaprojektować.
Generalnie gorzej z wykonaniem bo to będzie trochę kosztować w detalu. Generalnie po nic ci będzie sam silnik liniowy bez precyzyjnego pomiaru położenia. Żeby się za to wziąć amatorsko to trzeba mieć do tego jakieś konkretne zastosowanie.


201 St/Rev
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 16
Rejestracja: 30 gru 2019, 21:27

Re: Lasery fiber - złap mnie jeśli potrafisz!

#23

Post napisał: 201 St/Rev » 03 mar 2024, 23:48

drzasiek90 pisze:Generalnie gorzej z wykonaniem bo to będzie trochę kosztować w detalu. Generalnie po nic ci będzie sam silnik liniowy bez precyzyjnego pomiaru położenia. Żeby się za to wziąć amatorsko to trzeba mieć do tego jakieś konkretne zastosowanie.



Z wykonaniem problemu nie ma. Żywica blacha drut magnesy i driver. Z płożeniem? Do prostego machania prawo-lewo byle szybko , wystarczy enkoder w formie paska z kreskami. Fakt, do pracy w 3 osiach trzeba bardziej fikuśnych rozwiązań za parę tysi.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”