Brama przesuwna nietypowy projekt

Spawalnictwo i obróbka cieplna

tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 2839
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Brama przesuwna nietypowy projekt

#11

Post napisał: tristar0 » 08 maja 2021, 18:19

może wybierz sobie coś dla siebie :mrgreen:


Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki


Autor tematu
HenryKrusePoland
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 12 kwie 2021, 21:29

Re: Brama przesuwna nietypowy projekt

#12

Post napisał: HenryKrusePoland » 10 maja 2021, 07:10

OK,
Szanowny Panie tristar0
tristar0 pisze:to wkoncu chcesz robić bramę przesuwna czy otwieraną a może obrotową ? Bo zmienny jesteś niczym pogoda
- nie jestem zmienny - po prostu zapytałem i otrzymałem odpowiedź - i to od kilku forumowiczów - krótko, że mój projekt jest do du..., dlatego poszperałem w necie i przypadkiem znalazłem siłowniki podziemne - których wcześniej nie znałem, nie brałem pod uwagę, ale których rozwiązanie jest sporo droższe. Jednakże czasami trzeba zapytać, więcej wydać pieniędzy pomyśleć, żeby w rezultacie mieć coś, czego się oczekuje.
Mam nadzieję, ze nie uraziłem swoją "zmiennością" - myślałem, że forum jest także po to by pytać i wyjaśniać wątpliwości, dlatego tu trafiłem.
Naprawdę dziękuję z całego serca za rady.
Proszę tylko o wyjaśnienie wymiarów tych profili: czy serio jest potrzebne aż 50x50? Ze względu na te sztachetki i otwieranie na zewnątrz zależy mi, żeby były jak najcieńsze. To może 50x40x2 lub 60x40x2?

Dodane 1 minuta 23 sekundy:
tristar0 pisze:
08 maja 2021, 18:19
może wybierz sobie coś dla siebie :mrgreen:
Dużo EURO trzeba... :(


qqaz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2082
Rejestracja: 28 sty 2007, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Brama przesuwna nietypowy projekt

#13

Post napisał: qqaz » 10 maja 2021, 09:37

W linii bramy wpuść stalowy próg po którym będzie jeździć rolka przykręcona do bramy na jej początku. Schowasz ją w treści dolnego profilu. Profil rolki z rowkiem na głębokość 5mm obejmującym próg zrobiony z płaskownika 100x10 ustawiony na wysokość tak ze licuje z powierzchnią podjazdu. Nie zaczepisz nogą, nie zardzewieje bo nie zdąży, brama nie zwisa z przodu bo podparta a podziemne siłowniki nie zamarzną w bryle lodu po ostatnim deszczu.


tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 2839
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Brama przesuwna nietypowy projekt

#14

Post napisał: tristar0 » 10 maja 2021, 14:14

HenryKrusePoland pisze:Mam nadzieję, ze nie uraziłem swoją "zmiennością" - myślałem, że forum jest także po to by pytać i wyjaśniać wątpliwości, dlatego tu trafiłem
w naszym klimacie zadko się sprawdzają bramy z siłownikami w ziemi .pada deszcz później zamarza a to śniegu nawali i brama ma awarie .też jestem zdania żeby poszukać dobrego rozwiązania dla własnych potrzeb a co do twego pytania profile mają to do siebie że im są większe tym ich sztywność większą dla bramy 2 skrzydłowej to profil 40x40 wystarczy sztywność sporą wiatr nie przegina przez ramionach bramy 2mb co w środku to sam wymyślisz . Popatrz na bramy marketowe potrafią robić z profilu 20x20 niby brama i niby stoi a wiatr przegina jak kartkę papieru
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

Re: Brama przesuwna nietypowy projekt

#15

Post napisał: InzSpawalnik » 10 maja 2021, 16:33

Silowniki schowane pod ziemia sa tak samo dobre jak nadziemne. To jest sprzet ktory nir został zaprojeltowany wczoraj tylko dziala juz od minimum 20 lat. Tam jest wszystko tak zabezpieczone jak ma być. Na Wyspach ( UK Irlandia ) 90% bram automatycznych ma wlasnie podziemne silowniki a leje tam non stop i zamarza też czasami.


tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 2839
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Brama przesuwna nietypowy projekt

#16

Post napisał: tristar0 » 10 maja 2021, 16:40

Z tego co obserwuje w mojej okolicy moda jest na bramy przesuwne i otwierane 2 skrzydłowej z siłownikami na pewnej wysokości od ziemi czyżby się zmówili czy takie rozwiązania się sprawdzają u nas ?
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

Re: Brama przesuwna nietypowy projekt

#17

Post napisał: InzSpawalnik » 10 maja 2021, 21:25

Tristar: zestawy nadziemne sa tansze i latwiejsze oraz szybsze w montazu. Nie wymagaja osadzania w gruncie i betonowania. To sa zalety. A wada jest estetyka. Zestawu podziemnego nie widac - automatyka jest niewidoczna. Ca co to ma do rzeczy z kwestia za i nieza -wodności od której zacząłeś swoje wywody?


tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 2839
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Brama przesuwna nietypowy projekt

#18

Post napisał: tristar0 » 11 maja 2021, 10:23

InzSpawalnik pisze:zestawy nadziemne sa tansze i latwiejsze oraz szybsze w montazu. Nie wymagaja osadzania w gruncie i betonowania.
ciekawe rzeczy piszerz od kiedy to pod bramy przesuwne nie trzeba robić betonowej ławy albo dla zwykłych otwieranych bram nie zalewa się betonem słupów .

Dodane 3 minuty 41 sekundy:
Czy są tańsze nie sądzę . Porządna brama przesuwna z automatyka kosztuje ładnych parę tysiakow , sąsiad stawiał 4m fakt z elementami kutymi 12 tys wyszło za całość . Oczywiście nie mówimy o marketowych za 1000 PLN .

Dodane 2 minuty 4 sekundy:
Ale jeśli ktoś ma trochę pojęcia o pracach slusarsko-spawalniczych to za tego tysiaka zrobi porządna bramę sam nie oczywiście bez automatyki
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki


Sayrus
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 196
Rejestracja: 10 maja 2011, 19:37
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Brama przesuwna nietypowy projekt

#19

Post napisał: Sayrus » 20 lip 2021, 21:58

Rozstaw wózków ma bardzo duże znaczenie. Minimalnie powinna być to długość 1/3 całej bramy.
******
Przy tak krótkiej przeciwwadze takie wózki jak wyżej pozwolą Ci nieco ograniczyć rozginanie profilu. Jeżeli nie ma miejsca na bramę przesuwną to najlepiej zrezygnować i zrobić uchylną.
Ostatnio zmieniony 20 lip 2021, 23:36 przez WZÓR, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: reklama


tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 2839
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Brama przesuwna nietypowy projekt

#20

Post napisał: tristar0 » 21 lip 2021, 18:29

Sayrus pisze:Przy tak krótkiej przeciwwadze takie wózki jak wyżej pozwolą Ci nieco ograniczyć rozginanie profilu
jeśli brama jest z popularnej castoramy to nic nie pomoże na rozginanie profili bo ich profile mają grubość zero ,zero nic . a dokładnie nawet 1 mm ścianki .
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”