Frezarka do drobnych prac

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
Awocado
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 30 cze 2020, 17:15

Frezarka do drobnych prac

#1

Post napisał: Awocado » 16 lut 2021, 16:57

Cześć, potrzebuję jakiejś "sprytnej" frezareczki do np.wyfrezowania rowka po klin do różnych spraw które wypadną, na allegro zobaczyłem dosyć atrakcyjną ofertę frezarkę z posuwem podstawą za 7k zx7045, nie wygląda źle a od cormaka tańsza przez połowę od modelu bxl a posuw y ma 200mm co mi wystarczy.Jakiś czas temu kupiłem tokarkę mtp 1000 i jestem bardzo zadowolony wyposażenie potrzebne do pracy jest, wykonanie średnie ale czego się spodziewać za takie pieniądze... Pozdrawiam.

Nie mogę wstawić linku więc podaję słowa kluczowe: Frezarka zx7045 ROLSTAL




amator7
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 915
Rejestracja: 16 wrz 2016, 17:37
Lokalizacja: centrum obróbcze

Re: Frezarka do drobnych prac

#2

Post napisał: amator7 » 16 lut 2021, 17:41

Posiadam coś takiego ale od nie dawna, od siebie mogę powiedzieć że z drobnymi pracami nie wymagającymi pośpiechu daje sobie radę. Co do geometrii to chyba loteria ale mi się trafiła dosyć dobrze zmontowana, choć dosyć mocno zabrudzona różnego rodzaju pyłami a i piasek formierski zamalowany farbą to nie rzadkość. Ja kupiłem ją chyba głównie z chęci posiadania ;) a bawię się nią w sposób czysto amatorski, może dla tego wydaje mi się całkiem fajną zabawką. Jeśli komuś będzie potrzebna taka maszyna do zarabiania na życie to opinię może jej wystawić zgoła inną. Ma jeszcze ta zaletę że nie zajmuje tyle miejsca co prawdziwe obrabiarki. ;)
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić prawa do rozsądku.


rynio_di
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1493
Rejestracja: 03 gru 2005, 23:44
Lokalizacja: lublin

Re: Frezarka do drobnych prac

#3

Post napisał: rynio_di » 16 lut 2021, 17:59

Nie zgłębiłem tematu czym ta ZX7045 Rolstal różni się np od modeli typu VB20 np.Holzzman. Posiadam Holzmana wymieniłem napęd na 3f +falownik . Na dzisiaj robiłem dużo w mosiądzu , alu i tworzywach. Stal tylko dla próby. Zaleta mało miejsca ,cicha praca .Ja do prac garażowych bym polecił. Ale nie cenę .


Autor tematu
Awocado
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 30 cze 2020, 17:15

Re: Frezarka do drobnych prac

#4

Post napisał: Awocado » 16 lut 2021, 19:24

Znaczy cena wydaję się ok. jest z podstawą, akcesoriami, a goły podobny cormak 11 tys.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”