Cormak ZX7045 silnik

zasilanie silnika,podłączenie

Dyskusje dotyczące frezowania i frezarek konwencjonalnych.

szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1913
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Cormak ZX7045 silnik

#31

Post napisał: szopenn » 21 gru 2020, 09:22

Jak założysz 16a to gdy będziesz chciał nawet 20a to całą procedurę zaczniesz od nowa, z chodzeniem do energetyka, składaniem wniosku z projektem i innymi durnotami. A teraz różnica w kosztach to będzie 100zl, jedynie abonament będziesz oczywiscie płącił wyższy za przyłącze ale kto wie czy się nie będzie opłacać. Jeśli to warsztat rozwojowy to 16a to jest mało. Dzisiaj montera który wymieni bezpiecznik na większy na swój kark ze świeca szukać. Montaż energetyk zleca podwykonawcom, ale później jedzie ktoś i sprawdza, musiałbyś mieć w kieszeni dwóch, choć na samym etapie weryfikacji monter zawsze się wytlumaczy, że się pomylił i dał te 5amper wiecej po czym z kieszeni wyciągnie prawidłowe i wstawi Ci takie jak się należy. jJa bym Ci jeszcze doradził żebyś na tym etapie zobaczył jakie masz obecne przyłącze, jak masz TNC to koniecznie we wniosku i w planie rozrysuj TNC-S, a na garażu też sobie możesz uziom wbić korzystając z faktu, że będą monterzy niech Ci opór zmierzą tego co wbijesz, żeby sprawdzić czy to to działa. Przyda Ci się...

Zabawa pewnie wyniesie ciebie około 2000 zł, sam to przechodziłem kilka lat temu z garażem szeregowym bo chciałem mieć siłę i główne przyłącze też było na ścianie szeregowca 5 garaży dalej ode mnie. Zapłciłem 1600 zł za 16a B, o tym też pamiętaj, bo B i C to już inna cena, dla silników trojfazowych wypadałoby składać we wniosku o zabezpieczenia zwłoczne C (pewnie dlatego tu koledze wywala te jego esy na migomacie bo jak trafo rusza to ma przeciążenie, normalnie 16a do miga to wystarczająco chyba że jakiś 600amper mig). Silnik z tego co doczytałem masz gwiazda 400, trójkąt 230v więc będzie to chodziło na falowniku jednofazowym o ile z tej fazy wystarczy ci amper żeby ten falownik zasilić.




atlc
Posty w temacie: 4

Re: Cormak ZX7045 silnik

#32

Post napisał: atlc » 21 gru 2020, 11:05

To, że przekraczałeś nie oznacza że było to rejestrowane, a co za tym idzie rozliczane karą w rachunku.
Nie wiem jak w Twoim zakładzie energetycznym, często można wnioskować o warunki przyłączenia (na większą moc), a wniosek składać na mniejszą. Wtedy zwiększenie mocy (do wielkości określonej w warunkach) zajmuje zdecydowanie mniej czasu, ale to trzeba czytać warunki konkretnego operatora.


Autor tematu
Recnet
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 11
Posty: 18
Rejestracja: 22 sty 2020, 09:13

Re: Cormak ZX7045 silnik

#33

Post napisał: Recnet » 07 sty 2021, 18:41

Dziś wymienili licznik, monter nie chciał słyszeć o większych bezpiecznikach (trafiło na żonę). Założone 6amper. Wróciłem z pracy, maszynka się kręci, nie mam na razie imadła żeby obciążyć maszynę i zobaczyć co się będzie działo.
Dziękuję wszystkim za wkład i jeśli o mnie chodzi temat można zamknąć o ile nikt nie ma pytań.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezowanie / Frezarki Konwencjonalne”