Prosze o pomoc w budowie mini frezarki ?.

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

Autor tematu
AlexSunny
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 31 gru 2020, 05:19

Prosze o pomoc w budowie mini frezarki ?.

#1

Post napisał: AlexSunny » 05 sty 2021, 08:42

Hello,

Na samym poczatku napsize ze pomimo przewertowania forum niebardzo wiem jak zaczac. Frezarka mialaby sluzyc do pleksy pcb i aluminium(max2mm grubosci) zadowoli mnie jesli bedzie frezowac z dokladnoscia 0,5-1mm. Odrazu napisze ze nie mam zamiaru na tym zarabiac tylko czasem chcialbym wyciac sobie jakis panel do obudowy czy zrobic plytke a przedewszystkim chcialbym zbudowac takie urzadzenie samodzielnie.Nie wiem czy takie silniczki wystarcza, jaka srube uzyc. Walek wykorzystalem z drukarki HP640C bede mial jeszcze jeden taki sam srednica nie wiem jaka dokladnie bo nie mierzylem ale okolo 9mm. Ramke wykonalem z prolia aluminiowego wszysko polaczone jest nitokolkami. Ponizej zamieszczam zdjecia z tego co udalo mi sie zbudowac(choc musze teraz to wszystko dopracowac, polikfidowac niedociagniecia...) Zewnetrzne wymiary ramki to 410/370/60.

thanks
alexsunny




rynio_di
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1494
Rejestracja: 03 gru 2005, 23:44
Lokalizacja: lublin

Re: Prosze o pomoc w budowie mini frezarki ?.

#2

Post napisał: rynio_di » 05 sty 2021, 09:05

Niestety nic nie widać , ale zaczniemy od domysłów . Po pierwsze wałek /prowadnica wisząca średnicy 10 mm na długości 410 i 370 mm to już a wiotkie , będzie się uginać .Po drugie wykonując podzespoły bazowe ,takie jak mocowanie prowadnic, nakrętek , staraj się wykonać starannie /dokładnie zachowując jednakowe wymiary. Późniejsze poprawki ( tu za mało 0,5 mm z tam za dużo ) nie wpływają dobrze na kulturę pracy takiej maszyny a i efekt wizualny bywa różny. Praca w alu wykonać panel ,Oj ! może być różnie z efektem .plexy .pcb pójdzie , dokładność rzędu 0.5-1 mm to ,, z ręki ,, tak uzyskasz , z maszynki będzie lepiej. Silniki.śruby ... to co masz .lub na co funduszy wystarczy . Ja dał bym śruby trapez 10-12 mm cztery zwoje o skoku 8 z nakrętkami kasującymi luz . Czekamy na fotki.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”