Frezarka? Tokarka?

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 7612
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#11

Post napisał: pukury » 19 wrz 2005, 20:38

witam !! po pierwsze zależy jaki frez , jeżeli będzie to frez ( głowica ) zaopatrzony w ostrze z węglików spiekanych to o wiele wiecej niż 30mm/min . ( w przeciwnym razie do dzisiaj bym frezował to co zacząłem frezować kilka lat temu :lol: :lol: :lol: ) po drugie pracowałem kiedyś na tokarce o min. obrotach 8/min. ( maszyna specjalnie do gwintów ) . ten rodzaj obróbki jest stosowany do zgrubnego zbierania materiału . następnie gwint się szlifuje . pozdrawiam !!


Mane Tekel Fares

Tagi:

Awatar użytkownika

skoti
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1743
Rejestracja: 28 gru 2004, 23:56
Lokalizacja: Rybnik

#12

Post napisał: skoti » 19 wrz 2005, 22:15

pukury, po dodaniu do posuwu jednego zera czyli 300mm/min dalej obroty wrzeciona
wygladaja nieszczegulnie 2obr/min . Na zwyklaj maszynie to nie jest jakis szczegulnie wielki problem ale na cnc to juz tak:) Tokarka na ktorej ja pracuje ma zakres obrotow teoretycznie od 1 - 4500 a w praktyce to wyglada tak ze gdy zalacze jej np 5 obr/min to mazna ja zatrzymac reka :) doslownie nie zartuje. Pret do uchwytu fi 30 dobrze zacisnac reke i serwo wybija. Dopiero jaka taka moc zaczyna sie od 30 obr/min . Fakt ze nie grzeszy ona moca jedynie 7.5KW na wrzecionie .

Jeszcze jedno czy sa takie male glowice zeby frezowac gwint? Ja osobiscie najmniejsza widzialem 2 plytkowa fi20 ale moze? A frezy ze spiekow to owszem sa mozna fajne posuwy
stosowac ale ich cena :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”