Wymiarowanie

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Avalyah
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2364
Rejestracja: 29 lis 2015, 00:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wymiarowanie

#41

Post napisał: Avalyah » 07 gru 2020, 15:17

upadły_mnich pisze:tak mój prowadzący by powiedział widząc ten rysunek.

Bo prowadzący od rysunku technicznego, grafiki inżynierskiej itd. to zwykle wredne magistry albo doktory, które wyżywają się na studentach.

Jakby zamiast tego "zmuszania do myślenia" postanowili raz na jakiś czas wyjaśnić na czym polega błąd, dlaczego trzeba poprawić oraz jak to najlepiej zrobić, to więcej by było studentów, którzy nie nienawidzą rysunku technicznego. To jakaś zmowa jest, żeby jak najmniej wiedzy przekazać samemu a potem rzucać enigmatyczne komentarze i "zmuszać studenta do myślenia"?

Łatwo jest krytykować z pozycji osoby, która z rysunkiem technicznym ma do czynienia na co dzień. Ale dla większości studentów jest to ich pierwsze z tym spotkanie i są rzucani na głęboką wodę. W innych przedmiotach tak nie ma, ale najwyraźniej musi być ten jeden "trudniejszy".
WZÓR pisze:Sądząc po jego jakości i staranności myślałem , że przedszkole .

No tak, bo cyfry pisane pismem technicznym, strzałki robione cyrklem i mierzone mikrometrem grubości linii to najważniejsze elementy rysunku. Ciekaw jestem, kto dzisiaj jeszcze rysunek techniczny robi na papierze, chyba tylko studenci.




adadur
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 241
Rejestracja: 11 wrz 2018, 08:23

Re: Wymiarowanie

#42

Post napisał: adadur » 09 gru 2020, 16:01

Avalyah ... wykładowca też człowiek, jeden taki drugi siaki ...
Jak są normy i wymagania to trzeba się stosować a nie jeden zacznie czcionkę times New Roman stosować w rysunku technicznym i inne takie ... jak jeździsz autem to też chcesz by nikt cię nie oślepiał, dlatego mają być ustawione właściwie wg przepisów i koniec ... tak i w rysunki, jak czcionka techniczna to techniczna jak grot o takim promieniu i wypełniony to taki, odpowiednie dokumenty to określają i koniec ... wiesz co by się działo jakby na wszystko przyzwolić ... aż strach pomyśleć.

Co do tematu ... do ostatniej wersji dorobił bym promienie obróbcze, mimo że rysunek ich nie pokazuje bo jak ktoś tu wspomniał czasem dobrze by było jakby taki delikwent miał sam wykonać detal.


bartekwks1992
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 27
Rejestracja: 27 cze 2017, 19:39
Lokalizacja: Łask

Re: Wymiarowanie

#43

Post napisał: bartekwks1992 » 09 gru 2020, 18:06

Kolega adadur raczy wybaczyć tak poważny błąd jakim jest inny rodzaj czcionki niż wymagany w rysunku technicznym… U mnie w pracy używam czcionki Arial bo taka została ustalona z ludźmi z wydziału produkcyjnego – tak jest dla nich bardziej czytelnie. Poza tym uważam, że używanie odpowiedniej czcionki miało sens na desce kreślarskiej lata temu. Wtedy wprowadzało to pewien standard po to aby rysunki były czytelne. W czasach obecnych gdy większość rysunków jest drukowana nie ma to sensu. Ale jest to tylko moja opinia.

Idąc Twoim tokiem rozumowania - w języku polskim też są pewne zasady. Przynajmniej 50% forumowiczów ich nie przestrzega. To samo tyczy się nazewnictwa technicznego. Ludzie twierdzą, że mają 50 lat doświadczenia albo i więcej ale do tej pory nie nauczyli się mówić otwór tylko „dziura”.

Wracając do tematu - piszesz o dorobieniu promieni obróbczych. Takie rzeczy to raczej na technologii maszyn, a nie na rysunku technicznym. Chłopak dostał taki detal i musi go po prostu zwymiarować w odpowiedni sposób, a nie zastanawiać się czy z punktu widzenia technologii jest on wykonalny. Wiadomo, że dobrze jest wiedzieć takie rzeczy ale nie od razu Polskę zbudowano.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”