Używany laser CO2 vs Nowy Fiber

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów
Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 23
Posty: 7877
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Używany laser CO2 vs Nowy Fiber

#61

Post napisał: tuxcnc » 25 lis 2020, 05:53

nicek pisze:
24 lis 2020, 23:42
Często mając plik dxf na pendrivie podchodzi się do lasera i po 15 sekundach mamy wygenerowany program, a po kolejnych 10 sekundach mamy wycięty detal.
Tylko jest taki mały problem, że żeby był z tego pożytek, to trzeba robić wyłącznie usługi i mieć kolejkę klientów.
Ja mam tylko jedno proste pytanie.
Ilu potencjalnym klientom mówicie "nie kupuj naszego lasera, bo na niego nie zarobisz i komornik cię zlicytuje" ?
Czy naprawdę tego nie widzisz, że tutaj NIKT nie kwestionuje jakości waszych maszyn ?
Zasadniczo jest tylko jeden zarzut, że sprzedajecie swoje produkty tak jak firmy oferujące emerytom garnki po pięć tysięcy za komplet.
Jeśli naprawdę macie kolejkę klientów i ledwo się wyrabiacie z produkcją, to dlaczego sięgacie po tak nieetyczne metody i wciskacie produkt absolutnie każdemu kto ma zdolność kredytową ?




oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 6108
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

Re: Używany laser CO2 vs Nowy Fiber

#62

Post napisał: oprawcafotografii » 25 lis 2020, 05:59

maciek95k pisze:
25 lis 2020, 01:03
...
Jeśli ktoś ma taką potrzebę to zapraszam na priv. Chętnie podam namiar bo czemu nie..?...
Ja mam, z nierdzewki 1mm. Pisz publicznie namiary, przydadzą się innym :)

q
„Największym wrogiem wolności jest najedzony niewolnik.”


gozdd
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 842
Rejestracja: 02 gru 2013, 19:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Używany laser CO2 vs Nowy Fiber

#63

Post napisał: gozdd » 25 lis 2020, 07:24

Znam paru handlowców i żaden z nich nie wychwala w taki nachalny sposób "swoich" maszyn. Nikt nie siedzi na forach i nie wypisuje w ten sposób swoich "racji". Co najwyżej jest to wiadomość w stylu "Jestem sprzedawcą maszyn XXX, jeśli jest Pan zainteresowany ofertą zapraszam na PW". Kto będzie chciał to się odezwie. Tak jak @tuxcnc napisał - jeśli faktycznie macie taką kolejkę to taka reklama jest zbędna.
Wady żadnej tak naprawdę nie wymieniłeś. W takim razie Wasze lasery są tak idealne, że kolejne iteracje już nie są potrzebne - nie ma co poprawiać.
Że niby żaden inny laser na świecie nie potrafi zrobić programu z dxf? Wolne żarty.
O jednej poważnej wadzie Waszych maszyn już pisałem w wątku o frezarce do aluminium- nie zdementowałeś tego, więc ciężko uznać, że jest inaczej.


drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 13
Posty: 1768
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: Używany laser CO2 vs Nowy Fiber

#64

Post napisał: drzasiek90 » 25 lis 2020, 07:45

nicek pisze:
24 lis 2020, 23:42
I tak dzieje się niezależnie czy jest to Niemiec z jedną nogą drewnianą, a drugą żelazną, czy to polska betoniarka, czy japoński padalec bez funkcji zmartwychwstania w Europie. Więc nie ma się co dziwić, że gdy usługodawca dostanie 50 plików dxf i zapytanie będzie dotyczyło wykonania po 1 szt. detalu z każdego pliku to operator zwyczajnie ignoruje takie zapytanie.
Dlaczego? ponieważ czas przygotowania technologii na te pojedyncze detale oraz ich wycena będzie trwała bardzo długo i będzie kosztowała więcej niż potencjalny zarobek na wykonaniu tego zlecenia.
Wydaje mi się, że nie jest aż tak źle. Ja głównie mam takie zamówienia, ostatnie zamówienie to było 76 detali, kilka po kilka sztuk, reszta po 1-2 sztuki. Chyba z 8 grubości blach. Tak jak pisałem zawsze proszę o podanie jaką maszyną firma dysponuje. Niby nie biorę tego jako kryterium oceny ale pytam z ciekawości. Nie zamawiam jakoś dużo, ale na jakieś około 100 wycen (100 wycen, nie 100 firm) jakie do tej pory dostałem nie było ani jednej Kimli, a szkoda bo Polskie firmy. Na wycenę zazwyczaj czekam 1 dzień roboczy, ponieważ uznaję, że jeśli firma nie jest w stanie wycenić w ciągu jednego dnia to oznacza, że ma sporo pracy. A jeśli ma sporo pracy, to nie da dobrej ceny. Firma która ma mało pracy, często nawet jest skłonna do negocjacji ceny. Zdarzyło mi się, że dzwoniła pani zapytać dlaczego nie wybrałem ich oferty, Grzecznie odpowiedziałem, że otrzymałem korzystniejszą. Pani na to, że następnym razem żeby ją poinformować jeśli będzie lepsza oferta, to ona obniży (to było niecały rok temu w czasie gdy sztuczna pandemia grasowała w najlepsze po raz pierwszy, może był akurat przestój).
I to się sprawdza, jeśli firma wyceni w 1 dzień to daje najlepszą ofertę a następnie wytnie w 2-3 dni. Oferty które spływały po 1-2 tygodniach nie dość że były dawno po czasie to nawet 2-3 razy wyższa cena od tych pierwszych.

Co do zamiany wielolinii na łuki to nie jest do zadanie specjalnie trudne, darmowe programy to portafią. Nie sądzę, aby było to przeszkodą w wycenie i w czasie przygotowania programu.

Co do reklamy na forum. Nie wiem co tak wszystkich w d... ściska :) Wystarczy zapłacić sobie reklamę na forum jak Kimla i można wypisywać samochwałki na temat swojego produktu w każdym poście :)


Avalyah
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2364
Rejestracja: 29 lis 2015, 00:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Używany laser CO2 vs Nowy Fiber

#65

Post napisał: Avalyah » 25 lis 2020, 09:42

drzasiek90 pisze:Nie wiem co tak wszystkich w d... ściska Wystarczy zapłacić sobie reklamę na forum jak Kimla i można wypisywać samochwałki na temat swojego produktu w każdym poście

Wiesz, niby tak. I jeszcze rozumiem kwestionowanie zarzutów w poprzednich laserowych tematach, gdzie wypowiadali się 3 użytkownicy na krzyż i kilka ciągle nowych kont.

Ale jak tutaj wieloletni, aktywny członek forum od razu jest oskarżany, że sobie wymyśla mityczne firmy, które potrafią wycenić szybko detale i Kolega Kimla brnie w to twardo to jest to już rzeczywiście trochę żenada.

Zresztą co ma szybkość wyceny do lasera? Nie istnieją programy, do których wrzuca się paczkę dxf-ów i 3 sekundy później wychodzi analiza ceny cięcia? Bo nie brzmi to specjalnie skomplikowanie.


drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 13
Posty: 1768
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: Używany laser CO2 vs Nowy Fiber

#66

Post napisał: drzasiek90 » 25 lis 2020, 10:30

Avalyah pisze:
25 lis 2020, 09:42
Wiesz, niby tak. I jeszcze rozumiem kwestionowanie zarzutów w poprzednich laserowych tematach, gdzie wypowiadali się 3 użytkownicy na krzyż i kilka ciągle nowych kont.
Jak tak obserwuję tematy, to w tematach laserów co chwila pojawiają się oskarżenia, że pisze ta sama osoba z kilku kont. I nie tyczy się to tylko firmy Kimla :)

Ten temat też został założony przez nowego użytkownika, który o dziwo nie ma nic przeciwko wypowiadaniu się handlowców i zachwalaniu swojego (dziwne zachowanie, skoro jak Twierdzi chce się dowiedzieć który się mu bardziej opłaci). Ja bym obstawiał, że po to właśnie ten temat został stworzony aby wywołać kolejną dyskusję na temat laserów, bo poprzednie już ucichły. Dyskusja została wywołana, Lasery Kimla zostały wychwalone, ludzie poczytali, cel osiągnięty :) Takich tematów będzie tu jeszcze mnóstwo, nie ma się co nadmiernie pompować. Jeśli kogoś drażni reklama pana Kimla, po prostu powinien nie wchodzić w te posty i tyle. Ja tam nie mam nic przeciwko. Laserem zainteresowany nie jestem ale chętnie czytam, zawsze się można czegoś ciekawego dowiedzieć.


maciek95k
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 11
Posty: 779
Rejestracja: 31 mar 2017, 23:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Używany laser CO2 vs Nowy Fiber

#67

Post napisał: maciek95k » 25 lis 2020, 11:02

nicek pisze:Oczywiście, że taka firma nie istnieje, wymyśliłeś sobie ją Kolego.
Tak bardzo chciałeś błysnąć, że przedobrzyłeś i teraz wstyd Ci się przyznać.
Czy nie sądzisz, że podawanie przykładu bez jakiegokolwiek dowodu, który można sprawdzić nie jest rozstrzygające.

Wifi też nie widać a jest. Obrałeś dobry kierunek żeby stwierdzić, że ziemia jest płaska.
nicek pisze:Ponadto ja nie piszę tego dla konkretnego czytelnika tylko dla wszystkich, których interesuje ten temat, więc nikomu niczego nie wciskam tylko informuję o ponadprzeciętnych możliwościach laserów Kimla tam gdzie one są i jeśli ktoś jest zainteresowany to sam się skontaktuje, a jeśli będą jakiekolwiek wątpliwości to zaprosimy na prezentację.

Czytałem sobie ten temat od samego początku. Nie ma nic złego w reklamie, szczególnie jeśli się za nią zapłaciło. Ale forum jest do tego żeby dzielić się wiedzą i prawdziwymi informacjami a nie farmazonami. Więc bez głupot jakoby kimla była niezbędna do robienia małych ilości różnych detali.
nicek pisze:Jeśli natomiast chcesz się zaangażować na poważnie w tą dyskusję to przyślij proszę kilka przykładowych części, a ja podam czasy i koszty cięcia, zobaczymy ile twój podwykonawca na Tobie zarabia.

No tak. Bo przecież wiesz, jakie ma koszty prowadzenia działalności. Po ile kupuje stal, ile płaci swoim pracownikom, ile płaci za oprogramowanie, gazy itd. itd. itd. Mamy tutaj wróżbitę. Przecież koszt cięcia to wszystko. Reszta to czysty zysk. Z postu na post jesteś coraz śmieszniejszy. Dokładnie, jak domokrążca z nożami albo innymi cudownymi urządzeniami który trafi na kogoś kto się zna. Od razu się grzeje i wyciąga kolejne farmazony.
oprawcafotografii pisze: Ja mam, z nierdzewki 1mm. Pisz publicznie namiary, przydadzą się innym :)

Napisałem na Pw.
drzasiek90 pisze:Wydaje mi się, że nie jest aż tak źle. Ja głównie mam takie zamówienia, ostatnie zamówienie to było 76 detali, kilka po kilka sztuk, reszta po 1-2 sztuki. Chyba z 8 grubości blach.

Dla Pana z Kimli już jesteś kłamcą :) Jest źle i koniec. Tylko Kimla może Cię zbawić :P

Mój stary jest fanatykiem laserów kimli. Cały dom zawalony ulotkami... Tak się powinien ten temat zaczynać :P
Dla niewtajemniczonych:
https://copypasta.fandom.com/pl/wiki/M% ... 99dkarstwa.

Podeślij kolego nicek jakieś firmy ze śląska które mają wasze lasery. Chętnie sprawdzę ich ofertę. Najlepiej żeby mieli TYLKO wasze lasery ;)


drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 13
Posty: 1768
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: Używany laser CO2 vs Nowy Fiber

#68

Post napisał: drzasiek90 » 25 lis 2020, 11:14

maciek95k pisze:
25 lis 2020, 11:02
Dla Pana z Kimli już jesteś kłamcą :) Jest źle i koniec. Tylko Kimla może Cię zbawić :P
Z pewnością tyle samo mnie obchodzi opinia pana Kimla o mnie jak i obchodzi pana Kimla moja opinia o nim :)

Generalnie, jeśli nie ukradł i nie odziedziczył a dorobił się, osiągnął sukces to ja szanuję i podziwiam. Nie zazdroszczę, bo ja nikomu nie zazdroszczę, każdy ma tyle na ile zapracuje.

Dopóki nie wrzuca mi ulotek codziennie za ogrodzenie, nie wydzwania na mój telefon lub nie zasypuje meilami to reklama nie jest nachalna. Odpłatne reklamowanie swojego produktu w miejscu publicznym jest jak najbardziej w porządku, dopóki nie wymusza na odbiorcach dodatkowego wysiłku aby tej reklamy nie zauważać jeśli nie jest zainteresowany. Gdyby mi ktoś codziennie wskakiwał z bilbordem przed samochód i musiałbym hamować, byłoby to denerwujące. Ale jeśli ten bilbord wisi na tablicy reklamowej, niech sobie wisi. Nie jestem zainteresowany to nie patrzę.

Tak samo na forum, dopóki nie pisze mi wiadomości lub nie wtrąca wiadomości reklamowych do założonego przeze mnie postu to jaka w tym nachalność? jeśli komuś nie odpowiada ta reklama to po prostu nie wchodzi w ten post i tyle. Nie wchodzenie i nie czytanie nic nie kosztuje.


maciek95k
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 11
Posty: 779
Rejestracja: 31 mar 2017, 23:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Używany laser CO2 vs Nowy Fiber

#69

Post napisał: maciek95k » 25 lis 2020, 11:36

I spoko. Dlatego osobiście odezwałem się w temacie dopiero jak Pan Kimla zaczął wypisywać rzeczy wyssane z palca o jednostkowych zamówieniach ;) Reszta historii już znana.


atlc
Posty w temacie: 14

Re: Używany laser CO2 vs Nowy Fiber

#70

Post napisał: atlc » 25 lis 2020, 11:38

Otóż to, zawsze można ignorować.
Nie mniej, wielu obecnych tu na forum próbowało sił w budowie maszyn - Kimli nie da się odmówić sukcesu.
Wielkość produkcji, stosowane rozwiązania i zakres samodzielnie wdrażanych rozwiązań świadczy o tym, że chyba jednak jest w tym sukcesie coś więcej niż marketing.
Z jednej strony posty Kimli mogą czasami męczyć swoją formą i jeśli odrobinę zluzuje, to z pewnością przysporzy mu to sympatyków, z drugiej strony nie dziwi mnie, że podkreśla zalety swoich maszyn, nawet jeśli "waga" niektórych z tych zalet nie jest tak ogromna jak przedstawia. Z trzeciej strony - jakoś nie widzę tu oburzenia na to, że konkurencyjna firma podając prędkość maszyny przedstawia wynik dla ruchu po skosie, co daje prędkość o 41% wyższą niż maszyna w rzeczywistości może osiągać w trakcie cięcia - no chyba że ktoś będzie obracał każdy detal o 45 stopni na arkuszu - można to już chyba uznać za dymanie klienta?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”