Re: Koronawirus mix 2

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

RX
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 148
Posty: 322
Rejestracja: 16 mar 2016, 08:48
Lokalizacja: pomorskie

Re: Re: Koronawirus mix 2

#591

Post napisał: RX » 10 lis 2020, 19:43

oprawcafotografii pisze:Najwyższy czas na spalenie dyplomu...


sorry ale trzeba go najpierw mieć, żeby móc spalić. :D Ale droga wolna , próbuj. :lol:
Jeżeli umknęło to twojej uwadze to cytowałem artykuł. I nie komentowałem go .
oprawcafotografii pisze:Pan dr może nie wie, że do rozmnażania potrzebny
jest kontakt, jeśli już nie bezpośredni to przez próbówkę

:roll: :roll: :roll:
Epidemiolog , z którym przeprowadzano wywiad wie to doskonale. Śmiem twierdzić , że lepiej niż my wszyscy.
Proponuję obejrzeć wyniki testów jak długo aerozol covidowy może utrzymać się w powietrzu. I wtedy dyskusja o probówce zbędna.
jasiu... pisze:Jeszcze jest vertrauen.

Stimmt genau! Ich traue Dir aber ich glaube an... (z B. den Gott, die Macht ). Ich vertraue der Frau, der Regierung, der Firma usw. Zdaje się takie konstrukcje są możliwe.




MarioMAX
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 181
Rejestracja: 17 sty 2013, 12:02
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Re: Koronawirus mix 2

#592

Post napisał: MarioMAX » 10 lis 2020, 20:05

No to ja za niedługo będę znał więcej osób które przeszły, niż te które nie miały. ( ponad 40 osób, mieszkam na granicy śląska z małopolską ) Wszyscy w wieku od 25, do 70lat. I 95% chorowała realnie ok 2-3 dni później już czuli się ok. ( ja sam chorowałem 2 dni ( Ogromny ból głowy, biegunka, gorączka ) potem ok 3 dni tylko gorączka wieczorem po 38stopni ale samopoczucie jak u zdrowej osoby, następnie prawie 10dni utrata węchu i smaku, po tygodniu lekki kaszel, ale często tak każdy ma w okresie jesienno zimowym, szczerze gdyby nie nagonka, to w normalnych czasach z tymi objawami co miałem realnie potrzebował bym 2 dni L4, a tak, to 2 tygodnie mnie nie było w pracy ) Z przypadków jakie znam dwa były cięższe, i chorowali ponad 2 tygodnie, ale nikt nie potrzebował, na całe szczęście hospitalizacji ( której obecnie nie ma ). Nie mówię, że nie ma się czego bać, bo ktoś jednak może gorzej przechodzić, ale też nie ma cię co stresować na każdym kroku i siedzieć w foliowej czapeczce w domu.


emsc
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 23
Posty: 630
Rejestracja: 13 wrz 2018, 02:19
Lokalizacja: Pisdecka Republika Ludowa, ***** ***

Re: Re: Koronawirus mix 2

#593

Post napisał: emsc » 10 lis 2020, 20:30

Avalyah pisze:
10 lis 2020, 09:50
emsc pisze:Świat jest poznawalny a ilość praw nim rządzących skończona, bo skończona jest ilość materii we wszechświecie.
Skąd pewność co do tego? Chyba nie takie jest oficjalne stanowisko naukowe, wielu rozważa, czy nauka asymptotycznie nie będzie zbliżać się do prawdy.
Obecny stan wiedzy jest następujący:
1. Wielki wybuch miał miejsce. Nie jest to teoria. Potrafimy "cofnąć czas" do krótkiego czasu po wielkim wybuchu, czyli rozumiemy mechanizmy fizyczne które wówczas działały. To czego nie wiemy, to jak przebiegał okres tuż po wybuchu, kiedy formowała się materia którą znamy.
2. Nasz Wszechświat nie zatrzyma się, nie zacznie kurczyć i ponownie się nie zapadnie inicjując kolejny cykl. Będzie się stale rozszerzał i wygasał, aż wypali się całe paliwo i zgaśnie ostatnia gwiazda.
3. Życia nie można pojmować w taki prostacki sposób w jaki to zazwyczaj się robi. Nie ma dobrej uniwersalnej definicji życia. Ale nawet ta nasza definicja, opisująca nasze pospolite rozumienia zjawiska, nie oznacza że życie to koniecznie określona struktura biologiczna oparta o określone związki chemiczne, tzw "składniki życia". To że poszukujemy składników naszej "zupy" na sąsiednich planetach, ich księżycach i przelatujących steroidach wynika stąd, że faktycznie poszukujemy przyczyny naszego zaistnienia, można powiedzieć naszych krewnych. A nie życia w ogóle. Z odległymi formami życia, które istnieją z prawdopodobieństwem 99,9999...% problem jest taki, że nie tylko możemy nie być w stanie się z nimi skomunikować z powodów czysto technicznych, ale także te inne formy życia, mimo że opart na wspólnej bazie fizycznej Wszechświata, mogą być nieprawdopodobnie niepodobne do nas pod każdym względem. I wcale nie muszą chcieć się z kimś komunikować. Nawiasem mówiąc, nawiązaniem kontaktu z obcymi formami życia należało by się zdecydowanie martwić a nie z tego cieszyć.

Dodane 14 minuty 14 sekundy:
MarioMAX pisze:
10 lis 2020, 20:05
Nie mówię, że nie ma się czego bać, bo ktoś jednak może gorzej przechodzić, ale też nie ma cię co stresować na każdym kroku i siedzieć w foliowej czapeczce w domu.
Mówisz jak moja jeszcze życiowo głupia córka, która straciła węch na kilka dni i bagatelizuje sprawę. Nie dociera, że ona może tak miała, jej chłopak może tak miał, ale ktoś inny może tego nie przeżyć.
Ja nie panikuję. Co ma być to będzie. Nie czuję jakiegoś specjalnego stresu z tego powodu. Ale cieszę się, że moi rodzice tych czasów nie dożyli. Że nie muszą się z tym zmagać, w świadomości że w razie czego karetka nie przyjedzie a nawet jeśli przyjedzie to szpitale nie przyjmie bo miejsc nie ma.
Czas przestać myśleć jak przeciętny dureń: gospodarka NIE JEST najważniejsza. Nie jest najważniejsze, żeby utrzymać pkb i dotychczasowy styl życia. Bo nawet jeśli da się jeszcze tym razem, to następnym razem już nie.
Te ciągłe idiotyzmy, że Polaków jest za mało. Że potrzeba kolejnych pokoleń żeby zapewnić emerytury obecnym pracującym.
Ludzie! To wszystko są pojęcia należące do świata który się właśnie rozpada! W przyszłości nie będzie wielu zawodów obecnie cenionych, nie będzie obecnych systemów emerytalnych. Ale nie będzie tez bezkarnego lania wody z kranu i wożenia dupska pojazdem z którego wylatuje trujący dym.
Jedynego czego będzie dużo, za dużo, to ludzi. A kolejne epidemie będą nas atakować coraz bardziej. Bo to dopiero początek. Ilość nowych mikrobów które atakują nasza populację rośnie jeszcze szybciej niż topi się lądolód na Antarktydzie.
Każde kolejne pokolenie będzie miało coraz bardziej przerąbane.


Daniu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 45
Posty: 831
Rejestracja: 01 lip 2013, 00:27
Lokalizacja: Krk

Re: Re: Koronawirus mix 2

#594

Post napisał: Daniu » 10 lis 2020, 23:58

MarioMAX pisze:
10 lis 2020, 20:05
szczerze gdyby nie nagonka , to w normalnych czasach z tymi objawami co miałem realnie potrzebował bym 2 dni L4, a tak, to 2 tygodnie mnie nie było w pracy
Na szczęście coraz więcej osób zaczyna to zauważać...
„Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy”…


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 142
Posty: 16218
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Koronawirus mix 2

#595

Post napisał: kamar » 11 lis 2020, 05:00

Jakie tam widzicie ograniczenia w działalności.
Dostałem takiego maila z Urzędu Gminy
Witam ponownie! Proszę udać się do KGK , poprosić o kopię umowy i dostarczyć ją do nas osobiście lub mailowo, pozdrawiam
Sprawa dotyczy przekonania urzędu, że mam jako firma podpisaną umowę na wywóz śmieci.
Umowy nie chciało mi się szukać po tych x latach więc wysłałem ostatnią elektroniczną fakturę z gospodarki komunalnej z potwierdzeniem zapłaty. Oczywiście panience to nie wystarcza i mnie, seniora, wysyła na spacer :)
Oczywiście zaraz pobiegnę :)

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 4693
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Re: Koronawirus mix 2

#596

Post napisał: pitsa » 11 lis 2020, 05:48

Urząd nie ma takiej siły żeby zaszkodzić, więc wystarczy płacić i sprawę zignorować.
emsc pisze:Jedynego czego będzie dużo, za dużo, to ludzi.

Jak widać, również tu na forum, jest wielu filozofów covidowych, świadomie bagatelizujących zalecenia epidemiologiczne i tym sposobem realizujących ideę depopulacji.

Chwała bohaterom bez masek. Zabijajcie dalej.
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 142
Posty: 16218
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Koronawirus mix 2

#597

Post napisał: kamar » 11 lis 2020, 06:23

Ja akurat nie należę do tych co lekceważą ale w skuteczność maseczek to wierzę tak sobie :)
Znając wielkość wirusa i dziury w osnowie. Dla mnie to działanie pozorne i szukanie wytłumaczenia.
A już te maleńkie przyłbice tak popularne to pic na wodę, wirus atakuje tylko na wprost ?
Dystans i izolacja to już prędzej.


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 106
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

Re: Koronawirus mix 2

#598

Post napisał: oprawcafotografii » 11 lis 2020, 07:00

kamar pisze:
11 lis 2020, 06:23
...
A już te maleńkie przyłbice tak popularne to pic na wodę, wirus atakuje tylko na wprost?
...
Wszystkie te maseczki pełnią tylko taką rolę jak obroża u psa - pomagają w tresurze.

Matoł udający premiera paraduje w maseczce z zaworkami zwrotnymi - czyli filtruje
do siebie, ale od siebie to już dmucha bez filtrowania. Pewnie nikt mu nie zwrócił
uwagi, że to tak działa a sam Nieogar.

Dodane 46 sekundy:
Re: Re: Koronawirus mix 2
RX pisze:
10 lis 2020, 19:43
...
Jeżeli umknęło to twojej uwadze to cytowałem artykuł. I nie komentowałem go . ...
Nie umknęło. Nie pisałem o Twoim dyplomie ;)

Dodane 10 minuty 51 sekundy:
Re: Re: Koronawirus mix 2
MarioMAX pisze:
10 lis 2020, 20:05
...szczerze gdyby nie nagonka...
Bingo.

Zróbcie sobie wszyscy doświadczenie i wyobraźcie, że w TV nie szczują od wiosny
CX19 i nie wiecie o jego istnieniu. Jak świat wkoło wygląda? Jak co roku zrobiła się
ujowa jesienna pogoda, ludzie zaczynają smarkać i kichać, ktoś leży w domu chory
ktoś inny trafił do szpitala z powikłaniami JAK KAŻDEGO PIEPRZONEGO ROKU!

Co roku w kraju z dykty na grypę choruje <> 4mln osób, z czego 400-2000os.
umiera na różne powikłania. CO ROKU, w każdym sezonie jesienno zimowym!
Więcej osób popełnia co roku samobójstwo. A będzie jeszcze więcej...

W tym roku nowej mutacji grypy nadano specjalny kryptonim, zaszczuto ludzi
i zrujnowano gospodarkę. NA CX19 jak na razie zmarło <> 800 osób, jednocześnie
znacznie spadła umieralność na grypę :):) Kupa śmiechu :)

Nowa wersja grypy, z odrobinę innymi objawami doprowadza do ruiny połowę świata.
Przypadek?

q
„Największym wrogiem wolności jest najedzony niewolnik.”


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 142
Posty: 16218
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Koronawirus mix 2

#599

Post napisał: kamar » 11 lis 2020, 09:16

oprawcafotografii pisze:
11 lis 2020, 07:11
ktoś leży w domu chory
ktoś inny trafił do szpitala z powikłaniami JAK KAŻDEGO PIEPRZONEGO ROKU!
I każdego , pieprzonego roku brakuje respiratorów ? Czy w tym roku podłączają na siłę zdrowych żeby dobić tych potrzebujących?


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 58
Posty: 1940
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Re: Koronawirus mix 2

#600

Post napisał: szopenn » 11 lis 2020, 09:27

oprawcafotografii pisze:Zróbcie sobie wszyscy doświadczenie i wyobraźcie, że w TV nie szczują od wiosny


znowu zacytuje marka twaina...

“I've never wished a man dead, but I have read some obituaries with great pleasure.”

ja również śmierci CI nie życzę, ale pieprz... takie durnoty, że chętnie zobaczyłbym ciebie na liście chorych ze słusznym przebiegiem tego choróbska...

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”