Ender 3V2 czy Ender 5?

Którą kupić?

Dyskusje dotyczące druku i drukarek 3D

Którą kupić?

Ender 3V2
0
Brak głosów
Ender 5
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 0


Autor tematu
Jakub256
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 27 paź 2020, 18:44

Ender 3V2 czy Ender 5?

#1

Post napisał: Jakub256 » 27 paź 2020, 18:59

Zamierzam kupić drukarkę 3D za ok.1000zł. Odrazu nastawiłem się na Ender-a, który jest najpopularniejszy i przede wszystkim sprawdzony.
Ender 3V2 i Ender 5 ceną praktycznie się nie różnią, więc chciałbym zapytać osoby które mają jakieś doświadczenie i doradzą mi z wyborem.

Z góry dziękuję :)




nanab
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 330
Rejestracja: 01 paź 2018, 22:34

Re: Ender 3V2 czy Ender 5?

#2

Post napisał: nanab » 28 paź 2020, 07:28

Z tych dwóch to ender 5 jak już, cena się rożni mocno, ender 5 jest prawie 2x drozszy. Ale w cenie endera 5 już bym wolał poszukać jakiegoś core xy.

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Ender 3V2 czy Ender 5?

#3

Post napisał: Zienek » 28 paź 2020, 09:04

Pytałem mojego speca o risercz w sprawie jakiejś drukarki z Kickstartera. Drukarka na Kickstarterze posłodzona, więc zastanawiałem się czy moją Aurorę nie wymienić. Efekt:

"
Hej, hej, hej!

fajna ta drukarka z kickstartera, bajerancka i tak dalej. Tylko wydaje mi się, że to bardziej jest produkt robiony jako konkurencja dla prusy, a wersja max jest po prostu jako dodatek. Ma wiele gadżetów, z których każdy może się rozwalić, bo to nadal tania chińska drukarka, z tym, że nie jest już tania ;/ To też nie jest tak, że ta cena nie wynika z niczego, bo ma hot end inspirowany najnowszymi rozwiązaniami, ten tensometr w stole, który jednak w większości wypadków wyjdzie na plus, i sterowniki od trinamica.

Jeśli to ma być drukarka do robienia po prostu dużej ilości elementów, lub pojedynczych dużych to wydaje mi się, że 3/4 tych bajerów, które ma jest niepotrzebne i się po prostu przepłaci. Dodatkowo ma stół ruchomy w y, co dla takich gabarytów nigdy nie będzie dobre.

Jako takie wielkogabarytowe drukary, ale nadal tanie, sprawdzały się tronxy:

https://all3dp.com/1/best-large-3d-prin ... ronxy-x5sa
ta jest za połowę ceny i ma 330x330x400

a jeśli już koniecznie musi być 350 w podstawie to jest większa wersja:
https://all3dp.com/1/best-large-3d-prin ... y-x5st-500

i to chyba tyle, bo w takiej cenie nie ma nic innego niż jeszcze cr 10, które są właściwie tym samym co tronxy ale ze stołem w y.
"

Jak chcesz robić większe wydruki, to XY na hot-endzie a stół w Z.

https://3dprintboard.com/showthread.php ... y-X5SA-Pro

Kod: Zaznacz cały

the main difference between the two is in the way the printhead is moved around.
The tronxy is a corexy and the creality is a standard cartesuan setup.

In corexy the stepper motors for the x and y axis are stationary and the head is moved by a clever belt setup.
In the creality y motor is stationary but the x motor is attached to the gantry and moves with it.

Corexy is the faster and more precise option.

I own al the common types of bed and printhead movement - got to say my corexy is hands down the best of the bunch.
So I'd go for ther tronxy.
Jeśli angielski jest wymagający, to google translate tłumaczy to tak:

Kod: Zaznacz cały

główna różnica między nimi polega na sposobie przemieszczania głowicy drukującej.
Tronxy to corexy, a creality to standardowa konfiguracja kartezjańska.

W corexy silniki krokowe dla osi X i Y są nieruchome, a głowica jest poruszana przez sprytny układ pasków.
W istocie (w Creality ;) ) silnik y jest nieruchomy, ale silnik x jest przymocowany do suwnicy i porusza się wraz z nią.

Corexy to szybsza i bardziej precyzyjna opcja.

Posiadam wszystkie popularne rodzaje ruchu łóżka i głowicy drukującej - muszę powiedzieć, że moja corexy jest bez wątpienia najlepsza z całej gamy.
Więc poszedłbym na terapię (w stronę tronxy).

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Drukarki 3D, RepRap”