Kol. Nicek,
Zapewne wielu tu (jak ja) ślini się do własnej przecinarki.
Detal Dudziaka można obrysować w prostokącie 350x1200.
Pobawmy się na dużych arkuszach.
Pierwszy lepszy nesting z darmowego DeepNest.
180 szt zużyje 20 arkuszy blachy DC01 3000x1500x1mm 36kg.
720 kg blachy w cenie 3zł = 2160 zł materiał.
Szukając cenników innych firm wynalazłem taki zawierający cenę ok 1 zł/mb cięcia.
Ten detal wymaga (1,2+ 0,35)*2 = 3.1 metra (otwory pomijam).
3.1 zł * 180 szt = 558 zł.
Podana cena jest wyjściowa, bo jeśli miałoby mi to się tasować przez maszynę przez bite dwie godziny, to nie oddałbym tego za 270 zł/h mając koszt:
- amortyzacji maszyny 200 000 zł rocznie (800 zł dziennie 5/7).
- pracownika z urlopami, szafką BHP, herbatkami i przerwami z ZUSem za 70 zł
- prądów, gazów
- amortyzacja sztaplarki
- koszt podłogi pod magazynem blach i maszyny
W związku z tym, że źródło Fiber znacząco wpływa na koszt całej inwestycji - ja osobiście byłbym wdzięczny za porównanie kosztów cięcia (gaz + prąd + czas) na wachlarzu maszyn od 2kW do 6 kW.
Czy mogę o coś takiego prosić?
Pozdrawiam,
Paweł