Prasa krawędziowa Bronx Pomocy

Prasy, gilotyny, krawędziówki, tłoczniki i wykrojniki, etc...

Autor tematu
Brisek
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 6
Posty: 26
Rejestracja: 06 mar 2005, 20:35
Lokalizacja: krobia

Prasa krawędziowa Bronx Pomocy

#1

Post napisał: Brisek » 10 paź 2020, 17:25

Witam
stałem się szczesliwym posiadaczem swojej pierwszej prasy krawędziowej.
od kilku tygodni czyszcze smaruje etc.. ale mam problem
Dzisiaj giołem listwy i mam problem, otóz prasa gnie nierówno, w sensie idzie do gory jak by równo, ale jak już ma ciezko to prawy siłownik idzie do góry i prawie zgniata blache a lewy nie dociska.
Szczerze nie moge sobie z tym poradzić. ma ktoś jakieś może pomysły ?
BTw szukam też jakich kolwiek dokumentacji od takiej prasy, ma ktoś może podobna?? Obrazek




Autor tematu
Brisek
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 6
Posty: 26
Rejestracja: 06 mar 2005, 20:35
Lokalizacja: krobia

Re: Prasa krawędziowa Bronx Pomocy

#2

Post napisał: Brisek » 30 paź 2020, 16:38

Co tam podbijam, moze ktoś ma jakiś pomysł ? bo dluższej zabawie, na szybkim posuwie idzie zwawo do góry, ale jak sie wlaczy wolny, to lewy siłownik stoi a prawy idzie do gory, wyglada na tp ze wsystkie zawory dzialaja jak trzeba, kończą mi się pomysł ktoś coś ?>


Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4119
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Prasa krawędziowa Bronx Pomocy

#3

Post napisał: Steryd » 30 paź 2020, 19:02

Przydałby sie schemat hydrauliki. Czy silowniki są sterowane jednym zaworem i regulatory na powrocie, czy są osobne zawory czy może są zawory szybkiego napełniania, które muszą się zamknąć żeby zadziałało dociskanie ciśnieniem roboczym?
Hydraulika jest rozproszona, czy wszystko zamknięte w jednej kostce?
Można?
Morzna!!!


Autor tematu
Brisek
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 6
Posty: 26
Rejestracja: 06 mar 2005, 20:35
Lokalizacja: krobia

Re: Prasa krawędziowa Bronx Pomocy

#4

Post napisał: Brisek » 31 paź 2020, 07:08

niestety nie mam schematu, co udało mi sie wyczaic po kilku godzinach czolgania sie w kablach i przewodach, z tego co slysze kazdy elektrozawór działa, ( dorzucam zdjecia)
pierwszy nad silnikiem jest od szybkiej pracy, reszta ( te co gorzej widać od wolnej powrotu i jeden nie wiem od czego ).
i wszystko idzie jednym przewodem do rozdzielacza gdzie reguluje szybkosc pracy poszczegolnych silownikow i ich opadania ( działa to w trybie szybkim ) i pozostaje mi jeden element który nie cholery nie wiem co to jest polaczony mechanicznie z walkiem ktory sie obraca jak rusza sie caly stół.
Mam nadzieje ze nie opisalem tego zbyt chaotycznie. Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Autor tematu
Brisek
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 6
Posty: 26
Rejestracja: 06 mar 2005, 20:35
Lokalizacja: krobia

Re: Prasa krawędziowa Bronx Pomocy

#5

Post napisał: Brisek » 02 lis 2020, 20:09

lecimy dalej z zabawą, wykluczylem dziś problemy z siłownikiem, jak zamieniłem przewody lewy z prawym to teraz drugi siłownik stoi,
ktoś podpowie jak nazywa element gdzie są dławiki sterujace tempem podnoszenia i opadania ? moze tu cos jest nie tak ?


Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4119
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Prasa krawędziowa Bronx Pomocy

#6

Post napisał: Steryd » 02 lis 2020, 22:18

A to nie jest ten dynksz dwoma pokrętłami na ostatnim zdjęciu? Tak trochę slabo widać co do czego jest podpięte
Można?
Morzna!!!


Autor tematu
Brisek
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 6
Posty: 26
Rejestracja: 06 mar 2005, 20:35
Lokalizacja: krobia

Re: Prasa krawędziowa Bronx Pomocy

#7

Post napisał: Brisek » 12 lis 2020, 21:53

Na ostatnim zdjeciu wlasnie widac regulatory przeplywu, i te dwa przewody na gorze idą do siłowników, rozkręciłem wszystko dzisiaj, poczyściłem myslalem ze znalazlem blad ( juz dziala wolny posów)
ale dalej jak juz wyginam blache to jeden siłownik cisnie mocniej przez co wygina sie nie rowno, i powoli mnie szlak trafia nie bede ukrywał
Ale jak zamienie przewody a wyjsciu to drugi siłownik zaczyna nie dociskać, ( coś moze byc nie tak z dławikami przeplywu ?) a moze manometr i ustawic im dlawikami rowne cisniene i od tego tak fiksuje ?>

PS ten dynks z pokretłami ma też dwa pokretla z tylu, sądze ze dwa z przodu są od szybkiej pracy a te z tylu od wolnej i powrotu ??

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1027
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Prasa krawędziowa Bronx Pomocy

#8

Post napisał: gelo » 13 lis 2020, 16:52

Pamiętaj, że siła docisku zależy od ciśnienia, a nie od przepływu. Te dławiki są raczej odpowiedzialne za prędkość opadania.
Musisz szukać zaworów przelewowych. Prawdopodobnie masz na każdy cylinder osobny zawór. Zrób więcej zdjęć bloku hydraulicznego.
Masz możliwość wpięcia manometru do przewodu zasilającego cylinder?
Widzę teraz, że na tym bloku z pokrętłami masz szybkozłącza. Wepnij tam manometry i zobacz jakie masz ciśnienia. na obu cylindrach. Nie doginanie jednej strony wcale nie musi oznaczać, ze to problem ciśnienia.
Jaki jest system regulacji przekoszenia? Hydrauliczno-mechaniczny czy tylko mechaniczny?

Dodane 8 minuty 19 sekundy:
Brisek pisze:
31 paź 2020, 07:08
niestety nie mam schematu, co udało mi sie wyczaic po kilku godzinach czolgania sie w kablach i przewodach, z tego co slysze kazdy elektrozawór działa, ( dorzucam zdjecia)
pierwszy nad silnikiem jest od szybkiej pracy, reszta ( te co gorzej widać od wolnej powrotu i jeden nie wiem od czego ).
i wszystko idzie jednym przewodem do rozdzielacza gdzie reguluje szybkosc pracy poszczegolnych silownikow i ich opadania ( działa to w trybie szybkim ) i pozostaje mi jeden element który nie cholery nie wiem co to jest polaczony mechanicznie z walkiem ktory sie obraca jak rusza sie caly stół.
Mam nadzieje ze nie opisalem tego zbyt chaotycznie.
Obrazek
A ooo Panie... To jest tto o co pytałem wyżej. Ten wałek, który się obraca wraz z ruchem stołu to kontrola przekoszenia.
On musi być sprzężony z rozdzielaczem, który jest odpowiedzialny za zmianę rozdziału oleju gdy suwak zaczyna się przekaszać. Wówczas podaje więcej oleju na tą stronę która jest "wolniejsza" i "ODCINA" olej na tej która schodzi za nisko.
Jeśli będziesz miał źle wyregulowany ten system to będzie efekt taki, że jedna strona będzie dochodziła do końca, a druga będzie miała odcinany olej i będziesz miał niedogięcie. Zrób więcej zdjęć tego wału i tego co jest z nim połączone! Trzeba szukać w tym obszarze..
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


Autor tematu
Brisek
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 6
Posty: 26
Rejestracja: 06 mar 2005, 20:35
Lokalizacja: krobia

Re: Prasa krawędziowa Bronx Pomocy

#9

Post napisał: Brisek » 13 lis 2020, 17:16

Ten element wczoraj właśnie rozkręciłem wgl byl zastany, i tym sposobem udało sie sprawić ze siłownik w wolnym trybie zaczal wgl działać. w sensie działaja obydwa, a wczesniej działal tylko jeden.
Czyli jest duza szansa ze wystarczy to dobrze wyregulować ? Tam jest cięgno wlasnie podpiete do tego wału , a na dole wchodzą dwa przewody jeden z ciśnieniem drugi powrót, a z drugiej strony wychodzą dwa przewody ( na moje od lewego i prawego siłownika)
i podają na rozdzielacz.
Wcześniej to było tak, ze było cały czas wciśnięte do końca, i działał jeden siłownik ( kurde to wszystko zaczyna nabierać sensu hehe)
Musze sie z tym pobawić. a manometr dojdzie mi mam nadzieje dzisiaj paczkomatem ( takie coś się przecież zawsze przyda)
PS tak tamte dławiki są odpowiedzialne za opadanie.

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1027
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Prasa krawędziowa Bronx Pomocy

#10

Post napisał: gelo » 13 lis 2020, 18:52

NIe nie inaczej Panie..
Ja bym zrobił tak, żeby ustawić szybki skok aż do samego dołu( góry jeśli masz ruchomy stół). Tzn aż wystarczy cylindrów. Po to ten zabieg, żeby jak najlepiej ustawić ten zawór bo przy szybkim ruchu jego drobne odchylenie od idealnej pozycji będzie skutkowało na końcu ruchu, że będziesz widział jak się suwak chybocze. Kręcisz tak, żeby przy dobiciu to cięgno wykonywało jak najmniejszy skok. czyli w momencie dobicie jednego z cylindrów drugi też już prawie dobijał do dna. Ja tak robiłem na swoich maszynach ( system trochę inny ale zasada dokładnie ta sama :)).
Gwarantuję Ci, że to jest to. Oczywiście pod warunkiem, że w tym układzie wyrównania nie masz żadnych dużych luzów. Jeśli są koniecznie musisz się ich pozbyć najlepiej jak się uda. Chodzi oto, że jest duże przełożenie pomiędzy układem mechanicznym a tym rozdzielaczem. To po to, aby był czuły. E związku z tym nieduży luz powoduje bardzo duży błąd w sterowaniu. Założe się, że jego maksymalny ruch ( trzpienia tego rozdzielacza) to zaledwie kilka mm +-
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka plastyczna”