Bernardo Hobby 500 - zdjęcia oryginalnych podtrzymek

Aż krwawią oczy

Dyskusje na temat popularnych małych tokarek hobbystycznych.
Awatar użytkownika

hafen_siedlce
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 07 sie 2020, 11:53
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Re: Bernardo Hobby 500 - zdjęcia oryginalnych podtrzymek

#31

Post napisał: hafen_siedlce » 10 sie 2020, 15:03

Panie Marcinie,

odpowiem krótko - jeśli nie chodzi tylko o estetykę, to przy zakupie w HAFEN'ie wymienilibyśmy tę część w ramach gwarancji. Przykro nam, że francuski dystrybutor tego nie zrobił.

Zainterweniowaliśmy w Bernardo w Pana sprawie - być może wspólnymi siłami uda się rozwiązać ten problem.

PS.
Do reszty komentarzy nie będę się odnosił, żeby nie zaogniać (i nie zaśmiecać) niepotrzebnie dyskusji. Dodam tylko na koniec, że na forum planuję zagościć na dłużej, aby pomagać w wyjaśnianiu podobnych sytuacji (a nie w celach reklamowych), także w razie czego proszę o przywoływanie mnie w stosownych wątkach. Miałem świadomość z jaką reakcją będą spotykać się moje odpowiedzi, ale taka już rola "marketingowca" - przyjmuję to na klatę :)

Pozdrawiam,
Wojciech - HAFEN



Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Bernardo Hobby 500 - zdjęcia oryginalnych podtrzymek

#32

Post napisał: adam Fx » 10 sie 2020, 16:31

hafen_siedlce pisze:Bernardo PROFI 550
Czyli modele Hobby są tańsze przez to bardziej dostępne dla mniej wymagających ... koszty tnie się na elementach wizualnych nie wpływających na prace maszyny.... a modele z seri PROFI sa drogie bo zadbano o każdy szczegół by maszyna mogła pracować jak sama nazwa mówi w zastosowaniu profesjonalnym a nie hobbystycznym

Idea wspaniała i logiczna

to porównywamy tokarkę z marketu dla hobbystów z linia PROFI

co prawa inny model z serii PROFI ale porównajmy go z tańszą tokarką nutool - znany chińczyk
w czasach gdy go kupowałem kosztował 2500zł (nutool gabarytowo jest większy i posiada przekładnie olejową)
tokarka obecnie nie dostępna można nabyć zamiennik np. tytan 520 obecine ok 3900zł

Tokarka stołowa Profi 300 V BERNARDO normalna cena (bez aktualnej promocji) 5800zł tokarka gabarytowo i napędowo bliższa maszynom takim jak Einhell BT-ML 300 (obecny koszt ok 2800zł) ale uwaga Bernardo ma większe i solidniejsze odlewy (jednak napęd tak samo awaryjny)

https://www.hafen.pl/tokarka-stolowa-pr ... 2oQAvD_BwE

jak widać obie maszyny mają suport "skrobany" jakąś szlifierką jednakże w tanim chińczyku punkty przylgowe są większe i gęstsze a w bernadro jest jak jest - czy to jest jakość profi? to jak wygląda jakość linii Hobby?

i uwaga nie twierdzę że tak tokarka jest zła bo jest to fajną maszyna solidniej wykonana niż rzeczony Einhell BT-ML 300 tylko sami widzicie czy to wykonanie jest już wykonaniem które zadowoli najbardziej wymagających (tu cytuje ze strony) "Precyzyjna tokarka Profi 300 V stosowana jest przez najbardziej wymagających mechaników precyzyjnych"
i czy te 3000zł więcej jest warte tego co otrzymujemy - na to już każdy musi odp. sobie sam

Obrazek
to tylko przykład bo mankamentów było więcej (np.jaskółki nie są równoległe i nie da się skasować dobrze luzu

Wydaje mi się że problem leży w kreowaniu wizerunku produktu na wysokie jakości austriackie maszyny zamiast powiedzieć wprost :
sprzedajemy takie chińczyki jak inni importerzy .. mamy linie pro gdzie te maszynki są troszkę lepsze ale nie spodziewaj się że są idealne
jeśli musisz dopłacić 3000 w porównaniu z konkurencją to dopłacasz je za .....
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Avalyah
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2364
Rejestracja: 29 lis 2015, 00:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bernardo Hobby 500 - zdjęcia oryginalnych podtrzymek

#33

Post napisał: Avalyah » 10 sie 2020, 17:05

adam Fx pisze:dopłacasz je za .....

Wtedy to by w ogóle nic nie sprzedali, bo by się okazało, że dopłaca się za kolor nalepki.

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Bernardo Hobby 500 - zdjęcia oryginalnych podtrzymek

#34

Post napisał: adam Fx » 10 sie 2020, 17:54

Avalyah pisze:Wtedy to by w ogóle nic nie sprzedali, bo by się okazało, że dopłaca się za kolor nalepki.
często dostaje pytania od ludzi którzy są już nastawni na daną nalepkę i stawiają mnie prze wyborem Proxxon czy Bernardo i żadne argumenty do nich nie trafiają nawet mam wrażenie że są na mnie źli że proponuje im jednocześnie bredzkiej funkcjonalną, tańszą i jakościowo nie gorszą maszynę:) tak więc wizerunek robi swoje :)

jestem ciekaw co dowiemy się od Wojtka - wcześniej nie było możliwości konfrontacji z przedstawicielem drugiej str.
może te ... to np. dobry serwis i zawsze pomocna dłoń, otwartość na klienta , części zamienne od reki itp.

jeśli chodzi o serwis Bernrdo to mam mały feedback - z info jakie mam to jeśli problemy są błahe to reagują a jak zaczynają się schody to odwraca się kota ogonem ale tu nie mi osądzać bo w drugą stronę klienci też są różni i trzeba by sprawę poznać z obu str ... ale ogólnie na polu serwisu maszyn typu cormack optimum mtp bernardo hollzman itp. to jeszcze nie trafiłem na sytuacje gdzie ludzie by mi pisali w samych superlatywach ... ale czego się spodziewać skoro ludzie kupują znacznie droższe rzeczy a potem staja się aktorami w kabarecie nagle nikt nic nie wie wszytko jest tajne nikt nie ma czasu itd. https://youtu.be/SFH1Ng4V9xg
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


logopeda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 450
Rejestracja: 04 gru 2013, 08:31
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Bernardo Hobby 500 - zdjęcia oryginalnych podtrzymek

#35

Post napisał: logopeda » 10 sie 2020, 18:23

Adam dobrze piszesz, lecz weź pod uwagę , że to ta pierwsza odpowiedź Pana Wojciecha z Hafen zrobiła swoje. Gdyby napisał od razu tak, jak w drugim poście - nie byłoby tematu - ta druga odpowiedź jest po prostu z klasą. Niestety widać tutaj, że dystrybutorzy odpisują na "odpier.ol" bo może się uda odsunąć kolejnego "natarczywego". Jak już temat trafi na "forum publicum", to nagle się okazuje że można - i to mnie osobiście denerwuje.

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Bernardo Hobby 500 - zdjęcia oryginalnych podtrzymek

#36

Post napisał: adam Fx » 10 sie 2020, 18:50

logopeda pisze:Gdyby napisał od razu tak, jak w drugim poście
Tak zwróciłem na to uwagę inni pewnie też.
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Wojtek_O
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 113
Rejestracja: 16 lis 2019, 10:27

Re: Bernardo Hobby 500 - zdjęcia oryginalnych podtrzymek

#37

Post napisał: Wojtek_O » 10 sie 2020, 19:48

Potwierdziło się tylko to co napisałem wcześniej - z braku wiedzy technicznej (skoro nie było napisane co jest wadą) zwrócono uwagę tylko na estetykę...
adam Fx pisze:jestem ciekaw co dowiemy się od Wojtka - wcześniej nie było możliwości konfrontacji z przedstawicielem drugiej str.
może te ... to np. dobry serwis i zawsze pomocna dłoń, otwartość na klienta , części zamienne od reki itp.

Czego chcesz się dowiedzieć od marketingowca? Marketing poprawi działanie serwisu i dostępność części ?
Pracowałeś kiedyś w takiej strukturze firmy i wiesz jakie są wymagania od marketingu i jego możliwości ?
logopeda pisze:Adam dobrze piszesz, lecz weź pod uwagę , że to ta pierwsza odpowiedź Pana Wojciecha z Hafen zrobiła swoje. Gdyby napisał od razu tak, jak w drugim poście - nie byłoby tematu - ta druga odpowiedź jest po prostu z klasą.

Nie wiem czym się zachwycać. Czy to co napisał Wojtek zmieniło problem Marcina? Chyba tylko dobre samopoczucie wszystkich czytających. Fakt, odpisał i "przyjmuje to na klatę" a dla mnie brakuje przysłowiowego "przepraszam"
hafen_siedlce pisze:być może wspólnymi siłami uda się rozwiązać ten problem.

"wspólnymi siłami" czyli rozmydlenie odpowiedzialności miedzy właściciela marki a dystrybutora i na dodatek tylko "być może"... Pytanie czy w ogóle Wojtek skontaktował się z Marcinem? Jeżeli tak to na + ale już po fakcie bo Marcin zlecił frezowanie i brnie w koszty a sprawnej podtrzymki nie ma. Druga sprawa to ugaszenie jednego "pożaru" tu na forum nie zmieni jakości produkcji brandu Bernardo niech nikt nie ma złudzeń...

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Bernardo Hobby 500 - zdjęcia oryginalnych podtrzymek

#38

Post napisał: adam Fx » 10 sie 2020, 21:45

Wojtek_O pisze:Pracowałeś kiedyś w takiej strukturze firmy i wiesz jakie są wymagania od marketingu i jego możliwości ?
nie ale logicznie biorąc może przekazać gdzie trzeba jaki jest wizerunek firmy w śród odbiorców, jakie są problemy i oczekiwania. może też nam wyjaśnić jeśli nie osobiście to zapytać jakiś dział techniczny dlaczego suport jest pod szlifowany ręcznie jakąś kątówką a nie skrobany, dlaczego moduły lub silniki padały po gwarancji w modelu PROFI który przytoczyłem - czy podjęto kroki by zmienić coś w tej kwestii ... no tematów jest wiele do omówienia -- wielokrotnie spotykam się z produktami importowanymi z chin wykonywanymi na zleceni importera które własnie na zlecenie tego importera są modyfikowanie i poprawiane pod wpływem sugestii i zgłoszeń klientów
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


bear
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 10
Posty: 1236
Rejestracja: 15 gru 2014, 23:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Bernardo Hobby 500 - zdjęcia oryginalnych podtrzymek

#39

Post napisał: bear » 10 sie 2020, 23:22

adam Fx pisze:zapytać jakiś dział techniczny dlaczego suport jest pod szlifowany ręcznie jakąś kątówką a nie skrobany,

Bo skrobanie jest czasochłonne a czas to pieniądz. Chyba nie myślisz że ktoś dołoży do interesu? Jedynie co to mogli by wypuścić inną serię z skrobanym łożem ale i w odpowiednio większej cenie.

Za dużo wymagacie od tych zabawek, niektórzy chyba zapominają że te tokarki są skierowane do majsterkowiczów a nie do orania po 4h dziennie. Przecież są lepiej wykonane tokarki, dlaczego upieracie się akurat przy tych chinczykach.


Wojtek_O
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 113
Rejestracja: 16 lis 2019, 10:27

Re: Bernardo Hobby 500 - zdjęcia oryginalnych podtrzymek

#40

Post napisał: Wojtek_O » 10 sie 2020, 23:39

adam Fx pisze:nie ale logicznie biorąc może przekazać gdzie trzeba jaki jest wizerunek firmy w śród odbiorców, jakie są problemy i oczekiwania.

Logicznie się zgadza ale czy naprawdę wydaje ci się że właściciel marki Bernardo nie wie co zamawia w chinach? Wiedzą co dostaną bo wiedzą ile płacą, exele muszą się zgadzać. Nie bądź tak naiwny że marketing przekaże info o zlej jakości a Chińczycy ścisną pośladki ponieważ to jest już wszystko z góry ustalone. Obie strony chcą zarobić jak najwięcej wiec Chińczycy skracając czas produkcji czasami wypuszczają tak spapraną rzeczoną podtrzymkę. I pewnie są jakieś między nimi tarcia i reklamacje zwrotne ale to wszystko jest wliczone w cenę.
To że gdzieś na takim forum coś wypłynie to jest tylko kropla. Nie zadowolonych klientów z branży hobby będzie mnóstwo ale oni będą siedzieli cicho bo kupili "Austryjacką" maszynę wydali kupę siana i musi być dobrze. A że toczenie nie wychodzi to pewnie coś robię źle.... bo jestem tylko hobbystą...
By była jasność myślę tak o każdej dużej marce pseudo niemieckiej, austryjackiej, amerykańskiej, które pod zlecają produkcję w Chinach. Z drugiej strony bronię tych małych maszyn rękoma i nogami bez nich grono majsterkowiczów było by bardziej ubogie. Każdy kupujący taką maszynę powinien wiedzieć co go czeka na co się godzi itp. ale rzeczona podtrzymka nie ma prawa działać! Gdyby chodziło tylko o modyfikację jak w przypadku Blondihacks
to nie zabrałbym w ogóle głosu
adam Fx pisze:wielokrotnie spotykam się z produktami importowanymi z chin wykonywanymi na zleceni importera które własnie na zlecenie tego importera są modyfikowanie i poprawiane pod wpływem sugestii i zgłoszeń klientów
Napisz proszę jakie to marki bo ja znam tylko w tym kalibrze jedną Precision Matthews a chętnie poznam inne.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki”