Samochód elektryczny

Ogólne dyskusje o naszym hobby.

kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 45
Posty: 16214
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Samochód elektryczny

#201

Post napisał: kamar » 31 lip 2020, 09:06

IMPULS3 pisze:
31 lip 2020, 08:59
, w trasie nawet u obcych ludzi -kwestia tylko dodatkowego licznika aby się rozliczyć.
Ta, będą stać na poboczach z przedłużaczami jak dziś z jagodami :)




FTW
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 710
Rejestracja: 16 gru 2016, 10:44
Lokalizacja: śląsk

Re: Samochód elektryczny

#202

Post napisał: FTW » 31 lip 2020, 09:07

IMPULS3 pisze:
31 lip 2020, 08:59
FTW pisze:Ale zauważ, że autor pomijał kwestie technologii, tylko opisał to z punktu widzenia przeciętnego użytkownika.

Napisał że jest problem z ladowaniem co jest bzdurą. Chyba nie jest w wielu przypadkach podłaczyć się do gniazdka u znajomych,w pracy, u rodziny, w trasie nawet u obcych ludzi -kwestia tylko dodatkowego licznika aby się rozliczyć. Wbrew pozorom jest to w wielu przypadkach może nawet lepsze niż szukanie stacji paliw.
FTW pisze:120 tys. za Nissana Leaf

Jak dzieci, początki czegoś nowego zawsze kosztują wielokrotnie więcej niż po latach jak coś powszechnieje. :)
Przyjrzyj się Chinom to zrozumiesz. :)
Jasna sprawa, przecież w co drugim domu jest 43kW instalacja, więc nie ma problemu :D

Podpowiem - ludzie w tej chwili nawet trójfazowych instalacji nie mają. Ostatni raz coś robili w okolicy, przepięli fazy i wszystkie moje maszynki z warsztatu kręciły się w drugą stronę. Tylko ja zadzwoniłem w tej sprawie. W starych domach jeszcze są, w nowych nie (wybudowane przez ostatnie 10-15 lat).
Obrazek
Ostatnio zmieniony 31 lip 2020, 09:36 przez FTW, łącznie zmieniany 2 razy.


Daniu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 23
Posty: 831
Rejestracja: 01 lip 2013, 00:27
Lokalizacja: Krk

Re: Samochód elektryczny

#203

Post napisał: Daniu » 31 lip 2020, 09:08

Jak najbardziej poważnie. Chodzi mi o idee projektu naszego „polskiego” samochodu, co wydaje mi się autor przedstawił dobrze. Jeśli chodzi o samochody elektryczne ogólnie to zobaczymy co z tego wyjdzie. Może i będzie ich przybywać, ale spaliniakow narazie nie zastąpią. Bardziej stawiałbym na hybrydy, ewentualnie wodór. Sam teraz zastanawiam sie nad elektrykiem, jedynie po to by sprawniej poruszać się po mieście. Mogą jeździć buspasami, a moja żona do roboty ma w 90% buspasy, a tak to stoi w korkach. Oszczędności wielkich nie ma bo jak auto zużywa Ok 15-20kw na 100km a kw kosztuje Ok 1-1,50 plus opłaty za zajęcie ładowarki + abonament. Zostaje ladowanie w domu, najlepiej jak jest fotowoltaika...

Pomijam cenę samego samochodu... na dopłaty nie licz
Ostatnio zmieniony 31 lip 2020, 09:09 przez Daniu, łącznie zmieniany 1 raz.
„Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy”…


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 97
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Samochód elektryczny

#204

Post napisał: IMPULS3 » 31 lip 2020, 09:12

kamar pisze:Ta, będą stać na poboczach z przedłużaczami jak dziś z jagodami :)

Pogadamy jak już bedzie ta hulajnoga elektryczna. Wtedy punkt widzenia się zmieni. :)

Dodane 3 minuty 7 sekundy:
FTW pisze:Podpowiem - ludzie w tej chwili nawet trójfazowych instalacji nie mają.

Ciekawe, bo wiekszosć kuchenek indukcyjnych potrzebuje 3 faz i taka instalacja jest doprowadzana do kuchni nawet. :)
FTW pisze:przecież w co drugim domu jest 43kW instalacja,

Nie ma takiej potrzeby, wystarczy jedna faza i zwykłe zabezpieczenia.

Dodane 2 minuty 1 sekunda:
Daniu pisze:Chodzi mi o idee projektu naszego „polskiego” samochodu,

To odpowiedz mi dlaczego Chiny mają tak dużo swoich nowych marek samochodowych?


Daniu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 23
Posty: 831
Rejestracja: 01 lip 2013, 00:27
Lokalizacja: Krk

Re: Samochód elektryczny

#205

Post napisał: Daniu » 31 lip 2020, 09:15

Ale w mieście gdzie te samochody maja jakiś sens to ludzie w większości w blokach mieszkają. Maja z okna przedłużacz zrzucać?
IMPULS3 pisze:
31 lip 2020, 09:14

Dodane 2 minuty 1 sekunda:
Daniu pisze:Chodzi mi o idee projektu naszego „polskiego” samochodu,

To odpowiedz mi dlaczego Chiny mają tak dużo swoich nowych marek samochodowych?
Nie porównuj gospodarki chińskiej do naszej. Po drugie zapotrzebowanie rynku tez raczej inne..
Ostatnio zmieniony 31 lip 2020, 09:21 przez Daniu, łącznie zmieniany 1 raz.
„Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy”…


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 97
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Samochód elektryczny

#206

Post napisał: IMPULS3 » 31 lip 2020, 09:20

Daniu pisze:Ale w mieście gdzie te samochody maja jakiś sens to ludzie w większości w blokach mieszkają. Maja z okna przedłużacz zrzucać?

A nie można założyć nowego przyłacza przy parkingu? :) Zapewne jazda do CPN jest lepsza. :)
FTW pisze:Ostatni raz coś robili w okolicy, przepięli fazy i wszystkie moje maszynki z warsztatu kręciły się w drugą stronę.

Być może któras z linii była zbyt mocno obciążona porannymi czajnikami z kawą wiec zmienili. :)


Daniu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 23
Posty: 831
Rejestracja: 01 lip 2013, 00:27
Lokalizacja: Krk

Re: Samochód elektryczny

#207

Post napisał: Daniu » 31 lip 2020, 09:26

IMPULS3 pisze:
31 lip 2020, 09:20
Daniu pisze:Ale w mieście gdzie te samochody maja jakiś sens to ludzie w większości w blokach mieszkają. Maja z okna przedłużacz zrzucać?

A nie można założyć nowego przyłacza przy parkingu? :) Zapewne jazda do CPN jest lepsza. :)
Pewnie, ze można. A prąd w tych przyłączach to skąd weźmiesz? Nie wiem czy pamiętasz, ale Ok dwa lata temu groził nam blackout bo elektrownie nie wyrabiały. Do tego doszła susza i niski stan rzek. Linie przesyłowe tez maja swoją przepustowość...

Aaa zapomniałem, przecież w Ostrołęce będzie super elektrownia... aha i atomowe..
Ostatnio zmieniony 31 lip 2020, 09:40 przez Daniu, łącznie zmieniany 1 raz.
„Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy”…


FTW
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 710
Rejestracja: 16 gru 2016, 10:44
Lokalizacja: śląsk

Re: Samochód elektryczny

#208

Post napisał: FTW » 31 lip 2020, 09:32

IMPULS3 pisze:
31 lip 2020, 09:20
Daniu pisze:Ale w mieście gdzie te samochody maja jakiś sens to ludzie w większości w blokach mieszkają. Maja z okna przedłużacz zrzucać?

A nie można założyć nowego przyłacza przy parkingu? :) Zapewne jazda do CPN jest lepsza. :)
FTW pisze:Ostatni raz coś robili w okolicy, przepięli fazy i wszystkie moje maszynki z warsztatu kręciły się w drugą stronę.

Być może któras z linii była zbyt mocno obciążona porannymi czajnikami z kawą wiec zmienili. :)
Nie, robili nowe przyłącze do nowego budynku, wyłączyli prąd, a po włączeniu już było odwrotnie. Chodzili jeszcze po domach się pytać w okolicy czy ktoś ma 3 fazy, ale nikt nie miał. Ten co to przełączał mocno był zdenerwowany jak się dowiedział. Stąd wiem, że nikt nie ma w okolicy. U mnie generalnie gotuje się na gazie, wszyscy są podłączeni.


Daniu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 23
Posty: 831
Rejestracja: 01 lip 2013, 00:27
Lokalizacja: Krk

Re: Samochód elektryczny

#209

Post napisał: Daniu » 31 lip 2020, 09:35

My o przylaczach do stacji ładowania samochodów pod blokami 😀
Aaa sorry już się zakręciłem w tych cytowanych postach...😀
„Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy”…


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 97
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Samochód elektryczny

#210

Post napisał: IMPULS3 » 31 lip 2020, 09:47

Daniu pisze:Pewnie, ze można. A prąd w tych przyłączach to skąd weźmiesz? Nie wiem czy pamiętasz, ale Ok dwa lata temu groził nam blackout bo elektrownie nie wyrabiały. Do tego doszła susza i niski stan rzek. Linie przesyłowe tez maja swoją przepustowość...
Aaa zapomniałem, przecież w Ostrołęce będzie super elektrownia... aha i atomowe..

Było już o tym wiele razy pisane. Ja już nie mam zdrowia na powtórki. :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje o Hobby”