spaceX lądowanie

widział ktoś samo lądowanie ?

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: spaceX lądowanie

#21

Post napisał: strikexp » 01 cze 2020, 14:13

Kradzież siarki z torów brzmi najciekawiej :D
Paliwo karmelowe to jest technologia prymitywna. Teraz wariaty robią paliwa oparte jeśli dobrze pamiętam o agresywne mieszanki stabilizowane żywicą epoksydową. No i na tym to faktycznie jest moc....




nanab
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 330
Rejestracja: 01 paź 2018, 22:34

Re: spaceX lądowanie

#22

Post napisał: nanab » 01 cze 2020, 17:11

strikexp pisze:1. W automatyce(dziale wiedzy a nie przemysłu) jest coś takiego jak PID, miłego czytania. A jak matematyka za trudna to wyjaśnię że chodzi o proporcjonalnie większą reakcję do odchyłki parametru.

Tak działa regulator P a nie PID, a przy odwróconym wahadle raczej stosuje się sterowanie oparte o filtr Kalmana, a nie żadne pidy.


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: spaceX lądowanie

#23

Post napisał: strikexp » 01 cze 2020, 17:16

Umiesz czytać ze zrozumieniem? To przeczytaj bez napinania.

A w takich rakietach to ani P ani PID ani filtry kalmana. Jakby to było takie proste, to myśliwce lądowałyby pionowo na kutrach rybackich a nie lotniskowcach.


logopeda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 443
Rejestracja: 04 gru 2013, 08:31
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: spaceX lądowanie

#24

Post napisał: logopeda » 01 cze 2020, 17:33

"Jakby to było takie proste, to myśliwce lądowałyby pionowo na kutrach rybackich a nie lotniskowcach"

strikexp... Ty jesteś lepszy od Holeckiej :)


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: spaceX lądowanie

#25

Post napisał: strikexp » 01 cze 2020, 18:05

Bo taka prawda, de facto część już tak ląduje, tyle że na lotniskowcach. Pewnie dlatego że przy gorszej pogodzie jest to niewykonalne.


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 7517
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: spaceX lądowanie

#26

Post napisał: IMPULS3 » 01 cze 2020, 19:45

strikexp pisze:Bo taka prawda,

W Twoim wydaniu owa prawda nabiera zupełnie innego znaczenia niż jest to oficjalnie przyjęte. :) Za mały jestem aby taką prawdę i wiedzę przyswoić. :) Ale jedno muszę Ci przyznać, jak piszesz te swoje wynaturzenia w dziale na luzie albo w śmietniku to poprawę mojego nastroju mam gwarantowaną. :) To lepsze niż kabaret. :)


Autor tematu
piromarek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1341
Rejestracja: 08 maja 2007, 08:05
Lokalizacja: Chodzież

Re: spaceX lądowanie

#27

Post napisał: piromarek » 01 cze 2020, 19:54

Strajk, ale po jakiego ty to tłumaczysz i komu ? ( no zacytowałeś mnie )
Jakoś w mojej wypowiedzi to wyczytałeś, że pytałem o to ? Czy jak ?
Wszystkie słowa miały w tym zdaniu znaczenie, jakby co. :-)

Jakaś posucha posłuchu zapanowała chyba :-)
Temat popłyyynąłłł...

Tłumaczę:
Po prostu,
lekko ironicznie zapytałem,
udając z przymrużeniem oka, że nie bardzo wiem o co chodzi , ale przed żoną zagrałem wszystkowiedzącego specjalistę od napędów rakietowych.
Jednak się nie udało, bo wszystkiego nie zobaczyliśmy,
z uwagi na zerwanie transmisji video do mediów ,
a być może i ze wszystkich jednak kamer nawet do serwerów MUSKA.
Choć wątpię.

No i nie ja jedyny przecież taki spostrzegawczy , bo przez chwilę huczało, że człon startowy się rozbił i specjalnie nie pokazali samego przyziemienia.
No ludzie, myślałem że może z innych ujęć, potem gdzieś puścili w sieci właśnie dzisiejsze przyziemienie, jak moduł siada na platformie.
Tylko się Strajk nie czepiaj, że to było na morzu to nie było przyziemienie tylko wodowanie :P


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: spaceX lądowanie

#28

Post napisał: strikexp » 01 cze 2020, 20:00

Z tego co kiedyś czytałem to przy wchodzeniu w atmosferę zawsze zrywa połączenie. Chodzi prawdopodobnie o to że od tarcia dokoła kapsuły powstaje plazma. A przez plazmę to za bardzo fale elektromagnetyczne nie przechodzą. Tu był start, ale prędkość też niemała.

Awatar użytkownika

JacekBelof
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 526
Rejestracja: 02 gru 2018, 22:25
Lokalizacja: Tarnów MP
Kontakt:

Re: spaceX lądowanie

#29

Post napisał: JacekBelof » 01 cze 2020, 20:20

strikexp pisze:
01 cze 2020, 20:00
Z tego co kiedyś czytałem to przy wchodzeniu w atmosferę zawsze zrywa połączenie. Chodzi prawdopodobnie o to że od tarcia dokoła kapsuły powstaje plazma. A przez plazmę to za bardzo fale elektromagnetyczne nie przechodzą. Tu był start, ale prędkość też niemała.
I tak i nie. Kapsuły, które powracają z przestrzeni kosmicznej, czy kiedyś wahadłowce -jsk najbardziej. Booster nie, celowo stosuje się reentry burn, żeby ograniczyć prędkość lotu w atmosferze,, jest on co prawda w dalszym ciągu naddźwiękowy, ale z dała od bariery cieplnej (na jej pograniczu latał SR-71), co dopiero mówić o prędkościach przy których powstaje plazma. Inną sprawą jest, że booster nigdy nie osiąga podobnych prędkości, nawet przy wznoszeniu, raptem 3 do 4 Mah, głównym jego zadaniem jest wynieść ładunek wraz z drugim stopniem poza atmosferę, właściwą prędkość, w okolicach 27 000 km/h nadaje dopiero drugi stopień... tek, jest on sporo mniejszy, wręcz niepozorny, ale w próżni nie ma oporu aerodynamicznego.
Co do zrywania transmisji wideo to już pisałem wcześniej - to stosunkowo szerokopasmowa transmisja i wrażliwa na zakłócenia, centrum kontroli opiera się natomiast na telemetrii, która jest nadawana na wąskich kanałach i jest, w przeciwieństwie do wizji, kilkukrotnie dublowania. Na zanik sygnału mają wpływ warunki atmosferyczne, przypuszczam, że w grę wchodzi tu tarcie o chmury, gromadzenie ładunku i wyładowania elektrostatyczne.
Seria, w moim wykonaniu, to dwie sztuki, w tym jedna w odbiciu lustrzanym. :lol:


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: spaceX lądowanie

#30

Post napisał: strikexp » 01 cze 2020, 20:28

Plazma to zjonizowany gaz więc temperatura nie musi być duża. Widać ją w ognisku ;) No i ciekawostka, po wybuchu bomby atomowej pozostaje tzw burza jonowa która uniemożliwia komunikację radiową. Więc to chyba nie tylko od temperatury zależne.
Akurat te kapsuły co schodzą z orbity to od samego Hermaszewskiego wiem że się palą. Natomiast z tym pojazdem spaceX to nie wnikałem i tylko tak pomysł zarzuciłem. Ale wyjaśnienie z chmurami wydaje się bardzo sensowne.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”