Tytan 520

Jakość wykonania, rzetelność Sprzedawcy

Dyskusje na temat popularnych małych tokarek hobbystycznych.

staneley
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 123
Rejestracja: 16 paź 2018, 22:00

Re: Tytan 520

#21

Post napisał: staneley » 19 maja 2020, 22:37

Mam taką tokarke od roku . Tokarka o prostej budowie, łatwa w obsłudze i ewentualnych ulepszeniach , nie watra tych pieniędzy , ale i tak nic lepszego z nowych maszyn nie kupisz. Dla amatora byłaby idealna ,gdyby nie jakość wykonania . Maszyna wyjęta z pudełka nie nadaje się do pracy Jak masz czas i zaciecie do skrobania to trzeba ją doskrobać , jak masz dostęp do maszyn przemysłowych to trzeba co nieco przefrezować ,przeszlifować, spasować powierzchnie współpracujące , żeby to wszystko pracowało tak jak powinna pracować maszyna . Bez tego zapomnij o dorabianiu na niej części do maszyn. Ja na swoim tytanie wytaczałem gniazda pod łożyska we wzecionie do mojej wiertarki i nawet nieźle mi wyszło, co znaczy ,że można robić dokładne rzeczy ale ja swoją tokarkę poprawiłem ,bo mam dostęp do maszyn.
Silnik jednofazowy jest do wymiany , kombinuj od razu na silnik trójfazowy, zaoszczędzisz sobie nerwów. I jeszcze jedno , tokarka jest wykonana z goownolitu, czyli z byle jakich materiałów. Nie wiem jak było we wcześniejszych wersjach nutoole i techmigi , ale tytan jest kiepski. Dosłownie kilka razy zdarzyło mi się zmienić obroty ma nie całkowicie zatrzymanym wrzecionie , gy po jakimś czasie chciałem dolać oleju do wrzeciennika to zobaczyłem ,że czoła zębów na przesówkach sa okrągłe , są bardzo miękkie.
Jeśli sobie ją poprawisz i będiesz delikatnie toczył, to będzie Ci służyć .
Co do serwisu to mam złe doświadczenie , po rozmowie telefonicznej zgodzili się wymienić mi część z ubytkiem odlewniczzym , ale do dzisiaj go nie dostałem i dałem sobie spokój.



Awatar użytkownika

Pirat
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 513
Rejestracja: 12 lut 2017, 14:28
Lokalizacja: Lódź

Re: Tytan 520

#22

Post napisał: Pirat » 20 maja 2020, 01:10

staneley pisze: gy po jakimś czasie chciałem dolać oleju do wrzeciennika to zobaczyłem ,że czoła zębów na przesówkach sa okrągłe , są bardzo miękkie.

To że te najtańsze tokarki są zrobione z nędznych materiałów to fakt, ale te jednostronne zaokrąglenia na kołach zębatych są po to żeby łatwiej zmieniać biegi.


staneley
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 123
Rejestracja: 16 paź 2018, 22:00

Re: Tytan 520

#23

Post napisał: staneley » 20 maja 2020, 21:36

Ale ulga , a już myślałem ,że zrżnąłem kola zębate we wrzecienniku.

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 11548
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

Re: Tytan 520

#24

Post napisał: RomanJ4 » 21 maja 2020, 11:09

Jak zarżniesz, to z pewnością to usłyszysz... :mrgreen:
pozdrawiam,
Roman


Autor tematu
nordos
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 9
Rejestracja: 28 gru 2019, 14:28
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Tytan 520

#25

Post napisał: nordos » 26 maja 2020, 11:06

Dziękuje Wszystkim za rady opinie i wskazówki. To prawda że praktycznie w tej cenie nie znajdzie się chyba nic sesownego poza używanym sprzętem. Szkoda że na rynku niema zbyt wiele alternatyw wtedy o jakość i podejście do klienta dbano by inaczej.

Jeszcze raz Dziękuję
Pozdrawiam Łukasz

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki”