WIERTARKA POZIOMA

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.
Awatar użytkownika

MrWaski
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 427
Rejestracja: 26 sty 2020, 10:16
Lokalizacja: Słocina

Re: WIERTARKA POZIOMA

#41

Post napisał: MrWaski » 17 maja 2020, 05:23

Myślałem nad tym kiedyś. Wydaje mi się, że nawet jak nie jest dokładnie podzielna, to duży nacisk powoduje przekręcenie kółka moletki tak, by wskakiwała na swoje miejsce, a po kilkunastu/kilkudziesięciu obrotach, średnica niejako zmniejsza się i wytłaczane zęby prowadzą narzędzie i zagniecenia są wygniatane w kierunku po obwodzie korygującym różnicę. Im bliżej przeskoku, tym bardziej zęby są korygowane.
Między wierzchołkiem zęba a doliną, jest zapewne taka średnica, że obwód jest podzielny bez reszty... Przecież ta reszta musi być mniejsza od wysokości zęba, tudzież skoku między zębami. I wtedy wygniatany wzór uśrednia się mikronowym szybszym/wolniejszym obrotem moletki, wymuszanym przez wytłoczony wzór. Pod koniec wytłaczania ząb jest bardziej wygniatany po tej stronie, by się korygował. Bo ja wiem?!




piromarek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1341
Rejestracja: 08 maja 2007, 08:05
Lokalizacja: Chodzież

Re: WIERTARKA POZIOMA

#42

Post napisał: piromarek » 17 maja 2020, 22:50

temat już był, tutaj skan tabeli podziałów, jeśli dobrze przeczytałem :
kilka-pytan-o-radelkowanie-t62375-20.html

Awatar użytkownika

TOP67
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2224
Rejestracja: 17 wrz 2018, 10:47
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: WIERTARKA POZIOMA

#43

Post napisał: TOP67 » 17 maja 2020, 22:57

Ale ta tabelka nie ma nic wspólnego z trafianiem. To są tylko zalecenia, żeby na wielkim wałku nie stosować drobnego radełkowania i odwrotnie. To bardziej względy estetyczne. Chociaż za dużym radełkiem, nie natnie się wałka 10 mm.

Ale nie śmiećmy już w tym wątku.


piromarek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1341
Rejestracja: 08 maja 2007, 08:05
Lokalizacja: Chodzież

Re: WIERTARKA POZIOMA

#44

Post napisał: piromarek » 17 maja 2020, 23:05

Jakoś tam specjalnie nie doczytałem, rzeczywiście. :-)
Chyba już usypiam :-)
Ale nie ma możliwości, żeby moleta o określonym podziale, wyszła dobrze na każdej średnicy.
Moim zdaniem, trzeba dopasować, przetoczyć średnicę moletowanego wałka do podziału zębów.

Chociaż widywałem moletowania , szczególnie na chińskich wynalazkach , gdzie można dostrzec miejsca niejednorodnego przejścia zębów.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”