Banggood

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
Adam Domański
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 10
Posty: 712
Rejestracja: 04 lut 2008, 20:26
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Banggood

#21

Post napisał: Adam Domański » 17 kwie 2020, 14:10

adam Fx pisze:zamawiałem jakieś 2-3 tygodnie wstecz też z Czech.. przyszła po 5 dniach .nr śledzenia był cały czas niedostępny dopiero jak już była w sortowni PL to się pojawiła w wyszukiwarce DHL .. dodatkowo DHL nadał jej jakby inny nr. przesyłki niż ten wyświetlany na banggood


Witam
Adamie w końcu odebrałem przesyłkę i było dokładnie jak u Ciebie, dopiero jak znalazła się w kraju to pokazało się śledzenie.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika

MrWaski
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 7
Posty: 427
Rejestracja: 26 sty 2020, 10:16
Lokalizacja: Słocina

Re: Banggood

#22

Post napisał: MrWaski » 25 kwie 2020, 08:18

Zamówiłem 20 kwietnia "Upgraded MUSTOOL MDS8207" a wczoraj otrzymałem starą wersję "MUSTOOL MT8206". Porąbało ich?!
Przesyłka błyskawiczna z CZ, ale niestety towar niemal 2 razy tańszy od zamawianego i na dodatek posiadający 10 razy słabsze parametry.
Napisałem do nich spór dołączając zdjęcia opakowania i zawartości. Teraz czekam co dalej...
Jak u nich wygląda rozwiązywanie takich problemów?

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Banggood

#23

Post napisał: adam Fx » 25 kwie 2020, 08:59

Jeżeli masz nr. wysyłki i kod z opakowaniowa towaru (taka ich naklejka) to powinieneś dostać prawidłowy chociaż mogą na Początek proponować jakieś punkty czy kupony w ramach rekompensaty- wiesz mogą potraktować to tak jakbyś zamówił zielony długopis a dostał czerwony i liczyć że w sumie Tobie będzie obojętne jeśli wyrównają starte kuponem . Musisz napisać i wyjaśnić że urządzenie jest zupełnie nieprzydatne ponieważ jego możliwości pomiarowe nie obejmują prac do których zakupiłeś miernik. ogólnie nie ustępuj

Dodane 1 minuta 17 sekundy:
w sumie to dawaj znać jak się sytuacja rozwija
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

Awatar użytkownika

MrWaski
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 7
Posty: 427
Rejestracja: 26 sty 2020, 10:16
Lokalizacja: Słocina

Re: Banggood

#24

Post napisał: MrWaski » 25 kwie 2020, 14:02

Mam naklejkę razem z opakowaniem. Dołączyłem do sporu 3 fotki wszystkiego.
To jakaś masakra z tym sporem. Na Ali od razu odpowiadali i zawsze załatwiali pozytywnie - już kilkadziesiąt paczuszek tam kupiłem. Na Banggood pierwszy zakup. Zdecydowałem się ze wzgl. na szybkość dostawy, a tu taki zonk... W sumie nie zbankrutuję z powodu takich pieniędzy, ale humor mi na łykęd popsuli. Mam trzy porządne multimetry, będę miał czwarty mniej porządny - ten oscyloskop w 8206 to jakaś pomyłka. W 8207 też nie za bogato, ale znacznie lepszy. Ot, kupiłem z ciekawości zawodowej.
Oj będę ich kopał długo i namiętnie... ;)

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Banggood

#25

Post napisał: adam Fx » 27 kwie 2020, 06:20

MrWaski pisze:To jakaś masakra z tym sporem
odezwij się do mnie na pw Wysłałem wiadomość
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Avalyah
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2364
Rejestracja: 29 lis 2015, 00:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Banggood

#26

Post napisał: Avalyah » 27 kwie 2020, 12:15

MrWaski pisze:Na Ali od razu odpowiadali i zawsze załatwiali pozytywnie

Ali to platforma jak allegro - każdy sprzedawca odpowiada sam za siebie i dlatego zależy im na szybkim i pozytywnym rozwiązywaniu sporów, bo negatywna opinia jest dla nich katastrofalna. Banggood to sklep, więc u nich na pewno tryby administracji kręcić się będą dłużej. Ale powinni uwzględnić.

Awatar użytkownika

MrWaski
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 7
Posty: 427
Rejestracja: 26 sty 2020, 10:16
Lokalizacja: Słocina

Re: Banggood

#27

Post napisał: MrWaski » 27 kwie 2020, 14:03

Dostałem już od nich kilka maili. Najpierw trzy o wyjaśnienia, zdjęcia, video. Jak to wszystko wysłałem, to raz dziennie ktoś pisze jakieś "oferty nie do odrzucenia". Za każdym razem kto inny. Odrzuciłem je i przed chwilą mi napisali, że znajdą inne rozwiązanie dla mnie, ale muszą się skontaktować z jakimś działem wewnętrznym.
Dla mnie rozwiązanie jest jedno. Mają se zabrać to co przysłali i oddać albo właściwy towar albo kasę. Kasa może być nawet w formie refunda na zakupy, to jeszcze raz zamówię. Myślę że drugi raz takiej wtopy nie zrobią.

Ciekawe ile to potrwa? Mam nadzieję, że na końcu będę mógł napisać tutaj na forum informację wychwalającą Banggood pod niebiosa... :D :D :D

Awatar użytkownika

MrWaski
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 7
Posty: 427
Rejestracja: 26 sty 2020, 10:16
Lokalizacja: Słocina

Re: Banggood

#28

Post napisał: MrWaski » 30 kwie 2020, 13:40

Po ostatniej "ofercie nie do odrzucenia", którą o3wiście odrzuciłem raczej z ciekawości co dalej (refund 280zł, zapewne w postaci kuponów na kolejne zakupy, ale tego nie napisali), wczoraj dostałem info, że wysyłają mi jeszcze raz zamówiony 8207. Na dziś, trackingu jeszcze nie widać, ale w zakładce Ordered pojawiło się nowe 8207 jako Processing.

Ciekawe co mam zrobić z tym 8206... nic o tym nie wspominali w korespondencji, mimo że pytałem. Znając nieznaną nigdzie w świecie uczciwość Chińczyków i z doświadczeń na Aliexpress, zapewne pozostawią mi oba modele... :roll:

PS
Ciekawe czy ta uczciwość wynika z kultury, czy raczej z kalkulacji biznesowej. Mało znam ich kulturę, ale przez ostatnie kilkanaście lat nie raz mnie zadziwili.

Awatar użytkownika

zacharius
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2560
Rejestracja: 04 paź 2007, 01:32
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Banggood

#29

Post napisał: zacharius » 30 kwie 2020, 22:06

po prostu za 8206 zapłaci inny Chińczyk który obsługiwał to akurat zamówienie i tyle.
Nie otrzymasz koni wyścigowych krzyżując dwa osły

Awatar użytkownika

MrWaski
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 7
Posty: 427
Rejestracja: 26 sty 2020, 10:16
Lokalizacja: Słocina

Re: Banggood

#30

Post napisał: MrWaski » 30 kwie 2020, 22:58

To chyba ten Chińczyk, który założył złe naklejki do maszyny oklejającej pudełka w fabryce multimetrów...
Mam nadzieję, że seria błędnie oklejonych nie była zbyt długa.
Załączniki
20200430_224228 forum.jpg

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”