Koronawirus

Kontynuacja zlikwidowanego tematu

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Daniu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 33
Posty: 831
Rejestracja: 01 lip 2013, 00:27
Lokalizacja: Krk

Re: Koronawirus

#81

Post napisał: Daniu » 28 kwie 2020, 19:22

dance1 pisze:
28 kwie 2020, 17:45
cały czas się tylko zastanawiam po co osobie która 80% jeździ autem po cywilizowanym mieście (20% letnie wypady) opony zimowe? Muszą być bo co?... gorsza przyczepność na mokrym niż wielosezonowych (patrząc na testy) a tak wyglądają drogi w miastach.
Przez ostatnie 15 lat nie miałem opon zimowych i problemu nie zauważyłem. Dla mieszczuchów zakup zimówek jest idioctwem i tylko i wyłącznie przez idiotów propagowane.
Może przez idiotów propagowane, ale później taki „miszczu” kierownicy jak sypnie śniegiem i pod górkę nie wyjedzie to lamentuje, ze drogowcy zaspali.
Zauważ, ze nie wszyscy sa super kierowcami i wg mnie lepiej niech maja zimówki, bo jeżdżą jak pizdy i pół miasta stoi.
Akurat teraz kupowałem opony i zastanawiałem się nad wielosezonowymi bo zimy sa jakie sa, ale pare osób mi odradziło, ze podczas deszczu sa do niczego.


„Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy”…


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

Re: Koronawirus

#82

Post napisał: dance1 » 28 kwie 2020, 19:24

jak nie? w zamrażalniku widziałem, a co inni już z 3 razy koła przekładali bo zima miała być sroga....i oczywiście miała drogowców zaskoczyć.... :lol: :lol: :lol:
I don't like principles, I prefer prejudices


emsc
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 38
Posty: 630
Rejestracja: 13 wrz 2018, 02:19
Lokalizacja: Pisdecka Republika Ludowa, ***** ***

Re: Koronawirus

#83

Post napisał: emsc » 28 kwie 2020, 19:31

A skąd żeś jasiu wykoncypował, że nie słyszałem o marce Goodyear??? :lol: Znowu zaczynasz pleść bzdury od rzeczy albo wyssane z palca? Akurat zdaje się że przynajmniej jeden komplet Goodyear obecnie mam. Ale i co z tego?
Artykułów sponsorowanych nie warto czytać, tym bardziej głupich opinii głupich użytkowników albo wygenerowanych przez pracowników portalu. PO CO??? Wszystko jest na naklejce.

Zimówki są na niskie temperatury. Na śnieg są opony śniegowe (błotno-śniegowe) a na lód z kolcami (w Polsce nielegalne).
Jesli komuś całoroczne wystarczają albo uważa że tak jest, to przecież wolna wola. Opony całoroczne to nie jest wymysł ostatnich lat, bynajmniej.

Strike, zaprojektowałbyś takie urządzenia "elektroniczno-energetyczne" o które pytałem?

Dodane 1 minuta 14 sekundy:
Daniu pisze:
28 kwie 2020, 19:22
wg mnie lepiej niech maja zimówki, bo jeżdżą jak pizdy i pół miasta stoi.
Dokładnie. Co tam śnieg, mały deszczyk wystarczy od razu korki oraz wszędzie stłuczki.
W UK, jak spadnie 3cm śniegu, to ogłaszają stan klęski żywiołowej i zamykają szkoły :lol:


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

Re: Koronawirus

#84

Post napisał: dance1 » 28 kwie 2020, 19:43

Daniu pisze:ale później taki „miszczu” kierownicy jak sypnie śniegiem i pod górkę nie wyjedzie to lamentuje, ze drogowcy zaspali.
Zauważ, ze nie wszyscy sa super kierowcami i wg mnie lepiej niech maja zimówki, bo jeżdżą jak pizdy i pół miasta stoi.


Kolego takim to i zimówki nie pomogą. Kupa w gacie i do babci pod sukienkę ucieknie.
Zimówka dla kierowców bez doświadczenia przy normalnej pogodzie będzie większym narażeniem niż jej brak w te kilka godzin "zaspania" drogowców.

Dodane 5 minuty 17 sekundy:
emsc pisze:W UK, jak spadnie 3cm śniegu, to ogłaszają stan klęski żywiołowej i zamykają szkoły


Znowu pajacujesz? czy błysnąć chciałeś? Idiota od wszystkiego, jak widać do niczego.
Chcesz porozmawiać o oponach? z doświadczenia? co rok ponad 200h na torach europy a ty mi tu o swoich przemyśleniach (idiotycznych) pisać będziesz.
Idź się z kimś innym poprzepychaj jak lubisz.
I don't like principles, I prefer prejudices


Daniu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 33
Posty: 831
Rejestracja: 01 lip 2013, 00:27
Lokalizacja: Krk

Re: Koronawirus

#85

Post napisał: Daniu » 28 kwie 2020, 20:13

dance1 pisze:
28 kwie 2020, 19:43
Daniu pisze:ale później taki „miszczu” kierownicy jak sypnie śniegiem i pod górkę nie wyjedzie to lamentuje, ze drogowcy zaspali.
Zauważ, ze nie wszyscy sa super kierowcami i wg mnie lepiej niech maja zimówki, bo jeżdżą jak pizdy i pół miasta stoi.


Kolego takim to i zimówki nie pomogą. Kupa w gacie i do babci pod sukienkę ucieknie.
Zimówka dla kierowców bez doświadczenia przy normalnej pogodzie będzie większym narażeniem niż jej brak w te kilka godzin "zaspania" drogowców.
Akurat z Tobą się nie zgodzę bo przy normalnej jeździe nie zauważyłem żeby jazda na oponach zimowych przy „normalnej pogodzie” stwarzała jakieś zagrożenie. Natomiast wiem ze jak spadnie nawet minimalna ilość śniegu a mam opony letnie to przyczepności brakuje. Możesz mieć inne zdanie, ale ja wole mieć jednak w zimie zimówki i być pewnym, ze jak sypnie śniegiem to mogę sobie pomykać bez stresu i wyprzedzać gości którzy kurczowo ściskają fajere bo szukają trakcji na drodze...
„Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy”…


Autor tematu
kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 103
Posty: 16187
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Koronawirus

#86

Post napisał: kamar » 28 kwie 2020, 20:39

Daniu pisze:
28 kwie 2020, 20:13
bo przy normalnej jeździe nie zauważyłem żeby jazda na oponach zimowych przy „normalnej pogodzie” stwarzała jakieś zagrożenie.
Popieram, zdarza mi się "zimówki" zmieniać w czerwcu :) W tym roku chyba wcale nie wymienię. Zimówki nowe , mało jeżdżone i na dalsze trasy się nie zanosi.


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 35
Posty: 5317
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Koronawirus

#87

Post napisał: jasiu... » 28 kwie 2020, 20:48

emsc pisze:
28 kwie 2020, 19:31
A skąd żeś jasiu wykoncypował, że nie słyszałem o marce Goodyear???
Z tego postu:
emsc pisze:
26 kwie 2020, 22:22
I o ile np Michelin mogę pod pewnymi warunkami zawierzyć, to nie firmie Vector albo inny ciung-ciang.
w którym mylisz nazwę opony z nazwą producenta.
kamar pisze:
28 kwie 2020, 18:17
A ja przez ostatnie 20 jak jeżdzę w zimie na "zimówkach" to nie odśnieżałem dojazdu
Ja też, choć z garażu nie mam daleko. I uwierz mi, dobra wielosezonówka jest wcale nie gorsza, niż tanie zimówki. Piszę to z własnego doświadczenia, bo kiedyś to i tutaj padał śnieg, a na dodatek mieszkam w dość górzystej okolicy.

Zauważyłem, że właściwości opony pogarszają się z czasem. Po kilku latach guma mimo wszystko twardnieje i robi się śliska i dotyczy to właśnie opon letnich. Kilkuletnia letnia na mokrym łatwo może pojechać. Samochodem jeżdżę mało, więc wielosezonówki spokojnie wystarczają mi na 4 lata. Później zmiana na nowe. Powtarzam, to są moje spostrzeżenia.

Aha, nie mam AWD ani suwa. Może faktycznie, przy ciężkim samochodzie miałbym inne doświadczenia.


Autor tematu
kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 103
Posty: 16187
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Koronawirus

#88

Post napisał: kamar » 28 kwie 2020, 20:54

jasiu... pisze:
28 kwie 2020, 20:48
I uwierz mi, dobra wielosezonówka jest wcale nie gorsza, niż tanie zimówki. Piszę to z własnego doświadczenia, bo kiedyś to i tutaj padał śnieg, a na dodatek mieszkam w dość górzystej okolicy.
Z wiarą to u mnie trochę gorzej i też nie piszę z reklamówek a z jazdy po półmetrowym śniegu w różnym terenie. I uwierz mi, nie ma porównania :)


Daniu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 33
Posty: 831
Rejestracja: 01 lip 2013, 00:27
Lokalizacja: Krk

Re: Koronawirus

#89

Post napisał: Daniu » 28 kwie 2020, 21:06

jasiu... pisze:
28 kwie 2020, 20:48

Ja też, choć z garażu nie mam daleko. I uwierz mi, dobra wielosezonówka jest wcale nie gorsza, niż tanie zimówki. Piszę to z własnego doświadczenia, bo kiedyś to i tutaj padał śnieg, a na dodatek mieszkam w dość górzystej okolicy.
Jak sam piszesz, opona wielosezonowa jest wcale nie gorsza, niż tania zimówka i tak samo to działa w druga stronę. Jest nie gorsza niż tania letnia. To po co zakładać coś co się nie nadaje do jazdy ani podczas burzy, ani na śniegu. To już lepie kupić jakieś chinczyki które maja coraz lepsze opinie i od kilku osób słyszałem ze sa ok. Pisze oczywiście o wersji ekonomicznej.
„Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy”…


emsc
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 38
Posty: 630
Rejestracja: 13 wrz 2018, 02:19
Lokalizacja: Pisdecka Republika Ludowa, ***** ***

Re: Koronawirus

#90

Post napisał: emsc » 28 kwie 2020, 21:12

Opony to podstawa. Marne letnie latem też potrafią dać popalić. I marne albo zbyt stare zimowe zimą. Wiem coś o tym, niestety...
Jeśli do kogoś nie dociera o czym mowa, niech kiedyś zimą zrobi eksperyment i wyjdzie na śliski chodnik w różnych rodzajach obuwia. To znaczy z podeszwami wykonanymi z różnych rodzajów tworzyw i gum. To może wreszcie zajarzy, jakie wpływ na prztyczepność ma materiał. Zaznaczam materiał, nie bieżnik. I jeszcze jeszcze może uda mu się sprawdzić, jak ten materiał dobrze działający na śliskim sprawdzi się na rozgrzanym asfalcie i czy długo pożyje.

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”