Koronawirus

Kontynuacja zlikwidowanego tematu

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC
Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 19
Posty: 7887
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Koronawirus

#31

Post napisał: tuxcnc » 26 kwie 2020, 09:09

pukury pisze:
25 kwie 2020, 20:32
Jeżeli tu się zrobi ja na elektrodzie to będzie źle.
Tam już strach coś napisać - więc tylko przeglądam.
Problem powstaje gdy na forum tematycznym moderacja nie jest merytoryczna, tylko politycznie poprawna.
Brzmi to trochę skomplikowanie ale dam przykład :
A: - Natężenie prądu elektrycznego mierzy się suwmiarką.
B: - Pieprzysz głupoty.
Moderator usunął post B, zbanował autora B, natomiast post A pozostał i nadal ludzie go czytają, a co któryś uwierzy ...
Tak właśnie działo się na elektrodzie.

A jakie są tego efekty ?
Kiedyś trafiłem na Allegro bardzo tani nowy dysk z jakiegoś dekodera TV.
W opisie było wyraźnie napisane, że dysk działa tylko w dekoderze, a w PC działać nie będzie.
Udałem się więc na elektrodę, gdzie przeczytałem kilkadziesiąt wypowiedzi że ten konkretnie model dysku z tego konkretnie dekodera jest zaszyfrowany i nie da się go odczytać, ale po sformatowaniu działa bez problemu. Kilku ludzi nawet twierdziło, że sami osobiście to zrobili, więc wiedzą na 100%.
Dysk więc zakupiłem i po kilku minutach od podłączenia do PC wiedziałem, że jest podmieniony firmware, a oryginalnego producent nie udostępnia. Jakiś serwis "naprawiał" te dyski po 50PLN od sztuki, ale jakoś tam nie trafiłem i pozostała mi pamiątka.
Co by dała próba wytłumaczenia temu towarzystwu czegokolwiek ?
Awanturą i banem.
No bo przecież pisanie bzdur wyssanych z brudnego palucha jest politycznie poprawne, a napisanie komuś że łże jak pies a dysku nigdy w rękach nie miał, politycznie poprawne nie jest ...




mtryb14
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 94
Rejestracja: 23 lis 2012, 00:20
Lokalizacja: Itoja

Re: Koronawirus

#32

Post napisał: mtryb14 » 26 kwie 2020, 09:15

Obawiam się tylko że inwestycja w nowy wentyl będzie poważna . Ale jak trzeba to trzeba. Mam nadzieję że sprawa nie będzie dotyczyć pozostałych kół.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2020, 09:16 przez mtryb14, łącznie zmieniany 2 razy.


Autor tematu
kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 103
Posty: 16251
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Koronawirus

#33

Post napisał: kamar » 26 kwie 2020, 09:15

jasiu... pisze:
26 kwie 2020, 08:57
Kamar - osobiste pytanie. Poprzedni wątek napisałeś 26 kwie 2020 05:30. Czy ty całe swoje życie oddałeś forum, że tak wcześnie? Szacun. :wink:
Jako stały bywalec to pewnie wiesz , że na forum nie ma czasu letniego więc 5:30 to faktyczna 6:30.
A 6:30 to normalnie już pół godziny w pracy. Przyzwyczajenie druga naturą więc o 6:30 w niedziele kończy się kawę :)


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 35
Posty: 5346
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Koronawirus

#34

Post napisał: jasiu... » 26 kwie 2020, 10:09

Wracając do tematu wątku. Chyba zmienia się nastawienie do choroby. Pierwszy wypowiedział się szef niemieckiego parlamentu Schäuble w dzisiejszym Tagesspiegel. W skrócie:

W tej chwili panuje powszechne przekonanie, że „każdy problem można rozwiązać za pomocą nieograniczonych funduszy państwowych, a następnie możemy ożywić gospodarkę dzięki programowi stymulowania gospodarki. Ale państwo nie może w dłuższej perspektywie zastąpić sprzedaży. Zagraża to zdolności państwa do działania, biorąc pod uwagę miliardy funduszy ratunkowych i 156 miliardów euro nowego zadłużenia.

Pandemia korony nie jest jedynym problemem

Nie można wszystkiego podporządkowywać ochronie życia. Nie wolno nam pozostawiać decyzji wirusologom w spokoju; musimy również rozważyć ogromne skutki gospodarcze, społeczne, psychologiczne i inne. Po prostu wycofanie z eksploatacji wszystkiego na dwa lata miałoby straszne konsekwencje.

Państwo musi zapewnić najlepszą możliwą opiekę zdrowotną dla wszystkich. Ale ludzie nadal umrą z powodu korony.

A ja spokojnej niedzieli życzę!


RX
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 30
Posty: 322
Rejestracja: 16 mar 2016, 08:48
Lokalizacja: pomorskie

Re: Koronawirus

#35

Post napisał: RX » 26 kwie 2020, 19:35

IMPULS3 pisze:A co do porównywania tego forum do elektrody i wciskania bzdur że to forum idzie w kierunku kasowania postów za jakieś błedy językowe to proponowałbym nie przesadzać bo nikt tu nie czepia się tego ze ktoś coś napisał z małej literki czy nie postawił kropki. Bez przesady.


ja nie wiem, nie chcę być uszczypliwy ale czy naprawdę tak trudno było przeczytać mój post ze zrozumieniem? Przecież napisałem to w odniesieniu wo cytowanego wycinka jakiegoś regulaminu a nie do forum cnc. Kurde jak głuchy telefon. Nie Kowalski kupił, tylko mu ukradli i nie mercedesa tylko rower.


emsc
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 38
Posty: 630
Rejestracja: 13 wrz 2018, 02:19
Lokalizacja: Pisdecka Republika Ludowa, ***** ***

Re: Koronawirus

#36

Post napisał: emsc » 26 kwie 2020, 19:38

pitsa pisze:
26 kwie 2020, 08:35
Mam podobny "zjawisko" utraty ciśnienia w oponie.
Pomimo wymiany opon na zimowe powietrze dalej mi powoli ubywa i muszę dopompować raz w tygodniu. Teraz przy wymianie opon poproszę o wymianę wentyli. Ale tak przy okazji - czy teraz nie lepiej przejść na opony całosezonowe?
A może te drugie też masz stare? Ze starych gum albo względnie starych gum (kiepski producent) ubytek ciśnienia się zdarza. I to jest znak, że opony są skończone, niestety
Wymiana wentyla to drobna operacja przy wymianie samych opon na felgach.
Do wymiany opon i olejów mam podejście ortodoksyjne. To są bardzo ważne sprawy, kluczowe. Jakość oleju ma drastyczny wpływ na trwałość silnika i napędów, które pracują w naprawdę trudnych warunkach. Niewspółmiernie większy niż różnica w cenie między olejem najwyższej klasy a jakimś szczynami z Lotosu.
Jeśli zaś chodzi o opony, to jest to kwestia bezpieczeństwa, być może za cenę czyjegoś życia. Zawsze kupuję opony o najlepszych wskaźnikach drogi hamowania i oporów toczenia. I co ciekawe, wcale nie są to opony drogie, tylko ze średniej półki, choć markowe. Nie słucham ABSOLUTNIE niczyich rad ani nie czytam żadnych "opinii użytkowników". Tylko dane z naklejki potwierdzone pomiarami. I tak samo zawsze mam osobne na zimę i na lato. Nikt mi jako inżynierowi nie wmówi, że możliwe jest stworzenie elastycznej mieszanki na bazie naturalnej gumy, która się będzie zachowywała równie dobrze na mrozie i w upale, czyli przy różnicy temperatur około 100 stopni. O formie bieżnika nawet nie wspominając.
Jeśli chodzi o trwałość, to opony markowe mogą się okazać nawet tańsze niż te tanie w zakupie. Ale to nie jest żadna nowość, tak jest niemal z każdym sprzętem.

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 18
Posty: 4699
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Koronawirus

#37

Post napisał: pitsa » 26 kwie 2020, 20:00

Przy okazji ograniczeń koronawirusowych pomyślałem o odrobinie niezależności w sprawie opon... ale racja, bezpieczniej mieć sezonowe.

Wracając do starego tematu w nowszej wersji. ;-)
Czy ma sens opracowanie i zrobienie respiratora DIY? A może z globalizacji trzeba teraz przejść na różnego rodzaju krajowe i lokalne niezależności? Zmieni się coś?
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


Autor tematu
kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 103
Posty: 16251
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Koronawirus

#38

Post napisał: kamar » 26 kwie 2020, 20:11

pitsa pisze:
26 kwie 2020, 20:00
Czy ma sens opracowanie i zrobienie respiratora DIY?
Wcześniej nie bardzo miało a teraz tym bardziej. W około po 4-5 etapów powrotu do normalności a Ty się szykujesz do wojny :)
Kolorki wprawdzie straciłeś ale ogólnie to wyładniałeś.
Z oponami to Was wpuszcza w maliny i brniecie na ślepo :)

Dodane 3 minuty 12 sekundy:
RX pisze:
26 kwie 2020, 19:35
ja nie wiem,
Napisz jakiś post w innym temacie, zobaczymy to liczenie.


RX
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 30
Posty: 322
Rejestracja: 16 mar 2016, 08:48
Lokalizacja: pomorskie

Re: Koronawirus

#39

Post napisał: RX » 26 kwie 2020, 20:22

no napisałem. Coś tam liczy (do najbliższej kasacji) :wink:

Dodane 55 sekundy:
A może to i dobrze ? zmienię ksywę na "świeżak"


emsc
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 38
Posty: 630
Rejestracja: 13 wrz 2018, 02:19
Lokalizacja: Pisdecka Republika Ludowa, ***** ***

Re: Koronawirus

#40

Post napisał: emsc » 26 kwie 2020, 20:24

pitsa pisze:
26 kwie 2020, 20:00
Przy okazji ograniczeń koronawirusowych pomyślałem o odrobinie niezależności w sprawie opon... ale racja, bezpieczniej mieć sezonowe.
Tak uważam. Producenci twierdzą TERAZ że ICH wielosezonowe są równie dobre. Wcześniej twierdzili co innego. Marketingowa papka - jest klient, powstaje produkt. Jak się popatrzy na ceny opon i ich parametry to widać, że to nie jest rynek dla specjalistów tylko typowy konsumencko-frajerski. Każdy coś dla siebie znajdzie: i ten co chce za pół darmo i maksymalny snob.
Niezależnośc rozwiązuję w ten sposób, że mam komplety kół a nie same opony. To nie musi być drogie rozwiązanie, bo felgi stalowe nie są drogie. Koła zajmują tyle samo miejsca co opony i łatwiej je przechowywać. Wyważenie kół jest też znacznie tańsze niż wymiana opon na felgach. Felgi stalowe zwracają się po 2 latach. Można koła zmienić samodzielnie w każdej dogodnej chwili.

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”