Praca inżynierska

Pomoc do pracy inżynierskiej

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

orion32
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1359
Rejestracja: 18 kwie 2017, 21:55

Re: Praca inżynierska

#11

Post napisał: orion32 » 03 kwie 2020, 16:09

Zaraz tam,,, gdzie indziej, też tak robią". Tomaszów jest wyjątkowy, bo pisał o nim poeta i w dodatku jest Mazowiecki. :wink:
Koleżanka musi mieć jakieś podparcie w liteaturze czy innych opracowaniach. Nie napisze przecież, że na forum tak pisali.
To trochę jak w sądzie, wiedza nie wystarczy, trzeba mieć dowody.


,, Iditi na ch. j" maciąg.
PO to dno -aksjomat. Wszystko ma swoje miejsce - Wyborcza, w każdym kiblu! ***** konfederusków.


Autor tematu
Studentkait
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 9
Posty: 15
Rejestracja: 02 kwie 2020, 17:00
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Praca inżynierska

#12

Post napisał: Studentkait » 03 kwie 2020, 16:14

Część teoretyczną już mam napisaną właśnie została mi praktyczna dlatego szukam tutaj pomocy bo firma z którą byłam umówiona jest zamknięta.


ak47
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 937
Rejestracja: 22 lis 2013, 12:54
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Praca inżynierska

#13

Post napisał: ak47 » 03 kwie 2020, 23:30

Tomaszów Mazowiecki to taka mieścina w której wszystko co najciekawsze znajduje się gdzieś obok, a nie w mieście :) Tak typowo w mieście to są bulwary całkiem ładne (serio szacun dla tych co to robili) no i mnie jeszcze mają :D poza tym to lipa panie.

Ogólnie to nie polecam.

Literatura owszem istotna rzecz, wszak bez bibliografii promotor i recenzent dostaną pomieszania zmysłów nie ważne co tam by w pracy nie było. Firmy szukaj non stop, sporo ich pracuje jeszcze. (w każdym razie w moim regionie)


Autor tematu
Studentkait
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 9
Posty: 15
Rejestracja: 02 kwie 2020, 17:00
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Praca inżynierska

#14

Post napisał: Studentkait » 04 kwie 2020, 01:19

Firmy pracują ale nie puszczają nikogo z zewnątrz przez to co się dzieje


Duszczyk_K
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 523
Rejestracja: 21 lis 2013, 14:18
Lokalizacja: Warszawa Remb.

Re: Praca inżynierska

#15

Post napisał: Duszczyk_K » 04 kwie 2020, 13:17

Szukasz pomocy ale w czym My mamy Ci pomóc konkretnie? Gdybyś znalazła firmę która Cię wpuści do środka i pokaże z 3 metrów prasę która wybija krążki to już będziesz zadowolona? Czy gdybyś dostała ofertę na wycięcie 1000 krążków na laserze to było by okej?
Czy jak (ze względu na sytuację) zrobi Ci ktoś zdjęcia elementu wypalonego a ktoś inny wyciętego na prasie to będzie okej?
Musisz obliczyć energochłonność procesu ale czy masz na to jakiś pomysł, czy liczysz że właściciel firmy albo obsługujący prasę powie Ci "Pani taka wykrojka to potrzebuje 0.153826 energii"
Musisz porównać 2 metody ale jeśli ktoś wycina krążki na prasie, to nie wycina ich na laserze, bo po co dublować tą samą czynność, więc gdzie znajdziesz taki zakład by to porównać?
W mojej opinii gdybyś napisała że np. potrzebujesz wyciąć taki krążek i wyszło Ci, że potrzebujesz do tego prasy 200t ale nie jesteś pewna czy to dobrze obliczyłaś i nie możesz tak dużej prasy znaleźć i prosisz o pomoc,to ta pomoc przeszła by szybko. Ty natomiast prosisz o porównanie 2 procesów nie dając nawet parametrów wejściowych. Być może ktoś z forumowiczów ma dostęp do pras, na pewno ktoś ma dostęp do lasera, może nawet komuś chciało by się poświęcić swój czas by Ci pomóc ale jak Ci pomóc? Ma za Ciebie porównać te 2 metody?


Autor tematu
Studentkait
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 9
Posty: 15
Rejestracja: 02 kwie 2020, 17:00
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Praca inżynierska

#16

Post napisał: Studentkait » 04 kwie 2020, 14:17

Szukam punktu zaczepienia.
Gdybym znalazła firmę która mnie wpuści do środka i pokaże z 3 metrów prasę która wybija krążki i mogłabym zrobić zdjęcie elementu i maszyny oraz wgląd na kosztorys w przybliżeniu i gdybym dostała podobną ofertę na wycięcie 1000 krążków na laserze to było by wspaniale. Gdybym miała chociaż dla jednej np prasy to też byłoby super bo miałabym punkt zaczepienia który by mnie ratował.


rc666
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1244
Rejestracja: 27 cze 2011, 14:48
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce

Re: Praca inżynierska

#17

Post napisał: rc666 » 04 kwie 2020, 14:55

Studentko,
Czy masz kontakt z jakimis firmami?
Najlepiej te z prasa. Jezeli tak, to popros aby ci podeslali jakis prosty element ktory wycinaja.
Jezeli uda ci sie ta sztuka i otrzymasz taki element to:
Skontaktuj sie z firma ktora wycina laserowo i popros zeby ci wycieli podobny element i podeslali.
Bedziesz mogla porownac. poza tym moga te firmy zdradzic na jakich maszynach jest wykonany dany element.
Wtedy znajdziesz parametry tych maszyn w necie albo tu na forum ktos moze wiedziec.
Powodzenia.
Nie ma głupich pytań, są tylko głupcy którzy ich nie zadają...


Autor tematu
Studentkait
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 9
Posty: 15
Rejestracja: 02 kwie 2020, 17:00
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Praca inżynierska

#18

Post napisał: Studentkait » 04 kwie 2020, 21:18

Niestety musiałabym zamówić wiecej sztuk żeby wycieli a niestety nie stać mnie na to


atlc
Posty w temacie: 2

Re: Praca inżynierska

#19

Post napisał: atlc » 04 kwie 2020, 22:11

Na laserze? Jak poszukasz to i sztukę wytną, wezmą kilkadziesiąt złotych.
Tnę rozmaite ilości i nigdy nie ma z tym problemu.

Serio podsumowaniem kilku lat na uczelni jest rozkmina czym będzie taniej wyciąć blaszkę?


CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1679
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Praca inżynierska

#20

Post napisał: CFA » 05 kwie 2020, 10:18

atlc pisze:
04 kwie 2020, 22:11
Serio podsumowaniem kilku lat na uczelni jest rozkmina czym będzie taniej wyciąć blaszkę?
Niestety absolwent jest z wiedzą, ale bez podstawowych umiejętności.
Pamiętam, że w pierwszej takiej prawdziwej zawodowej pracy podstawową umiejętnością było
znalezienie odpowiedniego producenta, dotarcie tam do odpowiedniego człowieka,
zamówienie albo dopasowanie sobie takiego produktu, który pasował do mojej konstrukcji.
Sama praca nie jest żadnym podsumowaniem, to formalność, którą trzeba wypełnić i
niektórzy robią to po łebkach a inni próbują tworzyć jakieś dzieła.
Jak Studentkait nie nauczy się jak szybko ominąć tę przeszkodę, to zawodowo też nic nie zdziała :-)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”