Przecinarka taśmowa - zgrzew taśmy

podskakiwanie na połączeniu

Dyskusje na temat stosowania i doboru narzędzi, głównie skrawających

Autor tematu
piromarek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1341
Rejestracja: 08 maja 2007, 08:05
Lokalizacja: Chodzież

Przecinarka taśmowa - zgrzew taśmy

#1

Post napisał: piromarek » 12 mar 2020, 08:03

Cześć.

Panowie, kupiłem na "tnijtanio" polecane i chwalone taśmy 13mm.
Mam tanią przecinarkę typu 128 ( 230V, 0,5kW, z siłownikiem upuszczania i skrętnym ramieniem. )

Czy to jest częsty przypadek , że piła lekko podskakuje w miejscu przejścia zgrzewu taśmy ?
Czy powinna przejść przez to miejsce gładko ? Ewentualnie z jakąś tam różnicą z dźwiękiem cięcia , ale bez drgnięcia ?

Wiadomo , taki siłownik opuszczania to nie jest jakiś precyzyjny przyrząd.

Po pierwsze nie ma blokowania dla ruchu odsuwającego ramię od materiału i to jest nie do zrobienia w takim wykonaniu , gdzie zawór zwrotny oleju jest wewnątrz cylindra. Zresztą tam i tak jest luz na połączeniach.

Po drugie mam trochę powietrza w układzie więc sam ruch jest trochę miękki i ramię leży na małej poduszce powietrznej.
Nie wiem jak to odgazować. Próbowałem z różnymi pomysłami ale zawsze zostaje mi trochę gazu. Nie chcę odkręcać nypli od cylindra, bo są na klej i musiałbym podgrzewać, a wolę nie zniszczyć uszczelek.

Mam jakiś dyskomfort jak tnę i słyszę to stuknięcie podczas szumu taśmy.
Mam obawy o szybsze zużycie i pękanie samej taśmy. Po za tym jest jakieś uderzenie w łożyska prowadnic.

Taśma była nie za droga, więc nie wariuję, ale może źle trafiłem.
No nie będę tego odsyłał, ale może macie tak samo w każdej pile.

Nie sprawdzałem. Muszę przyłożyć liniał krawędziowy do grzbietu i zobaczyć czy nie ma kąta przy zgrzewie.



Awatar użytkownika

TOP67
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2224
Rejestracja: 17 wrz 2018, 10:47
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Przecinarka taśmowa - zgrzew taśmy

#2

Post napisał: TOP67 » 12 mar 2020, 08:19

Sprawdź, czy w miejscu zgrzewu nie ma innego rozstawu zębów. To też da inny dźwięk.


mheli
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 211
Rejestracja: 09 gru 2006, 01:12
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Przecinarka taśmowa - zgrzew taśmy

#3

Post napisał: mheli » 12 mar 2020, 09:03

Tak szczerze mówiąc to zużyłem ok 20 taśm od nich i zawsze pękały w miejscu zgrzewu, dopiero od niedawna wiem że takie uszkodzenie jest podstawą do reklamacji. Chyba już z 5 sztuk mi uznali jedną nie bo coś tam więc od jakiegoś czasu nie kupuje tylko reklamuje.
A jeśli chodzi o podskakiwanie to niektóre tak mają a niektóre nie, zależy jak się trafi.
Przecinarka o tym rozmiarze taśmy to nie jest wyrób pro więc na to też trzeba brać poprawkę.
Jeśli chodzi o naprawdę porządną maszynę, gdzie tniemy wydajnie i stabilnie to trzeba piły z taśmą min. 27mm. Takie jest moje zdanie po obserwacjach u kilku znajomych.


Autor tematu
piromarek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1341
Rejestracja: 08 maja 2007, 08:05
Lokalizacja: Chodzież

Re: Przecinarka taśmowa - zgrzew taśmy

#4

Post napisał: piromarek » 12 mar 2020, 09:05

No tak tak.

Tyle, że myślałem, że jak piła i tak ma zmienny rozstaw, to samo przejście z zęba na ząb nie powinno sprawiać takich różnic jak podskoki.
Bo i tak zęby obok potrafią być różne.

Zresztą jak fachowiec zgrzewa, to chyba widzi co do czego i potrafi to dopasować poprawnie ?
No milimetry na długości mają raczej mniejsze znaczenie niż skacząca taśma.

Wolałbym żeby taśma miała 3 mm długości więcej a zęby pasowały , niż była do milimetra równa z zamówieniem ale przypadły zęby w połowie swoich wysokości z dziurą pomiędzy nimi. :-)

Muszę to obejrzeć dokładnie.

No można popróbować od Sworda. Tam mają droższą amadę w ofercie.
Co prawda 13 mm tylko jeden rodzaj i dwa razy drożej, ale słyszałem ( znowu ploty :-) że taką amadą człowiek z nożorobów ciął i ciął i ciął ...

Aż przeciął ...

:-)


Adam Domański
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 712
Rejestracja: 04 lut 2008, 20:26
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Przecinarka taśmowa - zgrzew taśmy

#5

Post napisał: Adam Domański » 12 mar 2020, 21:19

Jak Ci podskakuje to na bank taśma jest krzywo zgrzana, raz tak się nam trafiło (taśma no name). Na co dzień używamy sword i naprawdę potrafią dużo uciąć, chociaż ostatnio zauważyłem, że pękają właśnie na zgrzewach.


tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2839
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Przecinarka taśmowa - zgrzew taśmy

#6

Post napisał: tristar0 » 11 lip 2020, 20:56

przetestowałem też trochę taśm i też ten sam problem z pękaniem na zgrzewie zaszalałem już z taśmami Sword też pękają ,ale od jakieś 6 miesięcy kupuje w Koronet Siedlca i nie pękają ku mojemu zaskoczeniu .

Dodane 4 minuty 37 sekundy:
Poza tym mogą być przyczyną łożyska na prowadzeniu taśmy bo się zacierają często dokup najlepiej wszystkie 4 jakiejś dobrej firmy bo te oryginalne to są tanioszki i kulki się w nich wycierają .
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki


Autor tematu
piromarek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1341
Rejestracja: 08 maja 2007, 08:05
Lokalizacja: Chodzież

Re: Przecinarka taśmowa - zgrzew taśmy

#7

Post napisał: piromarek » 11 lip 2020, 22:20

Na razie mam Amadę ze sworda.
Póki co działa i nie podskakuje.
Tnij-tanio wymienili taśmy na nowe w ramach gwarancji. Nie zakładałem już nawet do sprawdzenia bo nie chcę wszystkiego rozkręcać i rozregulować sobie.


tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2839
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Przecinarka taśmowa - zgrzew taśmy

#8

Post napisał: tristar0 » 10 lut 2021, 19:40

A tak na marginesie "tnij tanio" to jest "sword " taka tajemnica poliszynszyla . Nie do końca chce się przyznawać do własnego wyrobu .
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Narzędzia - frezy, noże, gwintowniki etc ”