Wykształcenie\Zarobki Programisty CNC

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

boguslaw
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 65
Rejestracja: 21 lip 2009, 14:48
Lokalizacja: szkocja

#11

Post napisał: boguslaw » 29 sty 2014, 00:55

Witam.

To czy 90% procent pracodawców się " wycwanił" jest kwestią dyskusyjną.
Ważne jest to że rachunek ekonomiczny wskazuje zatrudniać ludzi inteligętnych z doświadczeniem. Najbardziej istotną kwestią jest czy właściwe do ich kwalifikacjii płacone jest im wynagrodzenie.
Wybitni ludzie znajdą zawsze swoje miejsce.
Chciałbym aby z Polski nie wyjeżdżali ludzie zdolni I wybitni, tylko dlatego że nie otrzymują należytego wynagrodzenia.

Pozdrawiam.
Boguslaw


Pozdrawiam.
Bogusław

Tagi:

Awatar użytkownika

rap3k
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 210
Rejestracja: 16 lut 2009, 19:07
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

#12

Post napisał: rap3k » 29 sty 2014, 07:13

boguslaw pisze:
Najbardziej istotną kwestią jest czy właściwe do ich kwalifikacji płacone jest im wynagrodzenie.
Wybitni ludzie znajdą zawsze swoje miejsce.
Boguslaw
kiedyś byłem na rozmowie w pewnej "międzynarodowej firmie" wszystko ładnie pięknie ... aż doszliśmy do wynagrodzenia. Zażądałem "ciut ;)" powyżej średniej krajowej - bo na tyle wyceniam moją pracę jaka reakcja?

papierkowy inżynierek ... parsknął ... sapnął ... po czym przekartkował mi przed nosem swój magiczny skoroszyt i powiedział "wie pan co ... mam tu tańszych inżynierów"

wiec ja się pytam jak żyć panie premierze jak żyć? do 67 podpowiada zus ;)

Awatar użytkownika

CNC-player
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 11
Rejestracja: 29 sty 2014, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

#13

Post napisał: CNC-player » 29 sty 2014, 16:15

Tak jest niestety wszędzie. Chyba, że załatwisz sobie pracę po znajomości. Pamiętam jak odchodziłem kilka lat temu z firmy. To "szef" strasznie się cieszył, ze odchodzę. Zatrudniał mnie jego poprzednik i dostałem przyzwoite pieniądze z perspektywą na podwyżki. Przyszedł nowy i nie było podwyżek. Zatarł ręcę i powiedział mi wprost: "nareszcie mogę zatrudnić kogoś za 1/2 twojej pensji" ;]

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

#14

Post napisał: k-m-r1 » 30 sty 2014, 19:34

z jednej strony po studiach studenciaki wołają po 7-8 tys bez podstawowej wiedzy

z drugie strony oszczędności z firmie i tak właśnie wybieramy najtańsza ofertę i jak to było z przypadku budowy pewnej drogi chiński wykonawca uciekł a wszystko zostało
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]


kuras
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 118
Rejestracja: 28 lis 2013, 22:15
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

#15

Post napisał: kuras » 30 sty 2014, 19:54

k-m-r1 pisze: po studiach studenciaki wołają po 7-8 tys bez podstawowej wiedzy
:shock: gdzie?? :shock:


pprzemo88
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 329
Rejestracja: 26 paź 2009, 15:07
Lokalizacja: POZNAN

#16

Post napisał: pprzemo88 » 30 sty 2014, 21:50

kuras pisze:
k-m-r1 pisze: po studiach studenciaki wołają po 7-8 tys bez podstawowej wiedzy
:shock: gdzie?? :shock:
Przykladowo w Poznaniu bo umiejeac obslugiwac srednio CAM-a I CAD-a wydaje im sie ze sa juz programistami CNC a jak cos nie umieja to spisuja z katalogow lub zadaja pytania na takich forach jak to.
sinumeric 840D/810/802/NUMS/HH-4290/Fanuc O-T /tokarka uniwersalna
tokarz CNC
"Poznań - miasto z piekła rodem.."
-Jestem chamem i mi z tym dobrze-


pprzemo88
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 329
Rejestracja: 26 paź 2009, 15:07
Lokalizacja: POZNAN

#17

Post napisał: pprzemo88 » 30 sty 2014, 21:50

kuras pisze:
k-m-r1 pisze: po studiach studenciaki wołają po 7-8 tys bez podstawowej wiedzy
:shock: gdzie?? :shock:
Przykladowo w Poznaniu bo umiejeac obslugiwac srednio CAM-a I CAD-a wydaje im sie ze sa juz programistami CNC a jak cos nie umieja to spisuja z katalogow lub zadaja pytania na takich forach jak to.
sinumeric 840D/810/802/NUMS/HH-4290/Fanuc O-T /tokarka uniwersalna
tokarz CNC
"Poznań - miasto z piekła rodem.."
-Jestem chamem i mi z tym dobrze-


kuras
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 118
Rejestracja: 28 lis 2013, 22:15
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

#18

Post napisał: kuras » 30 sty 2014, 22:18

w Ostrowie o takich ludziach jeszcze nie słyszałem :mrgreen: może nie maja odwagi się wychylić z taka kwotą albo wyjeżdżają własnie do Poznania :mrgreen:

no ale w końcu za przedrostek przed nazwiskiem trzeba się cenić..


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#19

Post napisał: mc2kwacz » 31 sty 2014, 00:59

boguslaw pisze:To czy 90% procent pracodawców się " wycwanił" jest kwestią dyskusyjną.
Ważne jest to że rachunek ekonomiczny wskazuje zatrudniać ludzi inteligętnych z doświadczeniem. Najbardziej istotną kwestią jest czy właściwe do ich kwalifikacjii płacone jest im wynagrodzenie.
Wybitni ludzie znajdą zawsze swoje miejsce.
Chciałbym aby z Polski nie wyjeżdżali ludzie zdolni I wybitni, tylko dlatego że nie otrzymują należytego wynagrodzenia.
Kolego Bogusławie, to trochę nie tak. Wynagrodzenie otrzymuje się nie za inteligęcję ani inteligiencję ani za kwalifikacje, tylko za pracę i przydatność w pracy. To do poszukującego pracy należy, znaleźć sobie takie zajęcie, żeby jego kwalifikacje mogły być docenione a nie do pracodawcy płacenie za coś co nie jest mu (pracodawcy) do niczego potrzebne.
Takie mamy zapotrzebowanie na pracowników, jaki jest stan gospodarki. Sami nie chcemy kupować nic krajowego, to niestety nie mamy przemysłu który zatrudniałby specjalistów, bo nie jest potrzebny. I koło się zamyka.
Powstaje pytanie, czy kura czy jajko było pierwsze. Tradycyjny problem zagadnień wzajemnie połączonych.
Gdyby polscy pracownicy byli w swoim czasie wystarczająco inteligętni, i niekoniecznie wybitni (bo przy tokarce to nie jest miejsce dla wybitnego :lol: ) za to solidnie pracujący i uczciwie się do jakości pracy przykładający, to dziś mielibyśmy przemysł i miejsca pracy w tym przemyśle.
A tak pozostaje ponarzekać. Przynajmniej w tym jesteśmy w ścisłej światowej czołówce.
Ktoś po szkole, wszystko jedno jakiej, kto w polskich warunkach żąda 7-8 tysięcy na dzień dobry, jest na odstrzał również na dzień dobry. Nie dlatego że dużo chce i są tańsi, tylko dlatego że jest piramidalnie głupi i całkowicie się nie orientuje w niczym.

W Polsce poza nielicznymi molochami, dominują firmy małe, bardzo małe i mikro. W takich firmach można znaleźć pracę. I nawet godziwie zarobić. Ale trzeba być sprawnym, bystrym i pracowitym. Nie ma szansy na pracę monotematyczną, trzeba umieć robić prawie wszystko albo przynajmniej bardzo szybko się tego uczyć.

Zwróćcie uwagę, że świat przemysłu się bardzo szybko zmienia. W tym sensie, że potrzeba coraz mniej ludzi którzy mało potrafią. Potrzebna jest kadra na zasadzie złotej raczki, do obsługi, serwisu, ogólnie utrzymania w ruchu zastępu robotów. Oraz ludzie o bardzo małych oczekiwaniach zawodowych, robiący czynności takie których nie warto automatyzować. Coraz mniej miejsca dla średniaków, za dobrych do durnych zajęć i za słabych do odpowiedzialnych i wymagających główkowania prac. I lepiej już nie będzie. Tylko drobne zakłady mogą wchłaniać tych średnio wykwalifikowanych. Większy kupi sobie maszynki sterowane komputerem i zwrócą mu się raz-dwa bo zamiast 10 ludzi wystarczy mu 2.


janusz.opak
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 20 lut 2020, 15:10

Re: Wykształcenie\Zarobki Programisty CNC

#20

Post napisał: janusz.opak » 20 lut 2020, 15:40

nie potrzebujesz doświadczenia, zobacz sobie na oferty pracy oferty pracy programistów i jakie są wymagania , jak jesteś samoukiem też dostaniesz pracę, abyś ogarniał dobrze programowanie php, mysql, java itd.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”