prędkość obrotowa

Dyskusje na temat systemu Faunc

Autor tematu
rafal123
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 12
Rejestracja: 27 sty 2020, 15:36

prędkość obrotowa

#1

Post napisał: rafal123 » 01 lut 2020, 10:07

Witam mam pytanie chodzi o tokarkę jeżeli wyliczę prędkość obrotową na minutę n [obr/min] z wzoru z stałej prędkości skrawania Vc
to w programie wpisuję n jako S ? drugie mam takie pytanie, jak już będzie zadane S w programie i kod G skrawanie z stałą prędkością to wrzeciono zacznie się kręcić z prędkością S kiedy program przeczyta S ale zacznie przeliczać prędkość obrotów wrzeciona jak program przeczyta kod G1, dajmy przy planowaniu czoła jest zadane S i stała prędkość skrawania ale wrzeciono będzie dopiero przyspieszać jak będzie zadane G1 X0., i przyspiesza wrzeciono i zwalnia jak pracuje tylko w x lub x i z a w samym Z jak maszyna pracuje to obroty są takie same? np przykład nie muszę włączać stałej prędkości skrawania jak będę wałek toczył tylko po jednej średnicy jeden raz. I w tokarce ustawia się tylko jedno zero w g54 mianowicie tylko w osi z. w osi X jest zawsze 0
wielkie dzięki za odpowiedz



Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: prędkość obrotowa

#2

Post napisał: WZÓR » 01 lut 2020, 11:01

rafal123 pisze:
01 lut 2020, 10:07
Witam mam pytanie chodzi o tokarkę jeżeli wyliczę prędkość obrotową na minutę n [obr/min] z wzoru z stałej prędkości skrawania Vc
to w programie wpisuję n jako S ? ....
Tak , ale wcześniej musisz się określić , że pracujesz na stałych obrotach.

......
G97 S2000 M3
.....
... drugie mam takie pytanie, jak już będzie zadane S w programie i kod G skrawanie z stałą prędkością to wrzeciono zacznie się kręcić z prędkością S kiedy program przeczyta S ale zacznie przeliczać prędkość obrotów wrzeciona jak program przeczyta kod G1, dajmy przy planowaniu czoła jest zadane S i stała prędkość skrawania ale wrzeciono będzie dopiero przyspieszać jak będzie zadane G1 X0.,....
W tym miejscu trochę nie kumasz zasad.
Wrzeciono przyśpiesza , utrzymując stałą prędkość skrawania od początku zadanego ruchu , a w pozycji X0 osiąga maxa , którego trzeba ograniczyć.

.....
G96 S180 M3
G50 S2000
....

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


Autor tematu
rafal123
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 12
Rejestracja: 27 sty 2020, 15:36

Re: prędkość obrotowa

#3

Post napisał: rafal123 » 01 lut 2020, 16:11

ok dzięki

Dodane 6 minuty 55 sekundy:
aha wrzeciono będzie przyspieszać od początku zadanego ruchu roboczego czyli dajmy G01 X40 jeżeli wałek będzie miał dajmy 49 mm a rozpędzał się do X0 ale trzeba mu dać ograniczenie obrotów żeby go np nie wyrwało

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Fanuc”