Wzmacniacze audio.

Wzmacniacze audio, wzmacniacze mocy, elektroakustyka.

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 36
Posty: 7544
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Wzmacniacze audio.

#281

Post napisał: IMPULS3 » 13 sty 2020, 22:29

kwarc pisze:Ktoś tu napisał że to nie mój temat ........coś mu sie pomieszało .
To Mój temat.

Oj Kwarcu, masz słabą pamięc. Widniejesz jako założyciel tematu bo Twój post był pierwszym którego wydzieliłem z innego tematu dlatego figurujesz jako jego niby założyciel... I niestety taka jest prawda ze sam sobie ten temat zepsułeś gadaniem o niczym i jakąś głupią dyskusją i wyzywaniem innych. Było kilka osób które zabierały głos w tym temacie na temat wzmacniaczy ale nikt nie podejmował tych rozmów więc temat coraz to bardziej schodził na psy. Ja z kolei nie jestem aż tak mocny aby się wypowiadać na te tematy, ale uwierz że jeśli miałbym pytania czy chciał pokazać coś tu swojego to założyłbym nowy temat nawet pod takim samym tytułem niż cokolwiek pisać z dziedziny wzmacniaczy tutaj.
Nie rozumiesz idei forum że są pytający i odpowiadający, bo na zadane Ci pytania zamiast wprost opisać to piszesz monologi atakujace innych użytkowników. Takie podejście jest bez sensu. A już opisywanie jakiś sosów i zapiekanek w temacie elektroniki to istny kabaret. Przemyśl to bo sam robisz sobie krzywdę zniechęcając innych do jakiejkolwiek dyskusji z resztą w każdym swoim temacie jaki założyłeś na tym forum.
Ja nie będę ingerował w te "twoje" tematy, chyba że dalej będziesz obrażał innych to wtedy albo skasuje takie wypowiedzi albo wątek wyląduje w śmietniku bo do tego zmierzasz.



Awatar użytkownika

Autor tematu
kwarc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 92
Posty: 1058
Rejestracja: 06 sty 2007, 18:13
Lokalizacja: Mgławica Andromedy

Re: Wzmacniacze audio.

#282

Post napisał: kwarc » 13 sty 2020, 22:49

IMPULS3 pisze:
13 sty 2020, 22:29
kwarc pisze:Ktoś tu napisał że to nie mój temat ........coś mu sie pomieszało .
To Mój temat.

Oj Kwarcu, masz słabą pamięc. Widniejesz jako założyciel tematu bo Twój post był pierwszym którego wydzieliłem z innego tematu dlatego figurujesz jako jego niby założyciel... I niestety taka jest prawda ze sam sobie ten temat zepsułeś gadaniem o niczym i jakąś głupią dyskusją i wyzywaniem innych. Było kilka osób które zabierały głos w tym temacie na temat wzmacniaczy ale nikt nie podejmował tych rozmów więc temat coraz to bardziej schodził na psy. Ja z kolei nie jestem aż tak mocny aby się wypowiadać na te tematy, ale uwierz że jeśli miałbym pytania czy chciał pokazać coś tu swojego to założyłbym nowy temat nawet pod takim samym tytułem niż cokolwiek pisać z dziedziny wzmacniaczy tutaj.
Nie rozumiesz idei forum że są pytający i odpowiadający, bo na zadane Ci pytania zamiast wprost opisać to piszesz monologi atakujace innych użytkowników. Takie podejście jest bez sensu. A już opisywanie jakiś sosów i zapiekanek w temacie elektroniki to istny kabaret. Przemyśl to bo sam robisz sobie krzywdę zniechęcając innych do jakiejkolwiek dyskusji z resztą w każdym swoim temacie jaki założyłeś na tym forum.
Ja nie będę ingerował w te "twoje" tematy, chyba że dalej będziesz obrażał innych to wtedy albo skasuje takie wypowiedzi albo wątek wyląduje w śmietniku bo do tego zmierzasz.
z tym wydzieleniem tematu to faktyczne cos mi w pamieci swita ze tak było .OK ale widać było to na podstawie moich wpisów ,tak ? Wiec czuje sie ojcem tematu .
Co do aktualnych sprzeczek ,rozumiem że podchodzisz do tego bezstronnie z dobrem forum na sercu.
I tu widzisz jest problem bo nie scierpie klamców .
Typ atakuje bezpardonowo i piszczy dopiero jak go sie ostro osaczy. To jest Kłamca . Nie zna tematyki
atakuje na zasadzie a ty mi odpowiedz na pytania .Sorki Stary ale ja jemu nie odpuszcze .
Zauważ jego argumentacje ,to jest zadanie pytania ,jego argumenty polegaja jedynie na zadawaniu pytan .Sam nic nie wie ponaddto "głuchy" wiem to.Nie odpuszcze jemu .
Sorki nie odpuszcze jemu.

Dodane 2 minuty 46 sekundy:
PS ,napisz Jemu żeby odpuścił i jesli przestanie pisać bzdury jakie pisał to bedzie OK.Osobiście to Jest mi obojętny wiec niema problemu.Chodzi o to iż nie mam w sobie uprzedzenia do Niego ,poprostu nie moge być obojetny na jego sciemnianie ,jesli zmodyfikuje cześć wypowiedzi to i Ja sie dostosuje bo nie jest tak zle miedzy nami ,moze byc ok .

Dodane 11 minuty 24 sekundy:
IMPULS3
Moge podjać rozmowe z EMSC np. na temat tego wzmacniacza co on go krytykuje ale oN PYTANIE ,ja odpowiedzi i pytanie i nie moze sie wylamac z odpowiedzi bo inaczej kicha .Szajs .

Dodane 8 minuty 14 sekundy:
==========
A niech sie nie boi ,nie bede latał po forum za jego wypowiedziami :) teraz raz to zrobilem dla ostrzezenia ze mozna tak . I pojawił sie wpis admina .Zlewam to.Niemam zamiaru latac za nim i chrzanic jemu tak jak on tu chrzanil . O to chodzi?
to spoko ,niech sobie dziala na forum ,mi nic do tego.

Dodane 6 minuty :
==========================================
Podanie
Co do autorswa tego tematu .
Jeśli administracja uważa iż Nie Jestem Autorem tematu ,prosze o zdjecie Mojego Nicka który autoryzuje ten temat i po problemie .Uznam taką decyzje.
Z poważaniem Kwarc.

Dodane 16 minuty 18 sekundy:
Owszem bywam bardzo emocjonalny w wypowiedziach ale też umiem wyciagnac reke do negocjacji ......
To nic mnie nie boli wyciagnąć reke do kogoś do rozmowy .
Wiec EMSC jeśli chcesz pogadac to jestem ,na razie pogadajmy na tematy bez elektroniki czy innych technologii .
Czyli poprostu pogadajmy z sobą.


emsc
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 48
Posty: 630
Rejestracja: 13 wrz 2018, 02:19
Lokalizacja: Pisdecka Republika Ludowa, ***** ***

Re: Wzmacniacze audio.

#283

Post napisał: emsc » 14 sty 2020, 01:08

Bez urazy, ale w tym wątku zadowolę się pogadaniem o tym wzmacniaczu. Już sam proponowałem, odpowiem na każde sensowne pytanie jeśli ty odpowiesz na moje, na które wszyscy z utęsknieniem czekamy.
Czyli: ile jest stopni wzmacniających napięciowo sygnał w tym wzmacniaczu, czy jeden czy więcej; jeśli więcej to gdzie znajduje się to więcej (operujemy symbolami ze schematu).
I ponieważ powyższe jest trywialne dla kogoś kto ma jakiekolwiek pojęcie o układach (a ja absolutnie nie chcę urazić twojej wiedzy elektronicznej, szczególnie z zakresu wzmacniaczy m.cz. i podobnych układów), to jeszcze dodatkowo: jakie jest SZACUNKOWO wzmocnienie tego układu w otwartej pętli i jaki (jak się fachowo nazywa) parametr tranzystora który o tym decyduje. Czyli pytanie czysto praktyczne! Bo o to niby chodzi prawda?
Nie spiesz się, zajrzę tu jutro po 20-tej, bo wtedy będę miał dopiero nieco czasu. Wtedy dopiero możesz odpowiedzieć i przygotować własne pytanie. Może być podchwytliwe, byle bez przesady i byle nie od czapy.

Awatar użytkownika

Autor tematu
kwarc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 92
Posty: 1058
Rejestracja: 06 sty 2007, 18:13
Lokalizacja: Mgławica Andromedy

Re: Wzmacniacze audio.

#284

Post napisał: kwarc » 15 sty 2020, 19:35

Witam ciebie EMSC ,fajnie że odpisaleś znaczy że bedziemy rozmawiać .
Serio ,jakby nie głupio brzmiało to pierwsze zdanie po tych naszych wojenkach to naprawde fajnie i serio to pisze.
Natomias nie odrazu przejde do odpowiedzi na twoje zapytania ....Nie musze .Prawda ?
I wież mi jest to właściwa droga do ......rozwiązania naszych konfliktów .

Dodane 12 minuty 9 sekundy:
ja na przykład dziwny nieco jestem ,zauwazyles to napewno.od 4 miesięcy dokarmiam bezpańskiego kota .
Lubisz Koty EMSC ? Ja uwielbiam nasze koty. Nasze w znaczeniu występujące w naszym kraju ,są wspaniałe.
Napisalem "dziwny" bo wielu ludzi nienawidzi zwierzakow ktore zyja od setek i tysiaca lat gdzies obok nas ludz.
Wiec w zestawieniu z takimi ludzmi jestem dziwny .....bo dla czesci ludzi cos co zyje obok trzeba zabic bo to tylko roznosi zarazki itp.A dla innych ...poj...bow trzeba wysterylizowac ......
Ja w prywatnych rozmowach jak slysze ze ktos idzie z swoim zwierzakiem zeby go wysterylizowac mowie MU ,wysterylizoj najpierw Siebie .Pisze o tym abys mnie troszke poznal .

Dodane 11 minuty 44 sekundy:
A wzmacniacz zaczeka ,nie pali sie .......

Dodane 28 minuty 12 sekundy:
========================
Tu zawroce co do autorstwa tematu . Faktem jest i temat powstal jako wydzielony z watku innego w ktorym rozmawialismy na tematy elektroniczne i zaistnial tam temat wzmacniacza audio .
I zrobi to Admin .
Ale jako autora nowego tematu podal Mnie .
Wiec musze to brzemie ciagnac do puki nie odwolaja mnie .
Ale Admin bardzo dobrze przeczytal mnie .Interesuje sie wzmacniaczami audio a ponadtto uzywam ich.

Dodane 7 minuty 10 sekundy:
Moje autorskie tematy na forum to specjalistyczne tematy o automatyce ,muzyce i ostatnio o filmie .
w tym temacie jestem autorem takim z przymusu ,bo tak wyszlo.

Dodane 45 sekundy:
=========================
co nie znaczy ze olewam i w tym wlasnie problem ze nie olewam.


emsc
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 48
Posty: 630
Rejestracja: 13 wrz 2018, 02:19
Lokalizacja: Pisdecka Republika Ludowa, ***** ***

Re: Wzmacniacze audio.

#285

Post napisał: emsc » 15 sty 2020, 20:57

Nie zauważyłem, bo nie obserwuję forum pilnie a tym bardziej jego użytkowników. Często nawet mylę osoby.
Wolę psy. Przeciw kotom nie mam nic. Za to mam przeciwko ich właścicielom. Konkretnie tym którzy pozwalają kotom polować. Niektórzy się nawet tym szczycą. Tymczasem koty dziesiątkują ptaki, szczególnie dochodzi do rzezi tzw podlotów. A wystarczy założyć obróżkę z dzwonkiem, jeśli kot szlaja się po okolicy gdzie ptaki gniazdują.
Ale czy możemy przejść do rzeczy? Nie traktuję internetu jako towarzyskiego klubu i nie chcę tego zmieniać.

Awatar użytkownika

Autor tematu
kwarc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 92
Posty: 1058
Rejestracja: 06 sty 2007, 18:13
Lokalizacja: Mgławica Andromedy

Re: Wzmacniacze audio.

#286

Post napisał: kwarc » 19 sty 2020, 12:12

emsc pisze:
15 sty 2020, 20:57
Nie zauważyłem, bo nie obserwuję forum pilnie a tym bardziej jego użytkowników. Często nawet mylę osoby.
Wolę psy. Przeciw kotom nie mam nic. Za to mam przeciwko ich właścicielom. Konkretnie tym którzy pozwalają kotom polować. Niektórzy się nawet tym szczycą. Tymczasem koty dziesiątkują ptaki, szczególnie dochodzi do rzezi tzw podlotów. A wystarczy założyć obróżkę z dzwonkiem, jeśli kot szlaja się po okolicy gdzie ptaki gniazdują.
Ale czy możemy przejść do rzeczy? Nie traktuję internetu jako towarzyskiego klubu i nie chcę tego zmieniać.
mozemy przejsc do konkretow ale .....Koty ,te zwyle nasze koty polują glownie na gryzonie drobne ,czyli na myszy i szczury.Ja kocham nasze polskie kocury ,są wspanialymi zwierzakami ,nic tu nie ujmując psom .

Dodane 5 minuty 31 sekundy:
-------------------
zrobiono doswiadczenia ..........
odebrano zwierzaka ,psa i kota wlascicielowi na trzy dni ,przeglodzono je i.....
wypuszczono w sytuacji kiedy byla pelna miska jedzenia i obecnosc wlasciciela zwierzaka .....
co zrobił pies a co zrobil kot ?
Pies pognal do miski z jedzeniam a kot podszedł do jego własciciela ,przywital sie z nim po kociemu i potem dopiero do miski z zarciem.

Dodane 4 minuty 39 sekundy:
Ale mozemy przejsc do zazadniczych rozmow jak to nazywasz .....

Dodane 8 minuty 9 sekundy:
Tak , przedstawilem tu jeden z najlepszych wzmacniaczy sluchawkowych jakie istnieja ....
to jest ten schemat.
Obrazek

Dodane 3 minuty 3 sekundy:
ten wzmacniacz zostal zrealizowany w tysiacach sztuk na swiecie .Niema zadnych negatywnych opini.nigdzie na swiecie poza twoja osoba .
teraz zadawaj pytania.

Dodane 2 minuty 11 sekundy:
Moje odpowiedzi mogą ciebie zdziwic mocno ale sam tego chciales.

Dodane 3 minuty 41 sekundy:
Uwaga ,to nie bedzie tak jak myslisz.ale zadawaj pytania i pamietaj o tym iz za kazdym twoim pytanie ja mam prawo zadac tobie pytanie ,taka zasada.i muszusz wtedy odpowiedziec na moje zapytanie.

Dodane 3 minuty 41 sekundy:
i pamietaj ,nie ja sie tego domagalem tylko Ty .

Dodane 1 minuta 7 sekundy:
akceputujesz zasady to pytaj sie .........

Dodane 38 minuty 43 sekundy:


Dodane 7 minuty 2 sekundy:
ach ,Sweet jedna z kapel najbardziej niedocenianych a jednoczesnie najbardziej kochanych .

Dodane 2 minuty 9 sekundy:
Znales To ?

Dodane 5 minuty 14 sekundy:
cokolwiek znasz z muzyki?

Dodane 1 minuta 43 sekundy:
napisze to tak , sam sie oto prosiles ,i tu nie pomoga ci admini bo poprostu nie pomoga ......


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 36
Posty: 7544
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Wzmacniacze audio.

#287

Post napisał: IMPULS3 » 19 sty 2020, 13:36

kwarc pisze:Uwaga ,to nie bedzie tak jak myslisz.ale zadawaj pytania i pamietaj o tym iz za kazdym twoim pytanie ja mam prawo zadac tobie pytanie ,taka zasada.i muszusz wtedy odpowiedziec na moje zapytanie.

To jest NORMALNE zachowanie na forum i nie ma jakiejś potrzeby ustalania jakiś "nowych" zasad. A pytanie na które miałeś odpowiedziec bylo już wcześniej zadane i brzmiało tak:
emsc pisze: ile jest stopni wzmacniających napięciowo sygnał w tym wzmacniaczu, czy jeden czy więcej; jeśli więcej to gdzie znajduje się to więcej (operujemy symbolami ze schematu).

Awatar użytkownika

Autor tematu
kwarc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 92
Posty: 1058
Rejestracja: 06 sty 2007, 18:13
Lokalizacja: Mgławica Andromedy

Re: Wzmacniacze audio.

#288

Post napisał: kwarc » 19 sty 2020, 13:57

IMPULS3 pisze:
19 sty 2020, 13:36
kwarc pisze:Uwaga ,to nie bedzie tak jak myslisz.ale zadawaj pytania i pamietaj o tym iz za kazdym twoim pytanie ja mam prawo zadac tobie pytanie ,taka zasada.i muszusz wtedy odpowiedziec na moje zapytanie.

To jest NORMALNE zachowanie na forum i nie ma jakiejś potrzeby ustalania jakiś "nowych" zasad. A pytanie na które miałeś odpowiedziec bylo już wcześniej zadane i brzmiało tak:
emsc pisze: ile jest stopni wzmacniających napięciowo sygnał w tym wzmacniaczu, czy jeden czy więcej; jeśli więcej to gdzie znajduje się to więcej (operujemy symbolami ze schematu).
juz dostatecznie uaktywniles sie w tym temacie .Teraz pozwol ze pogadam z nim.

Dodane 9 minuty 54 sekundy:
IMPULS3 ,wcale nie zamiezam mieszać go z blotem ,chce jedynie wyprowadzić na prostą pewne kwestie ...

Dodane 7 minuty 42 sekundy:
=========================================
jesli tu na forum ktory szanuje przedstawiam swietny uklad wzmacniacza a jakis nieuk pisze bzdury o tym ukladzie to oco chodzi w tym wszystkim?
Kto tu robi za kogo?
albo to sie wyjasni albo .....tu nienapisze bo niechcialbym czegos takiego pisac o tym miejscu.


emsc
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 48
Posty: 630
Rejestracja: 13 wrz 2018, 02:19
Lokalizacja: Pisdecka Republika Ludowa, ***** ***

Re: Wzmacniacze audio.

#289

Post napisał: emsc » 19 sty 2020, 17:24

emsc pisze:
14 sty 2020, 01:08
Bez urazy, ale w tym wątku zadowolę się pogadaniem o tym wzmacniaczu. Już sam proponowałem, odpowiem na każde sensowne pytanie jeśli ty odpowiesz na moje, na które wszyscy z utęsknieniem czekamy.
Czyli: ile jest stopni wzmacniających napięciowo sygnał w tym wzmacniaczu, czy jeden czy więcej; jeśli więcej to gdzie znajduje się to więcej (operujemy symbolami ze schematu).
I ponieważ powyższe jest trywialne dla kogoś kto ma jakiekolwiek pojęcie o układach (a ja absolutnie nie chcę urazić twojej wiedzy elektronicznej,
8)
szczególnie z zakresu wzmacniaczy m.cz. i podobnych układów), to jeszcze dodatkowo: jakie jest SZACUNKOWO wzmocnienie tego układu w otwartej pętli i jaki (jak się fachowo nazywa) parametr tranzystora który o tym decyduje. Czyli pytanie czysto praktyczne! Bo o to niby chodzi prawda?
To było JEDNO pytanie, rozbudowane nieco i jest to uzasadnione powolnością uzyskiwania odpowiedzi, ale JEDNO. Czekam. Wykaż się czymkolwiek, poza niewątpliwą zdolnością pisania o niczym. Miałeś kilka dni żeby się douczyć albo kogoś zapytać.

Awatar użytkownika

Autor tematu
kwarc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 92
Posty: 1058
Rejestracja: 06 sty 2007, 18:13
Lokalizacja: Mgławica Andromedy

Re: Wzmacniacze audio.

#290

Post napisał: kwarc » 21 sty 2020, 20:27

emsc pisze:
19 sty 2020, 17:24
emsc pisze:
14 sty 2020, 01:08
Bez urazy, ale w tym wątku zadowolę się pogadaniem o tym wzmacniaczu. Już sam proponowałem, odpowiem na każde sensowne pytanie jeśli ty odpowiesz na moje, na które wszyscy z utęsknieniem czekamy.
Czyli: ile jest stopni wzmacniających napięciowo sygnał w tym wzmacniaczu, czy jeden czy więcej; jeśli więcej to gdzie znajduje się to więcej (operujemy symbolami ze schematu).
I ponieważ powyższe jest trywialne dla kogoś kto ma jakiekolwiek pojęcie o układach (a ja absolutnie nie chcę urazić twojej wiedzy elektronicznej,
8)
szczególnie z zakresu wzmacniaczy m.cz. i podobnych układów), to jeszcze dodatkowo: jakie jest SZACUNKOWO wzmocnienie tego układu w otwartej pętli i jaki (jak się fachowo nazywa) parametr tranzystora który o tym decyduje. Czyli pytanie czysto praktyczne! Bo o to niby chodzi prawda?
To było JEDNO pytanie, rozbudowane nieco i jest to uzasadnione powolnością uzyskiwania odpowiedzi, ale JEDNO. Czekam. Wykaż się czymkolwiek, poza niewątpliwą zdolnością pisania o niczym. Miałeś kilka dni żeby się douczyć albo kogoś zapytać.
jestem otwarty ale tylko na innych otwartych ludzi.
Modyfikuje moje podejscie do twojej osoby bo wymaga modyfikacji .
nie licz na szczera wymiane info ze mna bo ja juz niezamiezam z taba rozmawiac.Niby po co mam uczyc ciebie elektroniki ? ucz sie sam.

Dodane 1 minuta :
Nie zamiezam z toba gadac szczerze.

Dodane 2 minuty 11 sekundy:
skoro niewiesz jak dziala ten wzmacniacz to nie bedziesz wiedzial i final .

Dodane 52 sekundy:
Ta wiedza nie jest dla ciebie .

Dodane 2 minuty 55 sekundy:
=================
to byloby ostatnie kretynstwo z mojej strony uczyc ciebie.

Dodane 4 minuty 29 sekundy:
=================
i to jest najlepsza ,najlogiczniesza odpowiedzi po tych naszych dyskusjach.

Dodane 50 sekundy:
=-=====
skoro niewiesz jak to dziala pozostaniesz w niewiedzy i tyle w temacie .

Dodane 1 minuta 15 sekundy:
sorki ale zaslugujesz na zlewe i tyle .

Dodane 5 minuty 16 sekundy:
Dlaczego zaslugujesz na zlewe ? bo sciemniasz innym .......

Dodane 2 minuty 29 sekundy:
Np w tym temacie zagrales znawce elektroniki a nieznasz sie na tym .
Bazujesz pewnie na szybo wyczytanych info w internecie .

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”