Dlaczego nie lubię Windows ...

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 16242
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Dlaczego nie lubię Windows ...

#11

Post napisał: kamar » 24 gru 2019, 10:31

Jest, tylko czy chodzi lepiej ?
Próbowałem kilku uniwersalnych i każdy chodził znacznie lepiej po windą.




emsc
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 630
Rejestracja: 13 wrz 2018, 02:19
Lokalizacja: Pisdecka Republika Ludowa, ***** ***

Re: Dlaczego nie lubię Windows ...

#12

Post napisał: emsc » 24 gru 2019, 12:18

tuxcnc pisze:
22 gru 2019, 19:42
Miałem w laptopie dysk. Niby SSD i niby dobrej firmy, bo Samsung 840 EVO. To, że tylko 120GB mogłem jeszcze ścierpieć, ale ten dysk miał też bardzo paskudną właściwość, mianowicie szybki był przy dużych plikach, ale przy wielu małych prędkość spadała do iście żółwiego tempa. No niestety, ale transfer 20 MB/s jest w dzisiejszych czasach nie do zaakceptowania. Kupiłem więc Goodram C400 512GB.
Kiedy pewnego pięknego dnia, i bynajmniej nie po milionie godzin, włączysz swój komputerek i BIOS stwierdzi że nie widzi wspaniałego dysku Goodram, szybko przeprosisz się z Samsungiem, Kingstonem, Intelem. Obyś tylko miał wtedy świeży backup. Goodram, jeśli chodzi o dyski SSD, to chyba najgorsza z najgorszych padlina.
Jest sporo programów które potrafią żonglować zasobami dyskowymi, przenosić systemy itp. Chyba najlepszy to Partition Master i w wersji Do domowego użycia jest za darmo. Można nim zrobić niemal dowolną rzecz z dyskami w komputerze z zainstalowanym(i) Windowsami, wszelakimi aplikacjami. I absolutnie nigdy mi się nie zdarzyło, żeby coś zawiodło. Pod dowolnym Windowsem.


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7608
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

Re: Dlaczego nie lubię Windows ...

#13

Post napisał: pukury » 24 gru 2019, 13:10

Hej.
Tzw. ludzie demonizują windę
Jakoś przez kilka lat mam W7 - przedtem XP - W2k ( o 3.11 i NT4 nie wspominając ).
I nic mi się nie sypało - żadnych BSOD czy coś.
Tylko nie trzeba z torentów ściągać , kraków nie instalować i nie chodzić po kulawych stronkach .
A że nie jest RT ? od tego może być linux - do sterowania.
pzd.
Mane Tekel Fares

Awatar użytkownika

Autor tematu
tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 7875
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dlaczego nie lubię Windows ...

#14

Post napisał: tuxcnc » 24 gru 2019, 13:19

Padło pytanie po jasną cholerę w dziale "na luzie" rozpocząłem temat na luzie ....
Zasadniczo po to, żebyście się mogli pochwalić jak cudownego macie antywirusa, ile pirackiego softu jest na warezach, i ponarzekać jak to pod Linuksem nic nie działa.
Kiedyś, tak jak wszyscy, jechałem na pirackim sofcie, ale z tego wyrosłem.
Dotarło do mnie, że nie potrzebuję autocada za 10000PLN żeby coś wydrukować na drukarce 3D.
U mnie wszystko czego potrzebuję działa pod Linuksem. I działa dobrze.
Natomiast o tym czego mój wpis zasadniczo dotyczy nie padło nawet słowo.
Mianowicie w świecie Windowsów na każdym kroku czyha ktoś, kto próbuje wydymać Cię na pieniądze.
Natomiast co do firmy Goodram, to kiedyś się przejechałem na ich pendrajwie, ale postanowiłem dać im drugą szansę. W końcu opowieści o tym, jak to wszystkim po tygodniu padają dyski, z zasady prawdziwe być nie mogą. Nowy dysk CX400 512GB można kupić już za 200 zł, a backup trzeba robić zawsze, bo żadne logo nie chroni przed awarią.


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7608
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

Re: Dlaczego nie lubię Windows ...

#15

Post napisał: pukury » 24 gru 2019, 14:02

Hej.
Z tym dymaniem to całkowita racja :mrgreen:
A z softami po 2K - albo lepiej - to i tak przeciętny użytkownik wykorzystuje jakieś kilka % .
Generalnie - każdy orze jak może ( lub umie ).
pzd.
Mane Tekel Fares


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Dlaczego nie lubię Windows ...

#16

Post napisał: jasiu... » 24 gru 2019, 14:13

pukury pisze:
24 gru 2019, 14:02
Z tym dymaniem to całkowita racja :mrgreen:
Czy ja wiem? Nie używam Windows, ale nie wydaje mi się, żeby było aż tak źle. Rozwiniesz temat, co miałeś na myśli?

Awatar użytkownika

senio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1459
Rejestracja: 25 maja 2006, 14:39
Lokalizacja: koło.wlkp

Re: Dlaczego nie lubię Windows ...

#17

Post napisał: senio » 25 gru 2019, 12:05

kamar pisze:
23 gru 2019, 14:58
Tym bardziej, że poza sterowaniem, to z niczego pod linuxem nie da się skorzystać.
Fachowcy od linuxa to obchodzą. Zainstalują 8 programów zamiast jednego i to samo praktycznie zrobią w każdym z nich po trochu. Każdy ma tam jakieś swoje wizje i robi po swojemu :).

Pierwszego Siedem zainstalowałem w 2009 roku i chodził do 2017 dopóki nie padł dysk. 9 lat ten sam system bez problemu, bez zwiech i bez innych niespodzianek. Nie mam nawet antywirusa a jedynie adwcleaner co jakiś czas zapuszczam.

Gdyby założyciel tematu użył darmowego HDClone też by nie miał niespodzianek. W wersji free robi wszystko tylko wolniej niż w płatnej. Sklonowałem nim nawet dysk który nie był widoczny bo miał swój system plików Panasonica. Ale zawsze trzeba poszukać i dowiedzieć się czym robić, a czym nie robić. Tak samo podejrzewam jest w linuxie, że jedno jest OK a drugie mniej OK.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”