Śruba TR 30x10

Dyskusje dotyczące śrub kulowych i trapezowych.

Autor tematu
Zdenerwowany Student
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 19 lis 2019, 10:27

Śruba TR 30x10

#1

Post napisał: Zdenerwowany Student » 04 gru 2019, 13:09

Witajcie,
projektuje podnośnik śrubowy razem z książką i wybrałem sobie śrubę trapezową o średnicy zewnętrznej 30mm i skoku 10mm.
Według książki oraz informacji w Internecie jest to wymiar znormalizowany, Ale niestety w żadnym sklepie internetowym nie mogę znaleźć takiej śruby.
Czy znacie jakieś sklepy w których taka śruba będzie? Jeśli nie to czy jest szansa, że w jakiejś firmie, która zajmuje się obróbką zrobią mi tą śrubę?




Wiktor57
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 242
Rejestracja: 17 kwie 2018, 11:42
Lokalizacja: Głuchołazy

Re: Śruba TR 30x10

#2

Post napisał: Wiktor57 » 05 gru 2019, 06:48

Zdenerwowany Student pisze:Według książki oraz informacji w Internecie jest to wymiar znormalizowany
To że jest to wymiar znormalizowany nie daje gwarancji że będzie często stosowany,a więc i łatwo dostępny. Jest to gwint tzw. grubozwojny. Podstawowy gwint to Tr30x6 i taką śrubę pewnie bez problemu da się kupić. Natomiast mam wątpliwości, czy Tr30x10 będzie w każdym przypadku gwintem samohamownym, a przez to czy nadaje się na podnośnik. Wykonanie śruby na zamówienie jest możliwe, ale na pewno nie będzie tanie. Zależy to od długości śruby a skok 10mm przy średnicy 30mm jest dodatkowym utrudnieniem (duży kąt linii śrubowej). Będzie to raczej trudne do wykonania toczeniem.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Śruby Kulowe / Śruby Trapezowe”