Modernizacja, chyba ciekawa.

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
lepi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 22
Posty: 1448
Rejestracja: 09 lip 2012, 20:34
Lokalizacja: Poznań

Re: Modernizacja, chyba ciekawa.

#41

Post napisał: lepi » 04 maja 2019, 17:51

Zienek pisze:
02 maja 2019, 19:36
Cześć,

AWA już się znudziła? Może podjadę na testy tego gwoździa 0.3mm ? :)
AWA stoi bez prądu, musiała się posunąć.

A wczoraj wydarzyło się nieszczęście. Serwowzmacniacz od napędzanych puścił dyma. Tak sam z siebie. Nawet HV nie było załączone. Gryzącego dymu pełen warsztat. Może tylko jakiś kondensator a może nie. Na razie zdemontowałem i robię testy reszty.




Autor tematu
lepi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 22
Posty: 1448
Rejestracja: 09 lip 2012, 20:34
Lokalizacja: Poznań

Re: Modernizacja, chyba ciekawa.

#42

Post napisał: lepi » 18 maja 2019, 10:08

Zero współczucia, zero łez. Wilcy nie ludzie jesteście :P

Dziś rozebrałem serwowzmacniacz. Padła przetwornica napięcia. Nie mam żadnego schematu więc szykuje się naprawa po omacku. Jeśli to tylko to, to wkrótce będzie działać. Jak nie to poszukam innego napędu. Już bym to zrobił ale nie mam ochoty rozbierać głowicy narzędziowej.

Póki co tokarka stoi i się nudzi bo wszystkie detale są na napędzane narzędzia. W międzyczasie powalczyłem trochę z zakłóceniami serw od wrzeciona.

Szybko poszło... ;)


Autor tematu
lepi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 22
Posty: 1448
Rejestracja: 09 lip 2012, 20:34
Lokalizacja: Poznań

Re: Modernizacja, chyba ciekawa.

#43

Post napisał: lepi » 21 lis 2019, 10:51

No to tak na zakończenie. Jeden serwowzmacniacz udało się naprawić własnymi środkami. Ale padł inny i naprawa kosztowała kilka tysięcy :( . Cóż, tokarka długo stała i po włączeniu zasilania często dzieją się takie rzeczy i to wcale nie od razu. Także jak ktoś kupuje tokarkę "panie, ona do końca pracowała" niech to weźmie pod uwagę.

https://youtu.be/l9eNURHQYOE

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Modernizacja, chyba ciekawa.

#44

Post napisał: adam Fx » 21 lis 2019, 14:33

lepi pisze:Także jak ktoś kupuje tokarkę "panie, ona do końca pracowała" niech to weźmie pod uwagę.

Ja się tam nie znam ale ktoś sprzedawał naprawiony falownik (nawet nie wiem czy nie na forum ) podobno nowy nieużywany gość stwierdził że kupił do jakiegoś projektu falownik leżą kilka lat i w tym czasie się niby rozformatowały kondensatory. I gdyby podłączył to wybuchły. Co by potwierdzało że faktycznie coś w tym jest.
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


atlc
Posty w temacie: 2

Re: Modernizacja, chyba ciekawa.

#45

Post napisał: atlc » 21 lis 2019, 15:17

Bo tak jest, w instrukcjach falowników niektórzy producenci podają procedurę formowania kondensatorów w falownikach leżących bez zasilania ponad 2 lata. Osobiście raz miałem taki przypadek, falownik 0.4kW, na szczęście jeszcze było z tydzień gwarancji i został wymieniony na nowy (z oporami).

Z tego względu ja wolę sprzedawać stare części że sterowań niezależnie jak fajne są i kupować nowy komplet. Mam jakąś gwarancję na to i kondensatory i cała reszta ma mniej "elektrogodzin" :) No ale co kto lubi.


Autor tematu
lepi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 22
Posty: 1448
Rejestracja: 09 lip 2012, 20:34
Lokalizacja: Poznań

Re: Modernizacja, chyba ciekawa.

#46

Post napisał: lepi » 21 lis 2019, 15:22

atlc pisze:
21 lis 2019, 15:17
...
Mam jakąś gwarancję na to i kondensatory i cała reszta ma mniej "elektrogodzin" :) No ale co kto lubi.
Tu akurat chodzi o leżakowanie. "Elektrogodziny" mniej straszne niż długi okres bez zasilania.


atlc
Posty w temacie: 2

Re: Modernizacja, chyba ciekawa.

#47

Post napisał: atlc » 21 lis 2019, 16:15

Przecież napisałem wyżej o leżakowaniu. Nie zmienia to faktu, że dla każdego kondensatora producent gwarantuje pewien okres pracy z nominalnymi parametrami, dla najtańszych kondensatorów czas ten wynosi 2000h.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”