Tokarka do serwisu motocyklowego

Dyskusje na temat popularnych małych tokarek hobbystycznych.

kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 56
Posty: 16243
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Tokarka do serwisu motocyklowego

#81

Post napisał: kamar » 27 paź 2019, 14:59

IMPULS3 pisze:
27 paź 2019, 14:44
Jakby co to zapraszam spróbować przy tokarce która ma lzejszy suport, dosć miękko pracujące sprzęgło, dzwigniami do przełączania obrotów na górze a nie preselekcja na dole, i może nie jest asem jeśli chodzi o sztywnosć ale do robót drobnych jest jak najbardziej ok.
Jak wciśnięcie "R" ją uruchamia to czemu ni :) bo jeśli nie to nie ma takiej siły. I to nie tylko ja.
Nie dalej jak w piątek załoga montowała na wyjeżdzie u klienta z pełnym wyposażeniem manulanym a podfrezować przyjechali 10 km bo na Dekelku niewygodnie :)
senio pisze:
27 paź 2019, 14:39
Z wczoraj. Splanowanie podkładki z dwóch stron fi 35 grubości 5mm.
No to dla mnie przykład żaden. coby nie robił to przynajmniej jedna tokarka i frezarka musi czekać w gotowości.
Choć odpalenia na nowych dyskach to moment a bazują się przy starcie.
I na takią robotę montowałeś korbki ? :)
senio pisze:
27 paź 2019, 14:15
Ale przychodzi taka chwila gdzie kompa nie włączam i uzbrajam korby, bo cyfra staje się zupełnie nieprzydatna.
To nieprzydatna czy Ci się nie chce ? :)




IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 40
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Tokarka do serwisu motocyklowego

#82

Post napisał: IMPULS3 » 27 paź 2019, 15:10

kamar pisze:ak wciśnięcie "R" ją uruchamia

No w sumie to wyraz na tę literke czyli robota. :)
kamar pisze:a podfrezować przyjechali 10 km bo na Dekelku niewygodnie

No w strone frezarki to akurat mogę się mniej sprzeczać. Frezarka to co innego. :)

Awatar użytkownika

senio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 47
Posty: 1459
Rejestracja: 25 maja 2006, 14:39
Lokalizacja: koło.wlkp

Re: Tokarka do serwisu motocyklowego

#83

Post napisał: senio » 27 paź 2019, 15:12

kamar pisze:
27 paź 2019, 15:02

I na takią robotę montowałeś korbki ? :)

To nieprzydatna czy Ci się nie chce ? :)
Uzbrajanie korbek u mnie trwa około 1 sekundy. A to że szybciej i sprawniej zrobić prostą robotę korbami dla mnie to ją robię korbami :). Nic na to nie poradzę. Takie zboczenie :)


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 56
Posty: 16243
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Tokarka do serwisu motocyklowego

#84

Post napisał: kamar » 27 paź 2019, 15:22

IMPULS3 pisze:
27 paź 2019, 15:10
No w strone frezarki to akurat mogę się mniej sprzeczać. Frezarka to co innego. :)
A dla mnie to jeden czort. Moje lenistwo posuwa sie już do tego, że na tokarkach coraz rzadziej używam subów nawet do prostych
toczeń. Zamiast składać dwa czy trzy suby to generuję Fusionem :)
Krzyknę tylko nazwę programu i nie marnują czasu przy maszynie.

Awatar użytkownika

senio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 47
Posty: 1459
Rejestracja: 25 maja 2006, 14:39
Lokalizacja: koło.wlkp

Re: Tokarka do serwisu motocyklowego

#85

Post napisał: senio » 27 paź 2019, 15:31

kamar pisze:
27 paź 2019, 15:22
Moje lenistwo posuwa sie już do tego, że na tokarkach coraz rzadziej używam subów nawet do prostych
toczeń. Zamiast składać dwa czy trzy suby to generuję Fusionem :)
Całe szczęście że był mniej leniwy okres w Twoim życiu i suby powstały :). Jak mam cama odpalać do prostych spraw to nawet mi to przez myśl nie przechodzi :)


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 56
Posty: 16243
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Tokarka do serwisu motocyklowego

#86

Post napisał: kamar » 27 paź 2019, 15:33

senio pisze:
27 paź 2019, 15:31
Całe szczęście że był mniej leniwy okres w Twoim życiu i suby powstały :). Jak mam cama odpalać do prostych spraw to nawet mi to przez myśl nie przechodzi :)
Po prostu nie miałem Cama a robić trza było.
U mnie trochę inna sytuacja, Fusion odpalony na okrągło.


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

Re: Tokarka do serwisu motocyklowego

#87

Post napisał: dance1 » 27 paź 2019, 16:55

co to za przykład zabielenie podkładki z 2 stron? przecież to sekundy wklepać w mdi jedź z punktu "x" do "y" lub też na ręcznych posuwach, u mnie maszyny chodzą na co dzień także nie ma problemu z czekaniem na start systemu itd, zresztą często nie wyłączam tygodniami, elektronika się mniej marnuje. :mrgreen: :mrgreen:
I don't like principles, I prefer prejudices

Awatar użytkownika

senio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 47
Posty: 1459
Rejestracja: 25 maja 2006, 14:39
Lokalizacja: koło.wlkp

Re: Tokarka do serwisu motocyklowego

#88

Post napisał: senio » 27 paź 2019, 17:21

dance1 pisze:
27 paź 2019, 16:55
co to za przykład zabielenie podkładki z 2 stron? przecież to sekundy wklepać w mdi jedź z punktu "x" do "y" lub też na ręcznych posuwach, u mnie maszyny chodzą na co dzień także nie ma problemu z czekaniem na start systemu itd, zresztą często nie wyłączam tygodniami, elektronika się mniej marnuje. :mrgreen: :mrgreen:
Kolego nie podniecaj się tak mocno. Zdania zaczynami z dużej litery. Kończymy kropką. Piszemy rzeczowo i nie chaotycznie. Jeśli nie szanujesz swojego rozmówcy piszesz tak jak piszesz. Jesteś we wszystkim tak szybki jak w pisaniu, że nie masz czasu na jego minimalną poprawność ?.

Duży chłopak jestem i nie musisz tu wrzucać swoich 0.03 PLN "ura bura ciotka zielińska" jaki jesteś szybki i konkretny w działaniach ile masz komputerów ile pracują etc. Zupełnie mnie to interesuje - naprawdę. Pasuje Ci to rób. Mi pasuje inaczej robię inaczej. Każdy jest zadowolony. Pamiętaj że nie można nigdy nikomu niczego narzucać. Każdy ma swój rozum i z niego korzysta jak chce. Kazać czy narzucać możesz pracownikowi o ile go masz. Ale tu na forum jesteś tylko zwykłym userem jak tysiące innych więc wyluzuj stringi z takimi uwagami. Myślę ze przekaz jasny i zrozumiały i nie ma potrzeby do tego wracać.


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 56
Posty: 16243
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Tokarka do serwisu motocyklowego

#89

Post napisał: kamar » 27 paź 2019, 17:38

Oho, zaostrza się :), spokojniej bo tez nie uznaje prostych jazd z MDI :) Trzaby znać współrzędne początku i końca.
Takie zabielanie to strzałka kierunku i klawisz prędkości :)


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Tokarka do serwisu motocyklowego

#90

Post napisał: jasiu... » 27 paź 2019, 18:04

wracając do korbek i weilera, to tam masz taką opcję, że możesz puścić cykl gwintowania w kółko, bez przybierania, a wtedy działają ci korbki. Właściwie, to nie tyle korbki, choć tak wyglądają, ale pokrętła, których ruch zmienia ci impulsy w cyklu. Kręcąc "korbką" od X dosuwasz, albo odsuwasz powtarzany cykl (tam, odjazd, powrót dosunięcie) do przedmiotu. Kręcąc korbką Z powodujesz przesunięcie do wrzeciona, albo odsunięcie. Impulsy z korbek, jakoś sumują się z impulsami z odczytanych posuwów. Jeśli zauważasz, że nóż ci drapie bok gwint z jednej strony, to go ciut cofasz i wjeżdżasz głębiej, do momentu, aż zacznie drapać z obu stron.

Myślę, że w przerabianych maszynach można coś podobnego wykombinować, bardzo przydatna sprawa, dlatego podsuwam pomysł.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki”